Menu główne
Start
Aktualności
Gazetka szkolna
Kalendarz roku szkolnego
Egzamin ósmoklasisty
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Gabinet logopedy
Biblioteka szkolna
Klub Europejski
Programy-projekty-akcje
Projekty unijne
Projekt edukacyjny "Dzieci polskie..."
Projekt Pokłady Kultury
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Oddziały szpitalne
SKO
Sześciolatek w szkole
Uczeń z klasą
Foto-galeria
Petycje
Szukaj
Aktualności PDF Drukuj Email
Wpisał: Asia Synecka   
31.08.2009.

Image

                         

Szkoła Podstawowa nr 3  im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu

 

                    
  

u

 

  
 
 

OBIADY w STOŁÓWCE SZKOLNEJ 

Płatność za obiady styczniowe będzie miała miejsce
w terminie od 2 stycznia do 7 stycznia 2020r.
Proszę nie dokonywać wpłat w grudniu za miesiąc styczeń,
ponieważ zostaną one zwrócone.

Nieobecność dziecka na obiadach należy zgłaszać do godz. 7.30
pod nr. tel. 032/281-09-33 lub osobiście w świetlicy szkolnej
lub sekretariacie szkoły 

Image

 
_______________________
 
WYNIKI MIĘDZYŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
"Z Mikołajem spełniam marzenia"
 
6 grudnia został rozstrzygnięty Międzyświetlicowy konkurs plastyczny " Z Mikołajem spełniam marzenia". Wszystkie prace były wyjątkowe i doceniamy trud włożony w wykonanie każdej z nich. Musieliśmy jednak wyłonić finalistów.
Oto zwycięzcy:
I miejsce - Nadia Sobczuk, Szkoła Podstawowa nr 33
II miejsce Nadia Świeboda, Szkoła Podstawowa nr 6 
III miejsce Malwina Gondzio , Szkoła Podstawowa nr 36
Wyróżnienia:
Aleksandra Rajter, Szkoła Podstawowa nr 6
Julia Górska, Szkoła Podstawowa nr 4
Kamila Pająk, Szkoła Podstawowa nr 54
Zofia Wróbel, Szkoła Podstawowa nr 33
Damian Broda, Szkoła Podstawowa nr 33
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  
konkurs
 
 konkurs
  
 
__________________   
 
  
MIKOŁAJKI W SZKOLE
6 grudnia 2019r.
  
6 grudnia, jak co roku, odwiedził nas święty Mikołaj, aby na mocy tajnego porozumienia z Radą Uczniów obdarować uczniów prezentami i słodyczami.
  
Mikołajki
   
   
_________________
  
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "KRAJOBRAZY POJEZIERZY POLSKI"
  
Podajemy wyniki międzyszkolnego konkursu plastyczno-przyrodniczego "Krajobrazy Pojezierzy Polski" organizowanego przez nauczycieli przyrody i geografii - Joannę Markusik i Aldonę Meisner pod patronatem Ligi Ochrony Przyrody – Okręg w Bytomiu

I miejsce Nadia Marek - SP 28 – opiekun Irena Kolano
II miejsce- Paulina Gawliczek – SP 45 – opiekun Beata Kośla
III miejsce- Karolina Burg – SP 45 – opiekun Beata Kośla
Wyróżnienia: Martyna Zielonka SP 28 – opiekun Irena Kolano
Sebastian Stypa SP 3 – opiekun Joanna Markusik

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w wykonanie prac konkursowych! Nagrody zostaną przekazane do szkół w grudniu 2019 roku.

konkurs
     
_____________
     
  
BIESIADA ŚLĄSKA
4 grudnia 2019r.
  
