Menu główne
Start
Aktualności
Kalendarz roku szkolnego
Egzamin gimnazjalny
Egzamin ósmoklasisty
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Gabinet logopedy
Biblioteka szkolna
Klub Europejski
Programy-projekty-akcje
Projekty unijne
Projekt edukacyjny "Dzieci polskie..."
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Oddziały szpitalne
SKO
Sześciolatek w szkole
Uczeń z klasą
Galeria sukcesów
Foto-galeria
Petycje
Szukaj
Obszar 1. Wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisał: Szymon Ludyga   
19.03.2014.

Image

 

W obszarze pierwszym przekazujemy przykłady dobrych praktyk stosowanych w naszej szkole, które dowodzą, że lekcje wf mogą być ciekawe i atrakcyjne. Pierwsza lekcja o temacie „Bezpieczne przygody. Pokonywanie przeszkód w sali gimnastycznej” realizowana była w klasie pierwszej i sprawiła pierwszakom dużo radości co przedstawiają zdjęcia.  Uczniowie klas pierwszych dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem dlatego ważne jest żeby  lekcje nie były nudne, a wręcz przeciwnie powinny być ciekawe i atrakcyjne aby miłe wrażenia z nich utkwiły w ich pamięci i pozytywnie wpływały na stosunek do sportu w późniejszych latach.


Konspekt lekcji 

Druga przedstawiana lekcja realizowana była na sezonowym lodowisku miejskim. Uczniowie naszej szkoły w sezonie zimowym regularnie korzystają z bezpłatnego lodowiska, które udostępnia dla uczniów bytomskich szkół Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzięki czemu znacznie zwiększa się atrakcyjność zajęć w-f. Nadmienić należy również, że szkoła posiada własne łyżwy dzięki czemu uczniowie nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z wypożyczeniem łyżew.  Uczniowie klas 6 rozpoczynają swoją przygodę z hokejem na lodzie. Jest to możliwe dopiero w klasach 6 ponieważ na niższych poziomach stopień opanowania jazdy na łyżwach jest zbyt niski by móc bezpiecznie wprowadzać  ten rodzaj rywalizacji sportowej. Lekcje te sprawiają uczniom dużą satysfakcje i bardzo chętnie w nich aktywnie uczestniczą.

 

 Konspekt lekcji

  

Zmieniony ( 08.03.2017. )
 
Sondy
Mój ulubiony przedmiot to...
 
RODZICE
Ważne informacje
Zapisy do 1 klasy
Akademia Trójki
Rada Rodziców
Reforma edukacji
Egzamin gimnazjalny
Egzamin ósmoklasisty
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Fundusz stypendialny
Szkoła dla rodziców
Bytomska Akademia Kompetencji
Bezpieczeństwo w sieci
Kontakt