Menu główne
Start
Aktualności
Kalendarz roku szkolnego
O naszej szkole
Rada Uczniów
Rzecznik praw ucznia
Wolontariat
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Gabinet logopedy
Projekt Pokłady Kultury
1981 - Gdy gaśnie pamięć...
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Galeria Trójki
Petycje
RODO
Szukaj
Laboratoria Przyszłości
Aktywna Tablica
eTwinning w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Oliwia Osadnik   
21.10.2007.

Image

 

http://www.sp3.bytom.pl/images/2022_2023/etwinninglogo.jpg

Akcja eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół podstawowych i średnich z krajów europejskich za pomocą mediów elektronicznych.

eTwinning programme is a cooperation of primary and secondary schools from European countries using Information and Communication Technologies.

 

http://www.sp3.bytom.pl/images/2022_2023/etwinning1.jpg


PROJEKT EDUKACYJNY eTwinning - KOSMICZNE WYZWANIA

Czas realizacji projektu: wrzesień 2022r. – marzec 2023r.
Uczestnicy projektu: klasy 6
Krótki opis projektu:
 
Projekt jest formą hołdu dla wybitnego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika, którego rok obchodzimy w 2023r (550 rocznica urodzin). Podczas realizacji projektu uczniowie poznali postać astronoma, jego życie i osiągnięcia. Przy okazji zachęciliśmy uczniów do poznawania kosmosu, od Układu Słonecznego zaczynając.

 
http://www.sp3.bytom.pl/images/2022_2023/etwinninglogo2023.jpg

Koordynator projektu:
Sandra Cieśla

Nauczyciele wspierający:
Magdalena Czerny, Joanna Markusik,
Sylwia Palik, Aleksandra Podszywałow,  
Iwona Pudełko   

http://www.sp3.bytom.pl/images/2022_2023/etwinning%20school_logo.jpg 

__________________________________________

 

Projekt eTwinning 2020/2021 - "Jem zdrowo i kolorowo"

W roku szkolnym 2020/2021 od marca do czerwca w naszej szkole realizowaliśmy projekt eTwinning zatytułowany „Jem zdrowo i kolorowo”. Pomysłodawczynią i realizatorką projektu była pani mgr Aleksandra Podszywałow, która wraz z 4 uczniów z klasy 7A - Jakubem Brzeziną, Amelią Skarłosz, Emilią Tyralą oraz Vanessą Żmijowską zwróciła uwagę na sposób odżywiania się polskich nastolatków. Celem projektu było podniesienie świadomości uczniów dotyczącej produktów żywnościowych, zachęcenie do wybierania zdrowej żywności, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie, wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji oraz zarządzanie własnym czasem. Uczestnicy projektu pracowali nad wspólnymi produktami: quizami, ankietami Google Forms, prezentacjami wykonanymi w Google Slides oraz Canvie, kolekcjami Wakeleta, akrostychem projektowym i książką kucharską StoryJumper. W ramach realizacji projektu pani mgr Aleksandra Podszywałow przeprowadziła szkolenie online dla uczestników projektu pt. „Wykorzystanie Canvy w edukacji”.

   
Realizujemy projekty eTwinning od 2007 roku.  Szkołami partnerskimi naszej placówki na przestrzeni lat były między innymi:
- Scuola media Giosue Carducci  z miasta L'Aquila we Włoszech
- Children's Club z miasta Zimnicea w Rumunii
- Escola L'Antina z miasta Torredembarra w Hiszpanii
 
Prowadziliśmy wspólne projekty, w ramach których nauczyciele i uczniowie wymieniali się doświadczeniami oraz informacjami dotyczącymi kultury i zwyczajów w naszych krajach. Wymienialiśmy się listami (przy pomocy poczty elektronicznej), życzeniami świątecznymi, zdjęciami cyfrowymi, prezentacjami filmowymi i multimedialnymi.

 

PROJEKTY  eTWINNING
eTWINNING  PROJECTS


"Italy meets Poland" - Scuola media G. Carducci - Italy

"Let's get to know each other better" - Children Club Zimnicea - Romania

"To be citizen in a European city" - Children Club Zimnicea - Romania

"Getting to know each other" - Escola L'Antina - Spain

 

   


 

 

Zmieniony ( 22.03.2023. )
 
Sondy
RODZICE
Ważne informacje
Zapisy do klasy pierwszej
Dokumenty szkolne
Kadra SP 3
Rada Rodziców
Szkoła przyjazna rodzinie
Akcja "Dzieci uczą rodziców"
RODO
Kontakt