Menu główne
Start
Aktualności
Kalendarz roku szkolnego
Egzamin gimnazjalny
Egzamin ósmoklasisty
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Gabinet logopedy
Biblioteka szkolna
Klub Europejski
Projekty unijne
Projekt edukacyjny "Dzieci polskie..."
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Oddziały szpitalne
SKO
Sześciolatek w szkole
Uczeń z klasą
Galeria sukcesów
Foto-galeria
Petycje
Szukaj
Projekt edukacyjny "Dzieci polskie..." PDF Drukuj Email
Wpisał: Asia   
06.11.2018.

 

Image
  
   
PROJEKT EDUKACYJNY „DZIECI POLSKIE - MIEJCIE SERCA CZYSTE”
Moduł I od 23 do 27 października 2018r.

W październiku w ramach projektu edukacyjnego „Dzieci polskie - miejcie serca czyste” gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu grupę uczniów wraz z opiekunami z Kulturalno - Oświatowego Centrum im. Kornela Makuszyńskiego Wspólnoty Polskiej Miasta Stryja na Ukrainie.
Projekt jest realizowany w ramach projektu Rodzina Polonijna i współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu pod nazwą RODZINA POLONIJNA realizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska.
W projekcie uczestniczą: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego
w Bytomiu, Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu oraz Centrum
Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Stryju. W ramach projektu jego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z życiem, twórczością i działalnością patriotyczną jednego
z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci i młodzieży – Kornelem Makuszyńskim.
Za przygotowanie uczniów do projektu w naszej szkole odpowiedzialne były panie:Lucyna Brzeziak, Urszula Nurkowska, Agnieszka Rozner, Joanna Synecka oraz Dorota Wiśniowska.

We wtorek 23 października uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach artystycznych przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły, w trakcie których zobaczyli prezentację dotyczącą tańców polskich, mieli okazję nauczyć się kroków tradycyjnego polskiego tańca narodowego - poloneza.
Po zajęciach młodzież zwiedziła wystawę „100x100 - Nasze stulecie” w Muzeum Górnośląskim, na której opisano minione 100 lat za pomocą charakterystycznych przedmiotów. Po obiedzie uczniowie wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Bytomiu, gdzie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych Dyskusyjnego Klubu Książki, przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły oraz pracowników Biblioteki Miejskiej; tematem zajęć była twórczość Kornela Makuszyńskiego.


https://lh3.googleusercontent.com/mrbL4DQafQ4uIL6d0dPZ1itd2i1kFXMIB3tz_tjUBfR545Vt9HjHkVXpvNUPmsF6heFjiDmGGmMjw894Zwz2-ZsCSLO1GFmBUudAzfHZOmE_xPysb0pUbeI3oHEpHpiuu-gnYoGD7dSnk8_xMwbb98aPl9DXP4_YirWioMi88tpA03ZQlDXXvACqF9tzWHeYZ-aIpBhTDAewJ4K69KAPvGKoMoHpqKrhd0Bi1QsQi14wiKrFV1vW4fvvQNZV_hiUY2ZKFbJJx9b9I18jAyQh3oBngku007IqExMqKBlloPlFRPzglAielz_41YEIwX9LW0suiXogXo2gtTkO-LRc5uBNRK57lYftkFh2l2gQ6G35E-BCe8YF2mqEeYTLKOGXKKPr0iGVkWk1KRdkMe_ecOs0bpQr7vS0uwPtvdV5N0wrDwAnvrw20N82cl7PJS7z0jhX-ecYK1cSaFLsBPqWQjPUsPi1L7NFDm3Ugfe4o3TyckPUUk6D5hdZ1gJSZPGCUKhqrXkKurufKDsPnyleMg6CzHsJEwKLFeUTms7riyQNM7QvVqM8wudHvCx26TRDooUvzQO3q_ccMc5NFWyDz7V3aK8V5PUm8dnrJu6KGAT4rduC2K1ovh_frkRArqIMCf5P1rEeY2dv_Uo0DpNwQ8Tp=w1404-h938-no