4 grudnia z okazji "Barbórki" cała społeczność szkolna brała udział w "Biesiadzie  Śląskiej", podczas której uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze w gwarze śląskiej, a rodzice przygotowali tradycyjny poczęstunek. Mogliśmy również zobaczyć śląską wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Rozstrzygnięty został ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny, fotograficzny oraz na najpiękniejszy wianek śląski.
  
biesiada
____________________
   
  
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM
  
Uczennica z klasy 1 c  Ewa Tobiszowska otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Odpowiedzialna adopcja zwierząt” . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                 Maria Filipowicz 
  
___________________
  
   
KLASY CZWARTE NA WYCIECZCE EDUKACYJNEJ
29 listopada 2019r.

29 listopada klasy czwarte wybrały się na niezwykle interesującą wycieczkę edukacyjną do Tarnowskich Gór. Uczniowie najpierw zapoznali się z górniczą przeszłością tego miasta, oglądając film i zwiedzając ekspozycję poświęconą wydobyciu na tych ziemiach srebra, czyli galeny. Następnie odbyli podróż pod ziemię i zwiedzili Zabytkową Kopalnię Srebra, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedno z najważniejszych miejsc dla historii tarnogórskiego górnictwa. Złoża tego kruszcu odkryto pod koniec XV w. , a w 1784 r., po wielu latach zastoju, powstała tam kopalnia Fryderyk, w której  wydobywano srebro i ołów. W budynku kopalni uczniowie mogli zobaczyć rekonstrukcję ,działającej od 1788 roku, maszyny parowej. Następnie w Zamku w Starych Tarnowicach uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Rycerska przygoda w renesansowym zamku”. Podczas tej żywa lekcja historii zdobywali wiedzę na temat średniowiecznych rycerzy. Mieli także możliwość przymierzać elementy zbroi rycerzy oraz zapoznać się z bronią, której używali. Dzięki tym niezwykłym pomocom edukacyjnym uczniowie z łatwością wczuli się  w klimat konkretnej epoki, co z kolei ułatwiło im przyswojenie nowej wiedzy.

Wycieczka
 
 
_________________
   
  
  
PODSUMOWANIE PROJEKTÓW w MBP w BYTOMIU
20 listopada 2019r.
  
W miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu kulturalno - edukacyjnego: "Qulturalna Retroteka" oraz projektu edukacji regionalnej "Były, są... czy będą?". Podczas podsumowania nastąpiło rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Memory - elementy stroju śląskiego". Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy 4a oraz klasy 5b: Maja Frączek, Liliana Gloc, Liliana Kautza, Zuzanna Leśniewska, Weronika Markusik, Zuzia Roskosz, Magdalena Skop, Jessica Spyra, Wiktoria Śmiertka, Jessica Tomaszewska, Jakub Ulański, Mateusz Warszewski i Tamara Wołyniec. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  
Laureaci
  
__________________
   
  
SUKCES DANIELA W MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO – LITERACKIM
20 listopada 2019r

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 16 w Bytomiu odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu Literacko – Plastycznego „Jesienią otuleni”, w którym brali udział uczniowie bytomskich szkół podstawowych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodsi uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną „Jesienny kapelusz”, a starsi mieli pochwalić się talentem literackim, pisząc wiersz o tematyce jesiennej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów. Z klas młodszych Paweł Bogacki z 4b, a z klas 7-8 Daniel Michalik. Laureatem konkursu literackiego został Daniel Michalik z klasy 8a, który zajął II miejsce. Jury doceniło jego wiersz „O jesieni!”. Jego tekst rywalizował z 19 innymi wierszami. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy rozwijania poetyckiego talentu!
  
sukces
  
  
__________________
 
  
SZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ
15 listopada 2019r.
 
