
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu ROK SZKOLNY 2022/2023 REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

. ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMIKU PROMUJĄCEGO NASZĄ SZKOŁĘ
Zobacz filmik promujący szkołę: https://youtu.be/n7GiyHCm6aI
__________________ PROJEKT EDUKACYJNY eTwinning - KOSMICZNE WYZWANIA wrzesień 2022 - marzec 2023 Czas realizacji projektu: wrzesień 2022r. – marzec 2023r. Uczestnicy projektu: klasy 6 Krótki opis projektu: Projekt jest formą hołdu dla wybitnego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika, którego rok obchodzimy w 2023r (550 rocznica urodzin). Podczas realizacji projektu uczniowie poznali postać astronoma, jego życie i osiągnięcia. Przy okazji zachęciliśmy uczniów do poznawania kosmosu, od Układu Słonecznego zaczynając. Opis i szczegóły projektu znajdziecie w zakładce: "eTwinning w naszej szkole": http://www.sp3.bytom.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=44
__________________
ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE
__________________
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
___________________
WARSZTATY Z KODOWANIA w BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ w BYTOMIU 10 marca 2023r. Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego zostali zaproszeni do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej - filia w Bytomiu - na warsztaty z kodowania. Zmagali się z układaniem zakodowanego obrazka, odczytywali ukryte kody, a także tworzyli kod dla interaktywnego robocika, któremu nadali imię Ciapek. ___________________
AKADEMIA TRÓJKI Zapraszamy dzieci 6, 7 - letnie na zajęcia do Akademii Trójki we wtorki od godziny 16.00 do 17.00: 14.03.2023r. - Gry i zabawy dydaktyczne 21.03.2023r. - Zabawy językowe 28.03.2023r. - Poznaję świat poprzez eksperymenty
__________________
DNI OTWARTE SZKOŁY 8-9 marca 2023r.
W dniach 8-9 marca w naszej szkole gościliśmy przedszkolaków wraz z ich rodzicami w ramach Dni Otwartych Szkoły. Przyszli pierwszoklasiści mieli okazję zobaczyć nasze nowoczesne pracownie, uczestniczyć w otwartych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, obejrzeć ciekawe występy artystyczne, a także nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Podsumowaniem Dni Otwartych było spotkanie rodziców kandydatów do klas pierwszych z panią dyrektor i nauczycielami, udział dzieci w zajęciach sportowych, plastycznych oraz specjalistycznych w Sali Doświadczania Świata. Na wszystkich zaproszonych czekała uczta artystyczna, jakim było przedstawienie przygotowane przez uczniów klas ósmych pod kierunkiem pani mgr Urszuli Nurkowskiej oraz pani mgr Doroty Wiśniowskiej. Mamy nadzieję, że spotkamy się ze wszystkimi odwiedzającymi nas przedszkolakami we wrześniu w klasach pierwszych!
https://photos.app.goo.gl/HdY4SEDAdmoKih1F8 __________________
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ 7 marca 2023r. Wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach artystycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wykonali wielkanocnego króliczka techniką iris folding.
https://photos.app.goo.gl/ka4PGHfo3mG6wNUi8 _________________
________________
EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY 6 marca 2023r. Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej 6 marca. W Polsce świętujemy ten dzień od 2007 roku. Jest to także dobra okazja by zwrócić uwagę na wymowę naszych najbliższych, zwłaszcza dzieci. Ważne jest rozpowszechnienie wiedzy logopedycznej i stworzenie warunków do szybkiej oraz rzetelnej konsultacji i diagnozy uczniów z zaburzeniami rozwoju mowy. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole zorganizowano konkurs "Śmieszne minki" dla uczniów klas I – VI. Było trochę nauki i sporo dobrej zabawy oraz rywalizacji. Szczegóły i wyniki konkursu znajdziecie poniżej: https://drive.google.com/file/d/19ZaIJpYcinCjiRj6yUdPMuf47uNuo6r8/view?usp=share_link
_________________
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "POCZTÓWKA Z FERII" Podajemy wyniki międzyświetlicowego konkursu „Pocztówka z ferii”: I miejsce zajęła Martyna K. ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu II miejsce zajęła Lena K. ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bytomiu III miejsce zajmuje Julia K. ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Bytomiu oraz Natalia J. ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu Wyróżnienie otrzymuje Martyna Ch. ze Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
_________________ AKCJA EDUKACYJNA "NA RATUNEK DZIECIOM w ROGU AFRYKI"

_______________ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 24 lutego 2023r. W naszej szkole uczniowie przygotowywali się do tego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przez cały tydzień. W tym czasie na lekcjach języka polskiego wykonywali plakaty dotyczące poprawności językowej i ortograficznej. W ramach konkursów indywidualnych rysowali ortogramy oraz przedstawiali graficznie związki frazeologiczne. Klasowe plakaty oraz indywidualne prace uczniów zostały zaprezentowane w piątek podczas wystawy w holu szkoły. Odbył się także Klasowy Turniej Językowy. Szczegóły i wyniki szkolnych konkursów znajdziecie poniżej: https://drive.google.com/file/d/1Pt2owYmDBJtpvJaZFG23TVHfMuzFhkn_/view?usp=share_link Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia:
https://photos.app.goo.gl/PC5ChoLBWJDecmje9
___________________
WARSZTATY CZYTELNICZE 23 lutego 2021r.
Grupa dzieci ze świetlicy szkolnej wzięła udział w warsztatach czytelniczych w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej - filia w Bytomiu - zatytułowanych "Gdzie żyją dzikie stwory". Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania Maurice Sendaka, a następnie stworzyły z klocków Lego swojego własnego, fantastycznego stwora.
https://photos.app.goo.gl/AV3gE2jLcVhhy8kR9
____________________
PROJEKT EDUKACYJNY "ZWOLNIENI Z TEORII" 23 lutego 2023r.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Zwolnieni z teorii" zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu. W ramach projektu licealiści (w tym nasza absolwentka Daria Yarychevska) przeprowadzili w bardzo ciekawy sposób lekcje historii. Omawianą tematyką były mity greckie, rzymskie i słowiańskie. Klasy młodsze poznały świat mitów poprzez zabawę, a klasy ósme mogły przy pomocy gier dydaktycznych utrwalić materiał przed egzaminem ósmoklasisty. Natomiast w czwartek 23 lutego uczniowie klas V-VIII zostali zaproszeni do I LO, gdzie weszli w świat doświadczeń z dziedziny chemii, fizyki, geografii i biologii. Zapraszamy do fotorelacji z zajęć:
Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/xi8TU1Rq962GUrJ99
________________
SPEKTAKL TEATRALNY "ZEMSTA" 22 lutego 2023r. Klasa 8d była w Bytomskim Centrum Kultury na przedstawieniu "Zemsta" Aleksandra Fredry przygotowanym przez Teatr Cracovia. Uczniom najbardziej podobał się koncert Papkina. Wszyscy bardzo byli zadowoleni.
_________________
POMOC DLA OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI W TURCJI I SYRII 17 lutego 2023r.
Miło nam poinformować, że w ramach zbiórki charytatywnej na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, zebraliśmy kwotę 750-zl 🥳 Za zebrane środki możemy zakupić dwie apteczki pierwszej pomocy i jeden zestaw ratunkowy!
___________________
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY 15 lutego 2023r. Z okazji Święta Patrona Szkoły - Władysława Broniewskiego odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się bliżej sylwetce polskiego poety i literata. Młodzi wykonawcy pod opieką nauczycieli wf-u, pani Jolanty Ziory oraz pana Mieczysława Setli przedstawili informacje o życiu poety, a także recytacje i muzyczne interpretacje wierszy naszego patrona.
https://photos.app.goo.gl/dQukUw77iGMnKHa48 __________________ WALENTYNKI W BIBLIOTECE 14 lutego 2023r.