Więcej zdjęć w galerii...W środę 24 października uczestnicy projektu ruszyli śladem Kornela Makuszyńskiego i udali się na wycieczkę do Zakopanego. Miasto jest związane z pisarzem, który mieszkał tu
i tworzył, a także otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Zakopanego. W trakcie wycieczki uczniowie odwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie znajduje się grób pisarza oraz Willę Opolankę, w której mieści się Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Następnie młodzież wzięła udział w zajęciach interaktywnych w sali multimedialnej Centrum Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwszy dzień zakończył się spacerem po głównej ulicy miasta – Krupówkach.
W czwartek 25 października uczestnicy zwiedzili zabytkową kaplicę na Jaszczurówce, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz uczestniczyli w multimedialnej lekcji przyrody tatrzańskiej, która odbyła się w Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po obiedzie młodzież wraz z opiekunami spacerowała po mieście, a następnie wyruszyła
w drogę powrotną do Bytomia.
  
  
W piątek 26 października uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach plastycznych i filmowych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu. Uczniowie w ramach wzajemnej integracji pracowali w grupach
i wyklejali metodą origami polskie symbole narodowe. W ramach warsztatów filmowych
młodzież wzięła udział w projekcji filmu o życiu i twórczości pisarza: „Errata do biografii – Kornel Makuszyński”.
  
 
W sobotę 26 października uczestnicy projektu zwiedzili Muzeum Powstań Śląskich
w Świętochłowicach. Po południu młodzież wraz z opiekunami oraz zaproszonymi gośćmi wzięła udział we wspólnym podsumowaniu projektu w Szkole Podstawowej nr 3
im. Władysława Broniewskiego. Podsumowanie miało postać  wieczornicy patriotycznej, której motywem przewodnim była setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Punktem kulminacyjnym uroczystości był wspólnie zatańczony przez gospodarzy oraz gości taniec narodowy - polonez. Uczniowie z Ukrainy zaprezentowali również montaż słowno-poetycki o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Na pamiątkę wspólnych poczynań szkoła otrzymała symboliczną figurkę Koziołka Matołka, który jest jednym
z najpopularniejszych bohaterów książek Makuszyńskiego. Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe upominki i dyplomy, wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcia, a na zakończenie projektu młodzież wraz z opiekunami udała się na mszę świętą do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu.

 
https://lh3.googleusercontent.com/Yxf6jG51pAMN_T6jAS-oZm0NG6xRD5zig0uqfwUNZYljlZ3Nj0F75z3kJbOQKEYbsVx_zt0QCZzvpOtDH985_KLIh7QHCQgcKFm7xvML-M8MqcK6HMw_OJLydGdVflU3C5OHrMYFz2g2KTgfbcmPnQNPlhIUy6aCECok57TPwCdYBdzVaSz-eA7dASl1xeb1u9UNTSB49Vtt1ST2IHqB4a3QihBY4ikQ75C-V9KPNeDQj8Wc7aWhOaxbINxoWCZUMGqPPnVGxn7Y6hx5l99o4Hod5xwB24-KGP4ycHb1TnevaKBMWh5q-7zm-Nrpuf6vVkgARG29DzNg2d55LCQohLtvvyGyOvPfm3i1lnFNjmbsXj0RA4VZrh92Smkse70f9lUcOSGp7-8Ajh0Wbm8jqmjoPq5pThqPKErPv2ktBMKw0WSRu4SE_CquhPcSyqyau03s-TtjSpKXbISif5n_P8rIlBrB5zfb6loQ8YCGFDNOkTL37N3aB4n1r_0KauQzOJz7SfhQVEZMPYDwlJxLnDIYytlj2ILbZOmyWxUKIFVDvuCkZkhhz7zOdhMca387kcoHbewTeErZr-pXeVcTgB5ESTbjEhTomQh0a5IY0Uqjx8l--_xDNNJQmqhYH2y4rfqbG2RBm2qs3NyQlOSfNYag=w979-h654-no______________

 


Zmieniony ( 06.11.2018. )
 
Sondy
Mój ulubiony przedmiot to...
 
RODZICE
Ważne informacje
Rada Rodziców
Reforma edukacji
Egzamin gimnazjalny
Egzamin ósmoklasisty
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Fundusz stypendialny
Szkoła dla rodziców
Bytomska Akademia Kompetencji
Bezpieczeństwo w sieci
Kontakt