W związku z obchodami 101 rocznicy  Odzyskania Niepodległości w ramach projektu edukacyjnego uczniowie mieli okazję wziąć udział Szkolnym  Konkursie Poezji Patriotycznej. Dla klas 4 -8 odbył się Konkurs Recytatorski „Bez tej miłości nie można żyć…” i Konkurs  Poetycki „Niepodległa – trudne słowo”, których celem była prezentacja polskiej poezji o tematyce patriotycznej i promowanie twórczości literackiej młodych poetów.  Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
Najlepsi recytatorzy i twórcy zaprezentowali się podczas uroczystej  akademii „Krótkie spotkanie z poezją patriotyczną…”,która miała miejsce w dniu 15 października 2019r. Bezkonkurencyjna w kategorii uczniów klas 4-6  w konkursie recytatorskim okazała się Amelia Heinze. Drugie miejsce zajęły Marta Antoniak i Natalia Oświęcimska, a trzecie – Magdalena Skop i Alicja Zielińska. Przyznano też wyróżnienia dla Oliwi Lot, Jessicy Stypy, Tamary Wołyniec ,Amelii Sulewskiej, Lilianny  Kautzy , Aleksandry Jonetzko, Wiktorii  Śmiertki  i Jakuba Brzeziny.  W kategorii uczniów klas 7-8 zaszczytne I miejsce przypadło Wiktorii Owczarek. Julia Jeż zajęła II miejsce, a Paulinie Joniec i Danielowi Michalikowi przyznano III miejsce.  Rozstrzygnięty został także konkurs poetycko-plastyczny. Laureatką konkursu została Wiktoria  Śmiertka. Drugie miejsce przypadło  Tamarze Wołyniec, a trzecie Zuzannie Podstawny- Gawrońskiej. Uroczysta gala, w której  wzięli udział uczniowie, pozwoliła głęboko przeżyć niezapomnianą rocznicę wydarzenia, które pokazało, że dla Polaków wolność i niepodległość warte są każdej ceny, a także, że patriotyzm wciąż jest wartością ważną i cenną.
  
konkurs
 
   
___________________
    
   
PROGRAM "MĄDRZY CYFROWI" 2019
  
W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 nasza szkoła włączyła się w realizację ogólnopolskiego programu MĄDRZY CYFROWI realizowanego przez przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom". Jest to  program łączący edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych nastolatków z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych. Na zajęciach  uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych rozmawiali o wartościach, takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość, odpowiedzialność, a także uczyli się, jak w codziennym życiu rozpoznawać je i kierować się nimi. Jednocześnie rozwijali umiejętności cyfrowe, ucząc się tworzenia oraz edycji grafik i zdjęć, podstaw montażu wideo, posługiwania się narzędziami do pracy w chmurze, oraz zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. W ramach projektu uczniowie klasy VIIIa przygotowali i zrealizowali zajęcia "Fonoholizm - czyli sąd nad smartfonem".
  
mc
  
__________________
 
 
   
 
PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE TAŃCA
  14 listopada 2019r.
   
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie tanecznym "Po Prostu tańcz" organizowanym przez SP 38 w Bytomiu. Do udziału zgłosiło się ok 50 uczniów z różnych grup wiekowych. Swój układ taneczny prezentowali jako soliści, duety i formacje taneczne. W kategorii klas  I-III – wyróżnienie zdobyły Julia Szuster i Anastazja Yarychevska natomiast w kategorii klas piątych i szóstych I miejsce zajęła Ania Binkiewicz! Opiekunem była pani  Maria Filipowicz.
Wszystkim startującym i nagrodzonym gratulujemy! 
 
konkurs
    
  
__________________
 
POKŁADY KULTURY 
Wykład "Między słowem a mieczem - filozofia przeciw przemocy"
12 listopada 2019r. 

12 listopada uczniowie klasy V a i V b uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez niekonwencjonalnego filozofa J. M. Spychałę pt. "Między słowem a mieczem - filozofia przeciw przemocy". Zastanawialiśmy się czy filozofia może być odpowiedzią na przemoc na podstawie książek, filmów oraz bohaterów popkultury. Było inspirująco.

Wykład

 
__________________
 
 
# SZKOŁA DO HYMNU
8 listopada 2019r. 

Dziś w naszej szkole przyłączyliśmy się do
akcji #SzkołaDoHymnu. Uczniowie o godzinie 11:11
śpiewali wspólnie hymn.
Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej
inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której
uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele
z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
 
Hymn
 
_________________


AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
8 listopada 2019r.