14 lutego 2023r. wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego wzięli udziała w zajęciach artystycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wykonali walentynkowe serduszko techniką iris folding.
https://photos.app.goo.gl/giHtvNz9n5QXMmzN8
___________________
POMOC DLA OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI W TURCJI I SYRII
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Pilnie potrzebna jest pomoc dla dzieci poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Syrii i Turcji!
Silne trzęsienia ziemi o magnitudzie 7.8 i 7.5 w północnej Syrii i południowej Turcji, po którym nastąpiły setki wstrząsów wtórnych, zbierają śmiertelne żniwo. Zginęło już ponad 20 000 osób, ale wiemy, że ofiar będzie więcej. W najtrudniejszej sytuacji są dzieci w Syrii, które już teraz dotykają dramatyczne konsekwencje mroźnej zimy, braku prądu i kryzysu ekonomicznego. Od 2011 roku żyją w kraju pogrążonym w wojnie, nie znając innej rzeczywistości. Dla wielu z nich każdy dzień to walka o przetrwanie.
Bez naszej natychmiastowej reakcji wiele z tych dzieci straci szansę na przeżycie. Działajmy, zanim będzie za późno!
Nasza szkoła razem z UNICEF Polska pragnie się przyłączyć do pomocy, dlatego w dniu 17.02.2023r. (piątek) odbędzie się zbiórka charytatywna. Wyznaczeni uczniowie będą chodzili po klasach i zbierali pieniądze na zakup:
APTECZKI PIERWSZEJ POMOCY (215zł),
ZESTAWU RATUNKOWEGO (320zł.)
TABLETEK DO UZDATNIANIA WODY (89zł).
Po zakończeniu zbiórki i przeliczeniu zebranych środków sprawdzimy, co będziemy w stanie kupić – o czym Państwa niezwłocznie poinformujemy! Każda pomoc się liczy! Organizator: Opiekun Wolontariatu - Sandra Cieśla
________________
ARCHIPELAG SKARBÓW

________________
SZKOLNE WALENTYNKI
Zapraszamy do galerii walentynkowych fotografii: https://photos.app.goo.gl/AfLt3QRaKZRVNvw89
Zapraszamy do fotogalerii z dyskoteki walentynkowej: https://photos.app.goo.gl/xrqobChjuQXMb25h8
Zapraszamy na filmik z życzeniami: https://youtu.be/cS2CEXlu2Hc
_______________
UCZYMY SIĘ z INSTALING
InstaLing jest aplikacją, która umożliwia uczniom szybką naukę angielskich słówek, a nauczycielom wgląd w szczegółowe raporty o systematyczności ich pracy oraz dostęp do narzędzi do oceny wyników. W naszej szkole panie Magdalena Czerny i Sandra Cieśla pracują od kilku lat w aplikacji InstaLing z grupami uczniów, którzy codziennie rozwijają swoje językowe umiejętności.
Zapraszamy do przyłączenia się do grupy zapaleńców językowych i życzymy dalszych sukcesów. www.instaling.pl
__________________ MUZYCZNE PIĄTKI 3 lutego 2023r. Dzisiaj po raz pierwszy obchodziliśmy w szkole "muzyczny piątek ", czyli dwie długie przerwy z muzyką i tańcami na holu. Dziękujemy Adamowi Magusiakowi i klasie 8c za oprawę muzyczną i cieszymy się, że dobrze się dzisiaj bawiliście! W planach mamy kolejne "muzyczne piątki". Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
________________
KONKURS MATEMATYCZNY "ALFIK" Drugiego lutego odbyło się podsumowanie konkursu "Alfik matematyczny". W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, ołówek oraz ekierkę. Najlepsi na danym poziomie otrzymali specjalne dyplomy. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Aneta Góra

__________________
I MIEJSCE w PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM
Pani Joanna Okorska odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w Plebiscycie Edukacyjnym Dziennika Zachodniego. Serdecznie gratulujemy! 
__________________
SPEKTAKL TEATRALNY "MAŁY KSIĄŻĘ" Klasa 8d wybrała się do Bytomskiego Centrum Kultury na przedstawienie "Mały książę" w wykonaniu Teatru Cracovia. Spektakl wszystkim bardzo się podobał.
_________________
FERIE ZIMOWE 
Życzymy Wam udanego wypoczynku i bezpiecznej zabawy!
_____________
PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU
Samorząd Uczniowski zaprasza do obejrzenia filmiku z podsumowaniem I semestru roku szkolnego 2022/2023. 🏆
https://youtu.be/duye4Ip3p_Q
Poniżej zamieszczamy link do fotogalerii ☺️
https://photos.app.goo.gl/nUxhq8BPGF9aZkSi8
_________________
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Szkolna Rada Wolontariatu i Samorząd Uczniowski serdecznie zapraszają całą społeczność szkolną do przyłączenia się do charytatywnej zbiórki tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W dniu 13.01.2023r. (piątek) w naszej szkole wyznaczeni uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wstąpią do każdej klasy i będą zbierali pieniądze na ten szczytny cel. Wszystkie uzbierane fundusze zostaną wpłacone na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej w dniu 13.01.2023r.
__________________
ROZSTRZYGNIĘCIE MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO 9 stycznia 2023r. W bytomskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. Józefa Lompy odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w miejskim konkursie plastycznym "Ukraińskie tradycje bożonarodzeniowe", którego nasza szkoła była współorganizatorem. Laureatom z bytomskich szkół podstawowych nr 3, nr 21, nr 36, nr 9 serdecznie gratulujemy 😊
__________________
AKCJA "GÓRA GROSZA" 4 stycznia 2023r. W tym roku w ramach akcji "Góra grosza" uzbieraliśmy 31 kg monet, co dało sumę 395,80 zł. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie!!! 🪙🪙🪙
_________________
NADCHODZĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 22 grudnia 2022r Jak co roku w naszej szkole odbyły się Jasełka i wigilie klasowe. To był naprawdę magiczny czas. Zapraszamy do galerii zdjęć.
 https://photos.app.goo.gl/DvRMbjVCQawrvyoy9
... Zapraszamy na krótki film przygotowany przez Samorząd Uczniowski 😊 Wesołych Świąt! 🎄🎄🎄  https://youtu.be/8RIsVPRF-k4
________________
BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU 22 grudnia 2022r. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Bytomski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego przekazał naszej szkole Betlejemskie Światełko Pokoju.
_________________
"KULTURA JEST COOL!" Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na COOL-turalną klasę półrocza! Zachęcamy klasy 4-8 do uczestnictwa w rywalizacji o miejsca na podium!
__________________ GAZETKA SZKOLNA - ECHO TRÓJKI listopad, grudzień 2022r.- wydanie świąteczne. Zapraszamy do przeczytania świątecznego wydania naszej szkolnej gazetki Echo Trójki!
https://drive.google.com/file/d/1KTAkyOBNxIDiwVeuJP6QZ_Bh_hvg_Th2/view?usp=drivesdk ___________________
BYTOMSKIE KOLĘDOWANIE 21 grudnia 2022r. Dziękujemy za miło spędzony czas w świątecznej atmosferze oraz za okazane wsparcie 🎄🎄🎄 Poniżej krótka fotorelacja z naszego stoiska świątecznego 😊
https://photos.app.goo.gl/YRy6khRtRwUEANv99
________________ ŚWIĄTECZNY KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
______________
ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE
_______________ "BARWY UKRYTE W ROŚLINACH" 13 grudnia 2022r. 13 grudnia klasa 8d uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie. Tematem warsztatów były barwy ukryte w roślinach. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, a przy okazji zdobyli wiele nowych informacji.
