Egzamin gimnazjalny
Obszar 5. Pozalekcyjne zajęcia sportowe PDF Drukuj Email
Wpisał: Szymon Ludyga
19.03.2014.

Sportowe zajęcia pozalekcyjne powinny odbywać się jak najczęściej oraz powinny obejmować różne dyscypliny sportowe, aby dzieci poznały jak najwięcej sposobów na  aktywny wypoczynek w czasie wolnym. W naszej szkole często bierzemy udział w różnych weekendowych akcjach organizowanych przez organizacje pozarządowe tj. otwarte Mistrzostwa Bytomia w pływaniu, otwarte mistrzostwa Bytomia w łyżwiarstwie szybkim, I międzynarodowe zawody w chodzie sportowym w Katowicach, turniej judo dzieci organizowany przez „Czarni” Bytom.  Wdrażamy również w życie nasze pomysły tj: wyjścia na basen, wyjścia na lodowisko – w sezonie zimowym, wycieczki rowerowe oraz wyjazdy do lasu by zagrać w podchody w sezonie wiosennym.  Wszystkie te wyjścia odbywają się w soboty i są możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego. Duża liczba chętnych  dzieci do udziału w tego typu przedsięwzięciach świadczy o trafności tego pomysłu oraz mobilizuje do takich działań jak:

12.12.13 – Wyjście na basen. Ponad 20 osób wzięło udział w sobotnim wyjściu na basen miejski w Bytomiu. Dzieci w zależności od umiejętności pływackich uczyły się, ćwiczyły lub doskonaliły pływanie oraz korzystały ze zjeżdżalni. Dzięki uprzejmości ratowników na basenie udało się zorganizować mini zawody pływackie oraz poćwiczyć skoki do wody.

08.02.14 – Wyjście na kryte lodowisko miejskie. Mimo, że dzieci uczęszczają na lodowisko sezonowe  w ramach lekcji wychowania fizycznego to dodatkowe sobotnie  wyjście na lodowisko kryte cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dokładnie 30 dzieci z klas III – VI poświęciło swój wolny czas aby aktywnie spędzić sobotnie popołudnie i rozkoszować się jazdą na łyżwach.  Jednocześnie najlepsi łyżwiarze wykorzystali to wyjście jako dodatkowy trening  przygotowujący do mistrzostw Bytomia szkół podstawowych w jeździe szybkiej na lodzie.

22.03.14 –sobotnia wycieczka do lasu Miechowickiego. Celem wycieczki była nauka posługiwania się kompasem oraz zorganizowanie gry terenowej. Dzieci bardzo szybko opanowały technikę posługiwania się mapą i kompasem. Podczas gry grupa uciekająca zostawiała karteczki z zadaniami w miejscach zaznaczanych na mapie, a grupa pościgowa musiała dane zadania wykonać.

Zmieniony ( 03.09.2014. )

Egzamin gimnazjalny
Szkoła dla rodziców