8 listopada z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości
odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.
W trakcie uroczystości przypomniano najważniejsze
wydarzenia z historii naszego kraju zobrazowane
pieśniami oraz wierszami o tematyce patriotycznej.
 
11 listopada
_______________


ŚNIADANIE DAJE MOC
8 listopada 2019r.

8 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Europejski Dzień Zdrowego
Jedzenia i Gotowania. Uczniowie wszystkich klas o godzinie 10.00
przygotowali i zjedli wspólnie śniadanie złożone ze zdrowych produktów.
  
Śniadanie daje moc

__________________
    
   
MIEJSKI KONKURS POEZJI, PROZY I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
7 listopada 2019r.
   
7 listopada 2019r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego odbył się Miejski Konkurs Prozy, Poezji i Pieśni Patriotycznej "Polskie drogi do Niepodległości". Organizatorami konkursu byli: IV LO im. Bolesława Chrobrego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ ”Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i  ponadpodstawowych.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowało 6 uczniów: Julia Jeż, Paulina Joniec, Przemysław Ludwiński, Martyna Pękacz i Jakub Strzelczyk.  Za niezwykle wzruszające wykonanie wiersza „Byłeś jak wielkie stare drzewo…” K.K. Baczyńskiego trzecie miejsce zdobył  Przemysław Ludwiński, natomiast  Martyna Pękacz za piękne wykonanie pieśni „Taki kraj…” otrzymała  wyróżnienie. 
Zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
  
 konkurs
   
_____________________
   
 

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY ZNAKOPOLIS
5 listopada 2019r.

5 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zorganizowanym
przez Bytomskie Centrum Kultury spektaklu profilaktycznym
Znakopolis. Podczas przedstawienia dzieci utrwaliły
wiadomości dotyczące bezpiecznego poruszania się
po drodze. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał
odblask, aby zawsze był widoczny dla innych użytkowników drogi.
 
Znakopolis

______________
  
  
 
DZIEŃ KUNDELKA
25 października 2019r.

Z okazji dnia Kundelka w naszej szkole zorganizowano zbiórkę karmy
dla zwierząt ze schroniska.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.
                                                 A. Markusik
                                                 A. Meisner 
 
kundelek
 
___________________
 
 
szkoła pamięta
21-25 października 2019r.
  

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". W ramach akcji uczniowie wraz z nauczycielami podejmują różnorodne działania. Między innymi odwiedzamy i porządkujemy groby osób zasłużonych i cenionych; odwiedzamy lokalne miejsca pamięci i zgłębiamy ich historię; zapalamy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami w historii naszego miasta.
 
 ____________________________
    
  
"PRZYTULANKI - ZAJĘCIA PRAKTYCZNO - TECHNICZNE" - INNOWACJA PEDAGOGICZNA
 
Od listopada w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna „Przytulanki - zajęcia praktyczno – techniczne”. Celem zajęć jest wzbogacenie wszechstronnego rozwoju uczniów przez bogactwo oddziaływań twórczych oraz stwarzanie możliwości do realizowania własnych pomysłów.  Poprzez nabycie umiejętności projektowania i szycia uczestnicy będą potrafili dobierać odpowiednie materiały i dodatki, poznają podstawowe narzędzia i przybory krawieckie, rozwiną zainteresowania artystyczne, poznają ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Innowacja skierowana jest do uczniów z klas IV – VII. 
 
 innowacja
   
 _____________________________
   

 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 października 2019r.

11 października Rada Uczniów wraz z opiekunami zaprosiła
wszystkich pracowników szkoły na uroczystą akademię
z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej
  
__________________
  
  
 
TROPAMI WIELKICH POLSKICH POETÓW I PISARZY…
9 października 2019r.