_______________ WYCIECZKA DO DREZNA 8 grudnia 2022r. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w wycieczce do Drezna. Zwiedzanie tego barokowego miasta rozpoczęli od Placu Teatralnego z dekoracyjną Operą. Następnie udali się do pałacu Zwinger, w którym podziwiali eksponaty do Galerii Starych Mistrzów, a także do muzeum Muzeum Porcelany. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Transportu, w którym dowiedzieli się czegoś więcej o historii mobilności. Na koniec udali się na jarmarki bożonarodzeniowe na Nowym i Starym Rynku. Zapach pierników, kolorowe świąteczne stragany oraz śpiewane na żywo kolędy, wprowadziły uczniów w prawdziwe świąteczny klimat🌲🌲🎄🎄
 https://photos.app.goo.gl/A2GS4rSrUjFZw3bt 7
__________________ MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY "UKRAIŃSKIE TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE" Zapraszamy do udziału w miejskim konkursie plastycznym "Ukraińskie tradycje bożonarodzeniowe", który organizujemy wraz z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną - Filia w Bytomiu. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie i w regulaminie 🙂 https://bytom.pbw.katowice.pl/.../292-miejski-konkurs...
__________________
MIKOŁAJKI W SZKOLE 6 grudnia 2022r.
6 grudnia to tradycyjnie dzień odwiedzin św. Mikołaja. W tym roku św. Mikołaj i jego pomocnicy spotkali się ze wszystkimi uczniami w holu szkoły. Na dzieci czekały czekolady ufundowane przez Radę Rodziców, a także drobne upominki. Mamy nadzieję, że to mikołajkowe spotkanie przyniosło naszym uczniom wiele radości. Do zobaczenia za rok i pamiętajcie, że św. Mikołaj wszystko widzi! ;)
https://photos.app.goo.gl/h3n3xi6yr35ufuLW9
______________
SZKOLNA AKCJA "PODZIEL SIĘ MIKOŁAJEM"
_______________
DZIEŃ ŚLĄSKI w SZKOLE 5 grudnia 2022r. Piątego grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Śląski. Gościem specjalnym był emerytowany górnik pan Mieczysław Sałabun, który szczegółowo odpowiedział dzieciom o ciężkiej pracy górników.
https://photos.app.goo.gl/9Kmrca9rMMSSSnby9
Przedstawiamy wyniki szkolnych konkursów zorganizowanych z okazji „Dnia Śląskiego”.
Konkurs recytatorski „Śląsko godka” Klasy I-III Wyróżnienia: Wiktoria Klocko 1b, Piotr Pernak 3a III miejsce: Joanna Świętek 2b II miejsce : Lena Jarzyna 3a I miejsce: Karim El-Gebaly 2b Klasy IV-VIII III miejsce Nadia Szopa 4b II miejsce Paulina Rodziewicz 5b I miejsce Oskar kurzach 5a
Konkurs fotograficzny „Śląsk w obiektywie” Wyróżnienia: Alan Zająć 8d, Oliwia Krygowska 8d III miejsce: Potr Yarychevski 4a, Anastazja Yarychevska 6b, Magdalena Skop 7a II miejsce: Szymon Ochnio i Alex Kadzimierz 7b I miejsce: Nikodem Szmidt 4b
Konkurs plastyczny „Śląsk w oczach dzieci” Klasy I-III Wyróżnienia: Agata Tomicka 1b, Ivan Szurgociński 2a III miejsce: Simon Holas 2a II miejsce: Wiktoria Klocko 1b I miejsce: Piotr Pernak 3a Klasy IV – VIII Wyróżnienia: Maja Grycner 4a, Liliana Kautza 7a III miejsce: Anastazja Żurawska 5b II miejsce: Jakub Włosek 5b I miejsce: Kateryna Masalitina 7a
Konkurs plastyczno-techniczny na „Najpikniejszy klasowy wianek śląski.” Klasy I-III Wyróżnienia: 2b, 2c III miejsce: 1C II miejsce : 2A III miejsce: 3A Klasy IV-VIII Wyróżnienia: 5C, 4A III miejsce: 4c, 8b II miejsce: 5a I miejsce 6c ______________ KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ 1 grudnia 2022r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rejonowych przesłuchaniach 26 edycji konkursu poezji religijnej "Pierścień Świętej Kingi". Dwoje z nich zdobyło uznanie jury i otrzymało nominację do reprezentowania zarówno naszej szkoły jak i regionu Bytomskiego na finale ogólnopolskim w kopalni soli w Bochni. Są to Paulina Żuchowska oraz Adam Magusiak z klasy 8c. 
_______________
SZKOLNE MIKOŁAJKI

______________
GŁOSUJEMY NA PROJEKT "BEZLUDNA WYSPA"
W dniach 01-09.12.2022r. odbywa się głosowanie internautów na projekty edukacyjne na platformie Projektanci Edukacji, można wygrać grant dla szkoły. Pani Sandra Cieśla z panią Agatą Cichocką przygotowały projekt - aby udało się nam wygrać potrzebne są głosy internautów. Instrukcja do głosowania:
Kliknij w link: projektanciedukacji.pl/galeria-projektow-biezacych? =&postal=Bytom,%20%C5%9Al%C4%85skie&page=1&limit =12&edition=current&editionType=current
Najedź kursorem na projekt pt. "Bezludna wyspa" - to jest projekt SP nr 3 w Bytomiu Pod spodem zobaczysz taką zieloną kafelkę - ZAGŁOSUJ NA TEN PROJEKT - kliknij Uzupełnij swoje dane - imię, nazwisko, adres mailowy, odznacz funkcję - PRZYJACIEL PROJEKTU Na wskazany przez Ciebie adres mailowy dostaniesz link - trzeba go "kliknąć" i dopiero wtedy jest głos uznany za oddany. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!
_______________ CZYTAMY W PRZEDSZKOLU 29 listopada 2022r.
Grupa uczniów z klasy 7a wystąpiła w Przedszkolu Miejskie nr 2 w Bytomiu w ramach projektu czytelniczego "Literatura uskrzydla". Uczniowie starali się przekazać przedszkolakom jak ważną wartością jest szacunek. Przygotowali i przedstawili bajkę „Brat i siostra – czyli o pomaganiu innym i szacunku dla starszych”, wiersze Jerzego Kobylińskiego i Joanny Elwartowskiej oraz teksty o szacunku z książki Grzegorza Kasdepke "Wielka księga uczuć".
