Menu główne
Start
Aktualności
Gazetka szkolna
Kalendarz roku szkolnego
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Rada Uczniów
Rzecznik praw ucznia
Wolontariat
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Gabinet logopedy
Klub Europejski
Programy-projekty-akcje
Projekty unijne
Projekt Pokłady Kultury
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Oddziały szpitalne
SKO
Uczeń z klasą
Foto-galeria
Galeria Trójki
Petycje
RODO
Nauczanie na odległość 2020/2021
Szukaj
Obszar 5. Pozalekcyjne zajęcia sportowe PDF Drukuj Email
Wpisał: Szymon Ludyga   
19.03.2014.

Image

 

Sportowe zajęcia pozalekcyjne powinny odbywać się jak najczęściej oraz powinny obejmować różne dyscypliny sportowe, aby dzieci poznały jak najwięcej sposobów na  aktywny wypoczynek w czasie wolnym. W naszej szkole często bierzemy udział w różnych weekendowych akcjach organizowanych przez organizacje pozarządowe tj. otwarte Mistrzostwa Bytomia w pływaniu, otwarte mistrzostwa Bytomia w łyżwiarstwie szybkim, I międzynarodowe zawody w chodzie sportowym w Katowicach, turniej judo dzieci organizowany przez „Czarni” Bytom.  Wdrażamy również w życie nasze pomysły tj: wyjścia na basen, wyjścia na lodowisko – w sezonie zimowym, wycieczki rowerowe oraz wyjazdy do lasu by zagrać w podchody w sezonie wiosennym.  Wszystkie te wyjścia odbywają się w soboty i są możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego. Duża liczba chętnych  dzieci do udziału w tego typu przedsięwzięciach świadczy o trafności tego pomysłu oraz mobilizuje do takich działań jak:

12.12.13 – Wyjście na basen. Ponad 20 osób wzięło udział w sobotnim wyjściu na basen miejski w Bytomiu. Dzieci w zależności od umiejętności pływackich uczyły się, ćwiczyły lub doskonaliły pływanie oraz korzystały ze zjeżdżalni. Dzięki uprzejmości ratowników na basenie udało się zorganizować mini zawody pływackie oraz poćwiczyć skoki do wody.


08.02.14 – Wyjście na kryte lodowisko miejskie. Mimo, że dzieci uczęszczają na lodowisko sezonowe  w ramach lekcji wychowania fizycznego to dodatkowe sobotnie  wyjście na lodowisko kryte cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dokładnie 30 dzieci z klas III – VI poświęciło swój wolny czas aby aktywnie spędzić sobotnie popołudnie i rozkoszować się jazdą na łyżwach.  Jednocześnie najlepsi łyżwiarze wykorzystali to wyjście jako dodatkowy trening  przygotowujący do mistrzostw Bytomia szkół podstawowych w jeździe szybkiej na lodzie.

 


 22.03.14 –sobotnia wycieczka do lasu Miechowickiego. Celem wycieczki była nauka posługiwania się kompasem oraz zorganizowanie gry terenowej. Dzieci bardzo szybko opanowały technikę posługiwania się mapą i kompasem. Podczas gry grupa uciekająca zostawiała karteczki z zadaniami w miejscach zaznaczanych na mapie, a grupa pościgowa musiała dane zadania wykonać.

 


 

Zmieniony ( 03.09.2014. )
 
Sondy
RODZICE
Ważne informacje
Zapisy do klasy pierwszej
Rada Rodziców
Szkoła przyjazna rodzinie
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Bezpieczeństwo w sieci
Akcja "Dzieci uczą rodziców"
RODO
Kontakt