Uczniowie klas ósmych 9 października 2019 r. wzięli udział w niezwykłej przedmiotowej wycieczce Świętokrzyskim Szlakiem  Literackim. Trasa wyjazdu wiodła śladami znanych polskich poetów, pisarzy: Mikołaja Reja, Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego. Uczestnicy wycieczki mieli okazję  obejrzeć  dworek Mikołaja Reja w Nagłowicach. W 400. rocznicę jego śmierci utworzono w nim muzeum. Znajdują się  tam pamiątki po tym wielkim Polaku, który ogłosił wszystkim ,że "Polacy nie gęsi i swój język mają". Następnie uczniowie udali się w Oblęgorka , gdzie znajduje się dworek Henryka Sienkiewicza. Jest to dar społeczeństwa polskiego dla znakomitego pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. Obecnie znajduje się tam muzeum tego znakomitego Polaka. Uczniowie mieli niebywałą okazję obejrzenia kopii Nagrody Nobla, którą pisarz otrzymał w 1905 r. Następnie uczestnicy wycieczki przejechali do Kielc, tam  w Muzeum Lat Szkolnych Stefana  Żeromskiego  uczestniczyli w zajęciach, których celem było przybliżenie biografii pisarza, przede wszystkim lat, które spędził w szkole.  Uczniowie poznali realia szkoły drugiej połowy XIX w. w zaborze rosyjskim, mieli okazję usiąść w ławkach z tamtego okresu. Uczniowie spędzili wspaniale czas, łącząc przyjemne z pożytecznym. Dzięki tej wyprawie poznali lepiej życie i twórczość wielkich polskich pisarzy, którzy dbali o rozwój języka polskiego, pielęgnowali tradycje narodowe w czasach wolności, ale i w czasach zaborów. 
  
wycieczka
 
___________________
 
 
SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ GAWRYLUK
8 października 2019r.

8 października, w ramach projektu „Qulturalna Retroteka”, uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu autorskim z  autorką książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk. Dziennikarka radiowa i pisarka w swoim dorobku ma wiele tytułów. Świetnie pisze zarówno dla dzieci, jak i dla nastolatków. Podczas spotkania z dziećmi autorka opowiedziała o swoich najciekawszych książkach.Dzieci poznały historię Dżoka, pewnego psa, mieszkającego lata temu w Krakowie, historię foczki o imieniu Klifka, którą uratował i pokochał pewien kudłaty pies, historie małych dziecięcych bohaterów, którzy mimo niebezpieczeństwa, potrafili zachować się mądrze i odpowiedzialnie.

Spotkanie autorskie
 
   __________________
  
  
POKŁADY KULTURY
  
Mamy przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w Miejskim Programie Edukacji Kulturalnej – POKŁADY KULTURY. To trzyletni projekt, którego głównym celem jest stworzenie miejskiego programu edukacji kulturalnej, opartego na podnoszeniu kompetencji i budowaniu narzędzi umożliwiających czynne i krytyczne uczestnictwo w kulturze. W ramach projektu odbyły się bezpłatne warsztaty dla uczniów kl. I – V „Oko Kalejdoskopu”, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Zapraszamy do śledzenia efektów spotkań warsztatowych i propozycji spotkań kulturalnych:   https://www.facebook.com/PokladyKulturyBytom/?epa=SEARCH_BOX
                     Anita Kowalkowska – Marcola
     Anna Bujnarowska
 
   
Pokłady Kultury
  
_______________
    
 
UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA
4 października 2019r.


4 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły, w obecności rodziców,
nauczycieli oraz dyrekcji zostali uroczyście pasowani na ucznia
Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci przygotowały pod kierunkiem
wychowawców klas I: Joanny Zagórskiej, Agaty Cichockiej
oraz Marii Filipowicz pierwszy w swojej
szkolnej karierze program artystyczny. Następnie złożyli
uroczyste ślubowanie  i dołączyli tym samym
do grona uczniów naszej szkoły.