_______________
ŻYWA LEKCJA PRZYRODY 28 listopada 2022r. 28 listopada w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody. Uczniowie zarówno klas młodszych i starszych mieli okazję podziwiać egzotyczne zwierzęta z najdalszych zakątków świata. Były to między innymi gady, płazy i pajęczaki. Duża uwagę uczniów skupiły niektóre okazy np. pająk ptasznik, skorpion cesarski, żaba rogata, rzekotka australijska, żółw wężoszyi, żabuti czarny, scynk olbrzymi, teju różowy, lancetogłów królewski, pyton królewski oraz pyton tygrysi. Zapraszamy do fotogalerii:
https://photos.app.goo.gl/h8WESf6JDvWqRDFN9
_______________________
AKCJA CHARYTATYWNA "GÓRA GROSZA"

___________________ KONKURS PLASTYCZNY "OWOCE i WARZYWA CODZIENNIE SPOŻYWAM" Szkolny konkurs plastyczny „Owoce, warzywa codziennie spożywam” zorganizowano dla uczniów klas I- III w listopadzie 2022r. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej na podany temat. Konkurs zorganizowano w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego ''Owoce, warzywa źródłem witamin". Wcześniej na zajęciach edukacyjnych uczniowie rozmawiali na temat wykorzystania w żywieniu owoców i warzyw oraz utrwalali zdrowe nawyki żywieniowe. W trakcie zajęć oglądali prezentację multimedialną na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów: I miejsce - Jan Świąder kl II b, Oliver Świąder kl. III a II miejsce - Ewa Ciołek kl. II a, Kira Lytvyn kl. III a III miejsce - Kacper Dziki kl. I c, Piotr Pernak kl. III a Wyróżnienia: Martyna Kurzacz kl II a, Magdalena Kwiatkowska kl. II b Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
https://photos.app.goo.gl/CnrLBc1Pf5Z7dQAN6
___________________
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25 listopada 2022r. Dzisiaj w naszej szkole obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. W klasach pojawiło się mnóstwo pluszaków, które towarzyszyły uczniom w lekcjach 🧸 Zapraszamy do galerii fotografii!
https://photos.app.goo.gl/dFfW4HhfFCYWVHyP7
_________________ DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 23 listopada 2022r. Z okazji nadchodzących "andrzejek" w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Impreza była świetna. Nie zabrakło kolorowych świateł, świetnej muzyki i wspaniałej zabawy. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
https://photos.app.goo.gl/xrqobChjuQXMb25h8
_________________
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA 21 listopada 2022r. "Poniedziałek w kolorze blue" - 20 listopada to dzień radosny,ale z poważnym przesłaniem: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Poniedziałek uczniowie SP nr 3 rozpoczęli w niebieskich barwach UNICEF-u oraz przygotowali gazetki. Tym drobnym gestem okazali wsparcie wszystkim dzieciom na świecie,których prawa nie są przestrzegane. Projekt edukacyjny opracowały: Opiekun Wolontariatu - S.Cieśla, Rzecznik Praw Ucznia - A. Kamińska  https://photos.app.goo.gl/nmv4aiReMouPDs4K7
_________________ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
_________________
SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW
Dotarły do nas pierwsze nagrody w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów”. Dziękujemy za wszystkie zebrane "Talenciaki" ☺️☺️

_________________
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

_________________ ZAPRASZAMY NA OBCHODY DNIA ŚLĄSKIEGO W NASZEJ SZKOLE! 
___________________
SPEKTAKL EDUKACYJNY "ZNAKOPOLIS" 15 listopada 2022r. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w przedstawieniu edukacyjnym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących pod tytułem „Znakopolis”.
___________________
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 10 listopada 2022r. 10 listopada 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która wprowadziła społeczność szkolną w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W programie poetycko-muzycznym uczniowie przypomnieli długa drogę Polski do upragnionej wolności. Patetyczny charakter akademii został podkreślony poprzez tradycyjny taniec narodowy. Uroczystość była dla zgromadzonych lekcją patriotyzmu i historii. Uczniowie godnie uczcili pamięć bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
https://photos.app.goo.gl/xqyBmdHyWsJMGJ5L8
_________________ UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁA DO HYMNU" 10 listopada 2022r.
Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 10 listopada wszyscy uczniowie o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
https://photos.app.goo.gl/24Xiaw8p3sMr2Wfa9
_________________
"GRYFNE WSPINANIE" 10 listopada 2022r. Wyjątkową atrakcją dla wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego działającej przy naszej szkole były zajęcia sportowe na ściankach wspinaczkowych "Skarpa" na Rozbarku. Zajęcia "Gryfne wspinanie" pod kierunkiem instruktorów wspinaczki były doskonałą okazją do poznania swoich możliwości i nabrania pewności siebie, a także doskonalenia nabytych umiejętności. Zapraszamy do naszej galerii :)
https://photos.app.goo.gl/giHtvNz9n5QXMmzN8
__________________ DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA 8 listopada 2022r. 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Wspólnie w klasach przygotowywaliśmy zdrowe śniadania ☺️ Było pysznie i kolorowo.
______________________ KONKURS INSTALOGIK IV EDYCJA 7 listopada 2022r. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP, w całości on-line. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W pierwszym etapie wzięło udział 8905 osób z 1197 szkół, w tym 10 uczniów z naszej szkoły założyło konto na platformie konkursu, z czego 7 uczniów podjęło się rozwiązywania zadań. Wszystkich uczestników pierwszego etapu, niezależnie od wyniku, organizatorzy zapraszają na Kurs Przyszłego Finalisty, który udostępniony jest na kontach uczniów. Miło mi jest poinformować , że 3 naszych uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu : Agnieszka Cz. z klasy 5a Oskar K. z klasy 5a Wiktoria G. z klasy 5b Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom odwagi, a osobom zakwalifikowanym do drugiego etapu – pierwszego w tym konkursie sukcesu. Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia! Aneta Góra ________________
ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYŚWIETLICOWEGO KONKURSU "JESIENNY KOSZYK"
Na międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Jesienny koszyk” wpłynęło wiele pięknych prac wykonanych różnorodnymi technikami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrodzeni w kategorii prac płaskich: 1 miejsce Julia K. SP 6 2 miejsce Maja S. SP 36 3 miejsce Amelia K. SP 6 Wyróżnienia: Patrycja W. SP 36 Katarzyna B. SP 36
Nagrodzeni w kategorii prac przestrzennych: 1 miejsce Natan M. SP 54 2 miejsce Laura M. SP 6 3 miejsce Amelia W. SP 6 Wyróżnienia Aleksandra P. SP 54 Jakub W. SP 54 Zapraszamy do galerii: https://photos.app.goo.gl/FUu5EP9UqigdetuQ8
_________________
DZIEŃ KUNDELKA - WIZYTA W SCHRONISKU 24 października 2022r. Z okazji Dnia Kundelka uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną na rzecz zwierzaków z bytomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Przy okazji uczniowie klasy 3b pokazali swoich przyjaciół. Zapraszamy do galerii zdjęć :)
26 października uczniowie klasy 8d odwiedzili schronisko w Bytomiu - Miechowicach. Przywieźli karmę i żwirek dla kotów. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w schronisku, co oferuje, jak przebiega proces adopcji zwierząt, itp. Odwiedzili również cmentarz dla zwierząt, który niejednemu wycisnął łzę z oka. Pogoda dopisała, humory też, a kto wie może jakiś zwierzak zostanie przez naszych uczniów adoptowany.
