Egzamin gimnazjalny
Obszar 1. Wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisał: Szymon Ludyga
19.03.2014.

W obszarze pierwszym przekazujemy przykłady dobrych praktyk stosowanych w naszej szkole, które dowodzą, że lekcje wf mogą być ciekawe i atrakcyjne. Pierwsza lekcja o temacie „Bezpieczne przygody. Pokonywanie przeszkód w sali gimnastycznej” realizowana była w klasie pierwszej i sprawiła pierwszakom dużo radości co przedstawiają zdjęcia.  Uczniowie klas pierwszych dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem dlatego ważne jest żeby  lekcje nie były nudne, a wręcz przeciwnie powinny być ciekawe i atrakcyjne aby miłe wrażenia z nich utkwiły w ich pamięci i pozytywnie wpływały na stosunek do sportu w późniejszych latach.

Konspekt lekcji

Druga przedstawiana lekcja realizowana była na sezonowym lodowisku miejskim. Uczniowie naszej szkoły w sezonie zimowym regularnie korzystają z bezpłatnego lodowiska, które udostępnia dla uczniów bytomskich szkół Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzięki czemu znacznie zwiększa się atrakcyjność zajęć w-f. Nadmienić należy również, że szkoła posiada własne łyżwy dzięki czemu uczniowie nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z wypożyczeniem łyżew.  Uczniowie klas 6 rozpoczynają swoją przygodę z hokejem na lodzie. Jest to możliwe dopiero w klasach 6 ponieważ na niższych poziomach stopień opanowania jazdy na łyżwach jest zbyt niski by móc bezpiecznie wprowadzać  ten rodzaj rywalizacji sportowej. Lekcje te sprawiają uczniom dużą satysfakcje i bardzo chętnie w nich aktywnie uczestniczą.

Konspekt lekcji

Zmieniony ( 08.03.2017. )

Egzamin gimnazjalny
Szkoła dla rodziców