Pasowanie na ucznia

_____________________


SPOTKANIE LITERACKIE Z JUSTYNĄ BEDNAREK
27 września 2019r.


27 września uczniowie klas trzecich w ramach projektu "Qulturalna Retroteka" wzięli udział w spotkaniu autorskim z autorką książek dla dzieci - Justyną Bednarek. "Qulturalna Retroteka" to projekt realizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego. Projekt ma przekonać mieszkańców Bytomia, dzieci i dorosłych, że czytanie i bezpośrednie spotkanie z autorem jest ciekawym sposobem na spędzenie czasu wolnego, a także inspiracją do dalszej twórczej aktywności. Elementami projektu będą m.in.: podchody z wykorzystaniem kodów QR oparte na literaturze, tworzenie gry typu memory, głośne czytanie bajek dzieciom.

Spotkanie autorskie
____________________
  
  
SPRZĄTANIE ŚWIATA
20 września 2019r.
  
20 września nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy”. Uczniom naszej szkoły na zajęciach ukazano pozytywne strony segregacji śmieci, uświadomiono zagrożenia dla środowiska poprzez bezmyślne wyrzucanie śmieci. Klasa IV a w ramach akcji porządkowała teren wokół szkoły.
 
Sprzątanie
 
___________________
  
  

 
   
KONKURSY PRZEDMIOTOWE
   
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami i szczegółowymi informacjami dotyczącymi konkursów przedmiotowych z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii oraz biologii ogłoszonych w roku szkolnym 2019/2020. Wszystkie informacje dotyczące organizacji i przebiegu konkursów oraz zasady organizacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkól podstawowych woj. śląskiego w roku szkolnym 2019/2020, a także regulaminy konkursów umieszczone są na stronie internetowej organizatora http://www.kuratorium.katowice.pl
   
____________________
   
   
UNIWERSYTET MŁODEGO ODKRYWCY

Politechnika Śląska zaprasza do uczestnictwa w projekcie „Akademickie Laboratorium Innowacji i Kreatywności”. Celem projektu jest podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży, objętych działaniami dydaktycznymi w zakresie rozwijania metod aktywnego i praktycznego uczenia się. Głównym założeniem jest rozwój osiągnięć dzieci w obszarach kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, takich jak:
-umiejętności matematyczno-przyrodnicze
- umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy
- umiejętność krytycznego myślenia
- umiejętność uczenia się, kreatywność
 
  ________________________
    
 
UDZIAŁ w PROJEKCIE "BYŁY, SĄ - CZY BĘDĄ?" 
   
Uczniowie klasy 5 b i 4 a wzięli udział w projekcie związanym z edukacją regionalną realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bytomiu. Projekt nosi nazwę "Były, są - czy będą? Elementy tradycji górnośląskiej". W ramach zajęć odbyły się spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi ze Śląskiem; zajęcia, podczas których uczniowie tworzyli grafiki do gry edukacyjnej oraz konkurs plastyczny. Podsumowanie projektu oraz rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w listopadzie.
    
MBP
 
   
   ____________________
 
 
 
SZKOŁA PRZYJAZNA RODZINIE
    
Nasza szkoła realizuje program “Szkoła Przyjazna Rodzinie”. Jest to ogólnopolski program Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Realizują go szkoły i przedszkola chroniące dzieci przed treściami kwestionującymi znaczenie rodziny w życiu człowieka oraz podejmujące działania  nakierowane na promocję wartości prorodzinnych. Uzyskanie certyfikatu “Szkoła Przyjazna Rodzinie” jest gwarancją realizacji przez szkołę wychowania dzieci i młodzieży w duchu szacunku dla rodziny.
  