https://photos.app.goo.gl/22MHRADFewXhVnbq6
__________________
"TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY" 24-28 października 2022r. Nasza szkoła w tym roku również przystąpiła do projektu „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”. To był bardzo kreatywny tydzień. Razem możemy sięgnąć gwiazd! Fotorelacja z realizacji działań projektowych jest dostępna po kliknięciu w link poniżej: 😊 https://photos.app.goo.gl/pMmYvSh6rUjrToKJ7
___________________
PROJEKT EDUKACYJNY "KOSMICZNE WYZWANIA" Klasy szóste uczestniczą w projekcie edukacyjnym eTwinning: „Kosmiczne wyzwania”(od września 2022r. do marca 2023r.) Projekt jest formą hołdu dla wybitnego polskiego astronoma, którego rok będziemy obchodzić w roku 2023. Uczniowie poznają postać astronoma, jego życie i osiągnięcia. Przy okazji zachęcamy uczniów do poznawania kosmosu, od Układu Słonecznego zaczynając. Projekt podzielony został na 3 wyzwania: Wyzwanie 1: Dlaczego Mikołaj Kopernik interesował się kosmosem? (I semestr) Quiz z zakresu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Tworzenie logo projektu „Kosmiczne wyzwania”. Wyzwanie 2: Dlaczego planety krążą wokół Słońca? (I semestr) Uczniowie poznają układ słoneczny, jego planety: tworzą makiety układu słonecznego, szukają odpowiedzi na zadane w wyzwaniu pytanie. Wycieczka dydaktyczna do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Nauka piosenek o tematyce Układu Słonecznego zarówno w języku polskim jak i angielskim. Uczniowie tworzą lapbooki o tematyce Układu Słonecznego w wersji polsko –angielskiej. Wyzwanie 3: Podróż w kosmos (II semestr) Uczniowie planują podróż w kosmos (poznają wymagania zdrowotne dla osób chcących zostać astronautą, poznają życie w kosmosie – warunki grawitacyjne, zdrowotne). Uczniowie poznają znanych astronautów i historię podróży w kosmos. Uczniowie wykonują makiety pojazdów kosmicznych. Koordynator projektu: Sandra Cieśla Nauczyciele wspierający: Magdalena Czerny, Joanna Markusik, Sylwia Palik, Aleksandra Podszywałow, Iwona Pudełko
________________
WYCIECZKA DO PALMIARNI W GLIWICACH 19 października 2022r. Klasa 8d udała się na wycieczkę do Gliwic. W programie był spacer po gliwickim Rynku oraz ulicami miasta, a także wizyta w Palmiarni. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję uczestniczyć w quizie interaktywnym przygotowanym specjalnie z tej okazji przez panią Anetę Górę. Zadania były różne: od znalezienia egzotycznych roślin na terenie obiektu, zrobienia zdjęcia konkretnej roślinie, aż po wiadomości dotyczące samego obiektu, jego historii i ciekawostek. Wszyscy świetnie się bawiliśmy!
https://photos.app.goo.gl/seLN9vf5jz5ULM3Z6
________________ PASOWANIE NA UCZNIA 18 października 2022r. W naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia. Wszyscy pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali się podczas akademii, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał tarczę szkolną oraz drobny upominek. Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych.
https://photos.app.goo.gl/4PscUE96Pxxp6wBV7
____________________
AKCJA "PODARUJ ZNICZ NA KRESY" W naszej szkole odbyła się tradycyjna zbiórka zniczy w ramach akcji "Podaruj znicz na Kresy". Zebraliśmy 277 zniczy, które zostały przekazane do punktu zbiórki przez uczniów klasy 7B i 8A.🤗
_________________ UKŁAD SŁONECZNY Na lekcjach geografii uczniowie poznali budowę Układu Słonecznego. Niektórzy wykonali przestrzenne modele Układu Słonecznego. Wszystkie prace wymagały dużego wkładu pracy, a efekty można podziwiać w pracowni przyrodniczej i w naszej galerii:
https://photos.app.goo.gl/Pznbpi25hzvrBFr97
__________________
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
_______________
KONKURS PLASTYCZNY "PIKTO-ORTOGRAFIA"
Gratulacje dla Kasi! Uczennice naszej szkoły Katarzyna Nawrat, Kamila Owczarek i Samanta Miler z klasy 6a wzięły udział w Miejskim Konkursie Plastycznym „PIKTO-ORTOGRAFIA". Tworzymy słownik graficzny” zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Bytomiu i Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Bytomiu. Uczniowie mieli wykonać ortogram wyjaśniający pisownię dowolnego wyrazu z trudnością ortograficzną z okazji Tygodnia Świadomości Dysleksji. Na konkurs nadesłano ponad 300 prac plastycznych, konkurencja była więc ogromna. Gratulacje chcemy złożyć Katarzynie Nawrat, która w kategorii klas IV-VI zajęła trzecie miejsce. W czwartek 6 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Wszystkie konkursowe prace będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu w grudniu i styczniu. Zapraszamy! https://photos.app.goo.gl/SkhUK2etyHxgw1YK9
___________________ WYCIECZKA KLASY 8d do ALPAKARNI "PUCHATE RANCZO" 11 października 2022r. Uczniowie klasy 8d wraz z paniami Anetą Góra i Joanną Synecką odwiedzili alpakarnię "Puchate Ranczo" w Suchej Górze. Wspólnie przytulali, głaskali i karmili zwierzęta oraz wykonywali świeczki z wosku pszczelego. Nad całością czuwała i pięknie o zwierzętach opowiadała wlaścicielka rancza - pani Ania.
___________________ PRZYGODA W BIBLIOTECE 5 października Grupa uczniów klas pierwszych uczęszczająca do świetlicy szkolnej wzięła udział w zajęciach czytelniczo - artystycznych "Przygody Pippi Pończoszanki".
___________________
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 4 października 2022
Jak co roku 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Na zajęciach z wychowawcami uczniowie zostali zapoznani z gatunkami zwierząt, które przez destrukcyjną działalność człowieka zagrożone są wyginięciem oraz rysowali wybrane gatunki zwierząt. Zapraszamy do galerii prac uczniowskich :)
___________________
WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO KRAKOWA 6 października 2022r. Klasy trzecie były na wycieczce w Krakowie. Odwiedziły lotnisko w Balicach oraz samodzielnie wypiekały obwarzanki. Wybrały się również na spacer po urokliwym Krakowie. Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii ☺️
_________________ WYPRAWA KLAS CZWARTYCH DO AKADEMII PANA KLEKSA 7 października 2022r. Uczniowie klasy czwartej B i czwartej C podczas wizyty w "Bajce Pana Kleksa" mieli okazję wykonać samodzielne eksperymenty, poznając bliżej otaczający nas świat i spędzili kilka godzin świetnie się bawiąc. "Bajka Pana Kleksa" to ponad 1000 metrów kwadratowych dobrej zabawy, 8 stref tematycznych oraz interaktywna ekspozycja dla całej rodziny! To miejsce, które w całości jest inspirowane przygodami legendarnego profesora Ambrożego Kleksa.
__________________
ŚWIĄTECZNY JARMARK w DREŹNIE
__________________
"CZYTAMY z SERCEM" 29 września 2022r. W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach czytelniczych "Czytamy z sercem" w Bibliotece Pedagogicznej w Bytomiu. Zapraszamy do galerii zdjęć :)
___________________
WYCIECZKA NA UNIWERSYTET ŚLĄSKI 28 września 2022r. Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w wykładach organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, gdzie mieli możliwość obserwować pokazy uniwersyteckich wykładowców oraz samodzielnie wykonywać proste w realizacji eksperymenty pod opieką nauczycieli akademickich - wykorzystując zaplecze naukowe jakim dysponuje Uniwersytet Śląski. Wycieczka odbyła się w ramach innowacji pedagogicznej "Fizyka i chemia ukryte w czterech żywiołach". ___________________
"BEZPIECZNE PODWÓRKO Z SIŁOWNIĄ POD CHMURKĄ"
__________________
OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Przedstawiamy opiekunów Samorządu Uczniowskiego: mgr Agata Sieczka-Stasiak mgr Aleksandra Podszywałow mgr Agata Cichocka mgr Sandra Cieśla
___________________
WYNIKI WYBORÓW do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Przestawiamy wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy! Poniżej przedstawiamy fotogalerię z wyborów:
https://photos.app.goo.gl/kMtDzK4SJyvDMEq97 __________________
"ZAŁÓŻ MUSZKĘ LUB KRAWACIK" - AKCJA SAMORZĄDU SZKOLNEGO
_________________
UWAGA! WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO! Kampania wyborcza trwa! Zapraszamy do obejrzenia programu wyborczego kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Wybory już w najbliższy czwartek! Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki 💪
__________________
WYCIECZKA do PLANETARIUM ŚLĄSKIEGO 21 września 2022r. 21 września uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w wycieczce do Planetarium Śląskiego. Uczniowie brali udział w zajęciach pt. "A jednak się kręci", czyli znaleźli odpowiedzi na pytania: Czy słońce wędruje wśród gwiazd? Od czego zależy długość dnia i nocy? Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem niedawno odnowionego Planetarium. Multimedialne seanse sprawiały, że wszyscy czuli się jakby byli w kosmosie.
__________________
UWAGA KONKURS CZYTELNICZY!
________________ TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH W SZKOLE od 12 do 16 września 2022r.
__________________
SPRZĄTANIE ŚWIATA Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji "Sprzątanie świata". W dniach 12.09-16.09. 2022r. na lekcjach geografii, przyrody oraz z wychowawcami omawialiśmy zagadnienia związane z tegorocznym hasłem, a niektóre klasy uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w zielonych miejscach naszego miasta.
.
_________________ "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW" Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl. Wystarczą zakupy za 50 zł, a w nich owoc lub warzywo, aby dostać "talenciaki", które można zarejestrować dla naszej szkoły lub przynieść do placówki, aby zostały zarejestrowane ☺️
__________________
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
_________________ LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE 8 września 2022r. W czwartek 8 września 2022 roku nasi uczniowie wzięli udział w wyjątkowej imprezie sportowej. Zawody pod nazwą "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" rozegrane zostały w 16 polskich miastach. Wzięło w nich udział łącznie około 10 tysięcy uczniów szkół podstawowych w wieku 11 i 12 lat. Finał odbędzie się w Warszawie na stadionie AWF. Nasi uczniowie dzięki współpracy ze szkołą sportową mogli dołączyć do reprezentacji Bytomia i poznać smak lekkoatletycznej sportowej rywalizacji w zawodach rozegranych na Stadionie Miejskim w Częstochowie. Całość imprezy z licznymi atrakcjami była bezpłatna (darmowy przejazd, brak opłat startowych, posiłek, woda mineralna, pamiątkowe numery startowe, medale dla każdego uczestnika, pamiątkowa koszulka sportowa, worek sportowy i okulary kibica). Projekt "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Cykl imprez współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, a projekt wspierają Fundacja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Fundacja Lotto. Opiekunem i organizatorem wyjazdu naszych sportowców z SP 3 był nauczyciel wychowania fizycznego Lechosław Jacyszyn. A oto lista naszych sportowców: - Roksana Jakubiak - Roksana Hajn-Kwiatkowska - Wiktoria Szczepańska - Denis Szczepanik - Kacper Sobianek - Oskar Mazurkiewicz - Ksawery Paluch - Dominik Gryc - Paweł Soballa - Alex Trzeciak Wszyscy wspaniale się zaprezentowali startując w biegu na 60m i w skoku w dal czyli w dwuboju lekkoatletycznym. Po swoich startach i wspólnym kibicowaniu nasi uczniowie wzięli udział w sportowej zabawie pod nazwą Sportowe Miasteczko Olimpijskie. Były to próby sprawnościowe, których zaliczenie wieńczyło zdobycie złotego pamiątkowego medalu. Tak więc inaugurację sportowego roku szkolnego możemy uznać za wyjątkowo udaną.
_________________
RÓŻOWA SKRZYNECZKA
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w tym roku szkolnym ponownie bierzemy udział Ogólnopolskiej akcji społecznej „Różowa Skrzyneczka”. Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. Od grudnia 2019 r., kiedy zawisła pierwsza różowa skrzyneczka wypełniona podpaskami w Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, fundacji udało się umieścić ich w przestrzeni publicznej około 2000! Różowe skrzyneczki znajdują się dziś w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach. W akcję włączają się kolejne samorządy - Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, powiat trzebnicki, Krotoszyn, Kołobrzeg, Olsztyn, Legnica to tylko niektóre z nich. Bardzo się cieszymy, że teraz Bytom jest również jednym z miejsc, gdzie wszystkie potrzebujące dziewczynki znajdą pomoc – nasza szkoła im to zapewni. Nasze uczennice w klasach 4-8 czasami też potrzebują naszego wsparcia. Nasze różowe skrzyneczki znajdują się w dwóch miejscach w szkole: - w gabinecie Pani higienistki - w sekretariacie szkoły W poniedziałek 12.09.2022r., dwie nasze uczennice z klasy 6B będą zbierały w klasach 4-8 podpaski, które zostaną wykorzystane do uzupełniania naszych Różowych skrzyneczek w miarę potrzeb naszych uczennic. Dziel się dobrem, bo ono powraca! Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy :) Z wyrazami szacunku, Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego  ________________
OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI
Szanowni rodzice, Drodzy Uczniowie!
Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych uczniów klas 7-8 na wycieczkę przedmiotową z fizyki :)
Co roku we wrześniu Uniwersytet Śląski otwiera swój kampus w Katowicach dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. To wydarzenie, na które zaproszone są zorganizowane grupy. Na mapie kampusu pojawia się kilka przystanków naukowych, co roku oferujących inne interaktywne wykłady z wybranej dziedziny. Uczniowie mogą uczestniczyć w kilku wykładach i zajęciach laboratoryjnych, prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego oraz pracowników innych placówek naukowo-badawczych ze Śląska. W tym roku szkolnym zamierzamy odwiedzić przystanek:
„Osobliwości Świata Fizyki”
- to wykłady, które opierają się na przeprowadzanych na żywo eksperymentach i są prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Zawsze dopasowane są do wieku audytorium i nie wymagają wcześniejszej znajomości dziedziny, której dotyczą. Pokazują, jak prawa fizyki działają w rzeczywistości. Oryginalne aranżacje eksperymentów, często w skali makro i z udziałem publiczności, nie tylko zaskakują i budzą emocje, ale pozwalają na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki.
„Osobliwości Świata Fizyki” proponują w tym roku dwa wykłady:
Światło – jak widzimy świat? Naturalne światło Słońca nie tylko rozprasza mrok i dostarcza Ziemi konieczną do życia energię, ale jest dla nas również najważniejszym nośnikiem informacji. Rejestrujemy je dzięki zmysłowi wzroku, ale nie zawsze powinniśmy wierzyć własnym oczom. Poznajmy niezwykłe własności światła i podstawowe prawa optyki, ale przekonajmy się także, jak widzimy świat…
Woda – żywioł niezwykły Woda to jeden z czterech żywiołów. Kojarzy nam się z morzem, jeziorem, rzeką, deszczem czy śniegiem. To dzięki jej obecności Ziemię określa się mianem „błękitnej planety”. Woda stanowi główny składnik naszego ciała. Trudno nie przyznać, że zajmuje wyjątkowe miejsce w naszym życiu… Czy jesteście gotowi poznać jej tajemnice? Zapraszamy do wspólnych eksperymentów!
Miejsce: Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 14, Katowice
Koszt: 25zł za osobę stacjonarnie za seans+ 20 zł koszty transportu (wynajęty autokar)
Termin wycieczki: 27.09.2022r.
Zapisów można dokonać osobiście u koordynatora (p. Sandra Cieśla, sala nr 26) lub za pomocą Mobidziennika do dnia 20.09.2022r. (wtorek)
Płatności (45zł) należy dokonać osobiście u koordynatora wycieczki.