Program „Szkoła Przyjazna Rodzinie” wychodzi naprzeciw potrzebie coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami uczniów w zakresie wychowania i przekazywania młodemu pokoleniu spójnego systemu wartości. Wychowanie oparte na podstawach wyrosłych z europejskiego kręgu kulturowego, u podstaw którego leży odpowiedzialność, wartość rodziny, szacunek dla życia daje gwarancję przygotowania młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialności za własną rodzinę, kraj i życie społeczne.
 

    
 ___________________
  
  
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
   
Społeczność uczniowska wybrała swoich przedstawicieli, którzy będą
pełnili funkcje w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2019/2020:

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego:

Adam Magusiak kl.5c
  
Zastępca przewodniczącego:
  

Paulina Joniec kl.8b

Członkowie Samorządu Uczniowskiego:

Zuzanna Fogel kl. 6c
Dagmara Brysz kl. 7a
Amelia Sulewska kl. 4a
Emilia Ćwikła kl.6a   
 
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały panie:

mgr Magdalena Czerny
mgr Agnieszka Kamińska
mgr Urszula Nurkowska
 
Szkolny rzecznik praw ucznia:
mgr Aldona Meisner 
   
   
____________________
   
  
  
WYCIECZKA NAUKOWA
12 września 2019r.
  
W dniu 12 września 2019 klasa 6b wzięła udział w wycieczce do Śląskiego Ogrodu Botaniczne w Radzionkowie. Wzięliśmy udział w warsztatach naukowych z botaniki oraz produkowaliśmy mydło w laboratorium chemicznym. Po tej naukowej przygodzie uczestniczyliśmy w zajęciach survivalowych aby poczuć namiastkę prawdziwej przygody.To były bardzo pouczające zajęcia.
  
__________________
  
   
NARODOWE CZYTANIE 2019
 
Podczas tegorocznej edycji  ogólnopolskiego "Narodowego czytania", które  poświęcone było nowelom autorstwa polskich pisarzy uczniowie z klas 6-8 wzięli udział w imprezie czytelniczej zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu.
  
  
_____________________
   
  
PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO 
  
W naszej szkole działa „Placówka wsparcia dziennego”, która powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego zatytułowanego „Bytomskie centrum Aktywności Społecznej – działalność społeczna bytomskich harcerzy”. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 15.00-18.00; oraz w środy w godzinach 16.00-19.00.
 
_____________________
  
   
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2 września 2019
  
Uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Nie zabrakło
tradycyjnych "rogów obfitości" wypełnionych słodyczami, wakacyjnych
wspomnień oraz dobrego humoru :)
 
   
________________ 
 
 
WYPRAWKA SZKOLNA UCZNIA KLASY I
   
   
___________________ 


 

      
Terminy zebrań z rodzicami
na rok szkolny 2019/2020
znajdują się w zakładce

Kalendarz roku szkolnego

 

 
___________________
    
                                     

 GODZINY LEKCYJNE i PRZERWY MIĘDZYLEKCYJNE
         
    1 lekcja  -   8:00 – 8:45
    
  przerwa -  8:45 – 8:55
    
    2 lekcja    8:55 – 9:40
    
 przerwa -  9:40 – 9:50
    
    3 lekcja  -  9:50 – 10:35
    
 przerwa -  10:35 – 10:45
    
    4 lekcja -  10:45 – 11:30
    
przerwa obiadowa-  11:30 – 11:50
  
    5 lekcja  -   11:50 – 12:35
     
 przerwa -  12:35 – 12:45
    
    6 lekcja -   12:45 – 13:30
    
 przerwa obiadowa -  13:30 – 13:45
      
    7 lekcja -   13:45 – 14:30
    
przerwa -  14:30 – 14:35
      
    8 lekcja -   14:35 – 15:20

 


 

 

Zmieniony ( 10.12.2019. )
 
Sondy
Mój ulubiony przedmiot to...
 
RODZICE
Ważne informacje
Rada Rodziców
Szkoła przyjazna rodzinie
Egzamin ósmoklasisty
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Fundusz stypendialny
Bezpieczeństwo w sieci
Kontakt