Z wyrazami szacunku,
Sandra Cieśla - nauczyciel fizyki
_________________
PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO
Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu ogłasza zapisy na zajęcia dla uczniów szkoły od pierwszej do ósmej klasy. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 - 18.00. Kwestionariusz rekrutacyjny znajduje się w sekretariacie szkoły. Ilość miejsc jest ograniczona do 30 uczestników.
________________
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 1 września 2022r. Pierwszego września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Starsze koleżanki i koledzy powitali w murach szkoły uczniów klas pierwszych. Wszystkim, którzy podejmują trud nauki w nowym roku szkolnym 2022/2023 życzymy wytrwałości i powodzenia!
__________________
______________
OFERTA SZKOŁY

________________ AKCJA LETNIA PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO od 27 czerwca do 22 lipca Wychowankowie Placówki Wsparcia dziennego wzięli udział w akcji letniej. Wakacje były pełne przygód, atrakcji i niespodzianek. Nasi podopieczni przystąpili do realizacji wielu wyzwań, które skończyły się przyznaniem harcerskich sprawności. Dzieci wykazały się umiejętnościami kulinarnymi - przygotowały wegetariańskie burgery, wskazywały cechy prawdziwego turysty, a następnie same musiały określić czy posiadają te cechy podczas wycieczki do Krakowa. Były widzami teatru na świeżym powietrzu, szukały zwierząt na boiskowej sawannie, a dla ochłody wybrały się na Wodny Plac Zabaw w Parku Miejskim im. F. Kachla. W czasie wycieczki do Krakowa wychowankowie brali udział w warsztatach w Fabryce Czekolady Charliego, zwiedzali Sukiennice, odwiedzili Smoka Wawelskiego, spacerowali po zamkowym dziedzińcu, a z walów obronnych podziwiali widok na Wisłę i cumujące na niej statki. Zapraszamy do galerii fotografii:
https://photos.app.goo.gl/35fnhNyDkAJ1QtVe6 Akcji letnia Placówki Wsparcia Dziennego to czas podejmowania kolejnych wyzwań i zadań. Nasi podopieczni wykazali się sprawnością manualną i pomysłowością w tworzeniu indiańskich totemów z gliny oraz w wykonaniu podwodnego świata Oceanu Spokojnego. Zapoznali się z bohaterami filmu "Luca", który ukazał wartość prawdziwej przyjaźni, a także wytrwałość i samozaparcie w osiąganiu zamierzonego celu. Podczas wycieczki do Świerklańca nasi milusińscy zaprezentowali swoje talenty wokalne i aktorskie podczas Pokazu Talentów. Podsumowaniem tygodnia była wycieczka do chorzowskiego ZOO, w którym największym zainteresowaniem cieszyli się mieszkańcy Mini ZOO. W ostatnim tygodniu akcji letniej nasi wychowankowie wzięli udział w sportowych zmaganiach, wypoczywali na wodnym placu zabaw, zaprojektowali i wykonali indiańskie pióropusze i otrzymali indiańskie imiona. Ogromną atrakcją była wycieczka do stadniny koni "Wesoła Zgraja", gdzie miały miejsce bliskie spotkania ze zwierzętami oraz przejażdżki konne. W piątek 22 lipca cztery tygodnie wspólnego wypoczynku zostały podsumowane w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie, gdzie wszyscy wzięli udział w grze terenowej "Poszukiwanie likaona", koncercie grupy "Tu i Teraz" oraz pożegnalnym ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasek.
https://photos.app.goo.gl/35fnhNyDkAJ1QtVe6
________________
WAKACJE, WAKACJE! :)
________________
AKADEMIA Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 24 czerwca 2022r. Uroczystą akademią zakończył się rok szkolny 2021/2022. Uczniowie odebrali dyplomy i nagrody za sukcesy i osiągnięcia oraz zaprezentowali program artystyczny, który wprowadził wszystkich w wakacyjną atmosferę.
https://photos.app.goo.gl/Z3W2eiTrGxUoa9D46
________________
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI UKOŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH 23 czerwca 2022r. Podczas uroczystej akademii z okazji ukończenia szkoły pożegnaliśmy uczniów klas ósmych.
https://photos.app.goo.gl/hgx56XzkJ6LTrggs6
________________
"OSTATNI DZWONEK" - POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2021/2022 23 czerwca 2022r. W dniu dzisiejszym o godzinie 12.00 zabrzmiał "ostatni dzwonek" dla klas ósmych. Na naszych absolwentów czekały niespodzianki - szpaler utworzony przez uczniów klas I-VII, kolorowe balony, bańki mydlane oraz ręcznie przygotowane chorągiewki. Swoje upominki wręczył też Samorząd Uczniowski. Wzruszenie malujące się na buziach naszych absolwentów było najlepszym podziękowaniem za ośmioletnią naukę w naszej szkole :)
https://photos.app.goo.gl/xZuAost7x8n6zZF27
_________________
WOJEWÓDZKI MULTITEST Z FIZYKI I CHEMII
W dniu 13.06.2022r. w naszej szkole odbył się II etap I Wojewódzkiego Drużynowego MULTITESTU z fizyki i chemii dla uczniów szkół podstawowych, którego nasza szkoła jest organizatorem, natomiast Prezydent Miasta Bytom objął go swoim honorowym patronatem. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego w naszym kraju konkurs miał formułę online. O godzinie 13:00 test, składający się z 30 pytań zamkniętych oraz 6 pytań otwartych, otworzył się równocześnie dla wszystkich uczestników konkursu i zamknął się o g. 14:30. 14 uczestników z 7 szkół zalogowało się na naszej szkolnej platformie MS Teams i zmierzyło się z testem wielokrotnego wyboru oraz pytaniami otwartymi z zakresu fizyki i chemii umieszczonym na platformie konkursowej. Motto konkursu brzmi: „Współpraca popłaca – razem wiemy więcej” i tak właśnie ten konkurs przebiegał: uczniowie w dwuosobowych drużynach wspólnie zastanawiali się nad nieraz bardzo podchwytliwymi zadaniami, które na nich czekały. W pytaniach otwartych uczniowie musieli wykazać się wiedzą praktyczną i przedstawić ją w języku naukowym. Choć zadania nie należały do najłatwiejszych, to wszyscy uczestnicy wykazali ogromne zaangażowanie podczas pracy drużynowej.
Wyniki: I miejsce: MSP nr 5 w Piekarach Śląskich 78% II etap II miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gliwicach 76% II etap III miejsce: MSP nr 12 w Piekarach Śląskich 68% II etap
Wszystkim uczestnikom dziękujemy!
Komisja Konkursowa: Sandra Cieśla – nauczyciel fizyki i chemii Lidia Łuczyńska – nauczyciel chemii Aneta Góra – nauczyciel matematyki i informatyki 
____________________
PROGRAM "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"
Zapraszamy do obejrzenia filmu o udziale naszej szkoły w programie "Laboratoria Przyszłości": https://youtu.be/UOZiHPALWXs _____________________
ZWROT PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
 _______________
ZIELONA SZKOŁA 5 -14 czerwca 2022r. Uczniowie klas trzecich aktywnie spędzili czas w Jastrzębiej Górze nad morzem. W programie były różne atrakcje. Między innymi gry i zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe, artystyczne i ciekawe wycieczki. 
__________________
PIKNIK EKOLOGICZNY 10 czerwca 2022r. 10 czerwca uczniowie klasy 7b uczestniczyli w Pikniku Ekologicznym w Parku Miejskim im. F.Kachla w Bytomiu. Nasi uczniowie tworzyli ekologiczne worki (torby), wykonywali domowe kompostowniki, sadzili warzywa, dowiedzieli się też w jaki sposób wykorzystać śmieci. Powyższe zajęcia przyczyniły się do podwyższenia świadomości ekologicznej uczniów.
___________________
LEŚNY PARK NIESPODZIANEK W USTRONIU 8 czerwca 2022r. W środę 8 czerwca klasy drugie odwiedziły Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Do atrakcji parku należą pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz bliskie spotkania z mieszkańcami parku: dzikami, sarnami, a nawet żubrami.
________________
PROJEKT "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w ramach realizacji programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła wspaniały sprzęt edukacyjny dla naszych uczniów! Empiriusz to mobilne laboratorium chemiczne stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (VR). Jest wyposażone w profesjonalny zestaw gogli VR i kontrolery. Umożliwia przeprowadzanie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy 7. i 8. Wirtualna rzeczywistość (VR) daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W wielu dziedzinach nauki dzięki VR możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów, symulacji. Teraz nowoczesne metody edukowania wchodzą także do szkół! - Mobilne, samodzielne urządzenie - Aplikacja z doświadczeniami w technologii VR - Profesjonalne gogle VR wraz z kontrolerami - Wbudowany komputer o wysokich parametrach - Ekran dotykowy do obsługi urządzenia - Karty pracy do każdego doświadczenia
Jak wygląda lekcja w Wirtualnym Laboratorium Empiriusz? Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej. Notują obserwacje oraz formułują wniosek w Karcie laboratoryjnej. Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium! Ta wspaniała technologia czeka już na naszych uczniów. Zaczynamy od września!
Opracowała: Nauczyciel chemii Sandra Cieśla
____________________
ZIELONA SZKOŁA 6 czerwca 2022r. Za nami kolejny dzień pełen wrażeń. Dzisiaj wykorzystaliśmy piękną pogodę i spędziliśmy czas na plaży. Podczas zabawy powstały piękne rzeźby z piasku. Wieczorem upiekliśmy kiełbasę na ognisku. Jutro jedziemy na pierwszą wycieczkę!
________________
SUKCESY W MIEJSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM
Hania Skop - uczennica klasy 2a zajęła pierwsze miejsce w miejskim konkursie fotograficznym "Pokaż, jak się czujesz z książką. Czytam ja i moja rodzina", a jej koleżanka Kira Lytvyn również z klasy 2a zdobyła w tym samym konkursie wyróżnienie. Obu młodym fotografkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
_________________
ZIELONA SZKOŁA 5 czerwca 2022r.
Klasy trzecie szczęśliwie dojechały nad morze. Jastrzębia Góra przywitała nas piękną pogodą ☺️ Po kolacji byliśmy na plaży, na której znaleźliśmy mnóstwo muszelek. Udało nam się zdobyć najbardziej wysunięty na północ punkt w Polsce. 🌞☀️
________________
WIZYTA KLAS PIERWSZYCH W DOMU CHLEBA 2 czerwca 2022r. 2 czerwca uczniowie klas pierwszych wyjechali na wycieczkę do Muzeum Chleba. Nasze pierwszaki z ciekawością obejrzały projekcję bajki „Ballada o bochenku chleba”, uczestniczyły w warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego oraz wysłuchały prelekcji „W śląskiej kuchni”. Najwięcej radości sprawiła im lekcja w dawnej klasie szkolnej i opowieści o zwyczajach panujących przed laty w szkołach.
https://photos.app.goo.gl/moMmCtGzQ9ZjedH37
_________________
WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA 1 czerwca 2022r. Z okazji Dnia Dziecka Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu przygotowała dla naszych uczniów ciekawe zajęcia. Pierwszego czerwca wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach czytelniczych oraz warsztatach z programowania. Zabawa polegała na zakodowaniu trasy małych robotów w taki sposób aby dotarły do określonego celu. Wszystkie grupy wywiązały się ze swoich zadań i robociki przejechały bezpiecznie po swoich trasach.
https://photos.app.goo.gl/nMmAEbByfBTp9gYR9
________________
WYCIECZKA do MUZEUM ŚLĄSKIEGO 31 maja 2022r. "Na tropach Tomka" to kolejne wyzwanie, jakie podjęli wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego. Tym razem miejscem zmagań było Muzeum Śląskie w Katowicach. Wyprawa ratunkowa otrzymała niezbędny ekwipunek, który był potrzebny do realizacji poszczególnych zadań: rozpoznawania egzotycznych zwierząt, odczytania pisma lustrzanego, odnalezienia pięciu pieczęci, ustawienia elementów makiety, wysłuchania historii opowiedzianej przy ognisku w indiańskim tipi, oraz wielu innych, które w efekcie końcowym pozwoliły odnaleźć tytułowego bohatera - Tomka Wilmowskiego. Odwiedziliśmy też gabinet Alfreda Szklarskiego - autora serii książek o przygodach Tomka. Na pożegnanie miała miejsce próba odwagi: wjazd na wieżę widokową, z której rozpościera się przepiękna panorama Katowic i miast ościennych.
https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA
_________________
WOJEWÓDZKI MULTITEST Z FIZYKI I CHEMII 27 maja 2022r.

__________________
WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE 27 maja 2022r. Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu postawiła wyzwanie przed wychowankami Placówki Wsparcia Dziennego. W ramach zajęć Dyskusyjnego Klubu Książki dzieci wzięły udział w warsztatach czytelniczych "Zagadki detektywistyczne". Nasi podopieczni zgadywali, wyszukiwali i odnajdywali tajemnicze hasła, łamali kody, tropili przestępców, udzielali odpowiedzi na trudne pytania i rozwiązywali zagadki z różnych okresów historycznych korzystając przy tym z wyobraźni i umiejętności logicznego myślenia.  https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA
_________________
ŻYCZENIA z OKAZJI DNIA MATKI 26 maja 2022r.
Dzień Matki, to święto wyjątkowe, podczas którego doceniamy mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo.🌹🌹🌼💐💐 Z tej okazji uczniowie klasy 2a z wychowawcą Panią Joanną Okorską, uczniowie klasy 3a z wychowawcą panią Joanną Zagorską oraz uczniowie klasy 3b z wychowawcą panią Agatą Cichocką przygotowali krótki filmik ze specjalnymi życzeniami dla Mam ❤️
Wszystkiego najlepszego!
Zapraszamy na filmik przygotowany przez klasę 2a ☺️
 https://youtu.be/3LY0RGb75Co
________________
MALOWANIE ŚWIATŁEM I CIENIEM 20 maja 2022r. Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego wzięli udział w warsztatach "Malowanie piaskiem" zorganizowanych w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Zajęcia wprowadziły dzieci w świat światła i cienia. Prowadząca zapoznała uczestników z rożnymi sposobami malowania piaskiem. Wychowankowie zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły, których zadaniem było stworzenie wspólnego dzieła. Oto efekt pracy naszych podopiecznych:

https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA ________________ Sukces w konkursie "Chochlikowe Psoty" Uczniowie naszej szkoły Hanna Skop z klasy IIa, Jan Świąder z klasy Ib i Rafał Rauner z klasy IIc zajęli I miejsce w międzyszkolnym konkursie "Chochlikowe psoty". Gratulujemy serdecznie Hani, Jankowi, Rafałowi i życzymy dalszych sukcesów!
_________________
„Zmysły Kultury” z wizytą w Teatrze Rozbark W maju dzieci ze świetlicy szkolonej brały udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Fundację Żywego Słowa – Skaczący Słoń przy wsparciu finansowym Miasta Bytom – W drodze do gwiazd. Warsztaty prowadzili wspaniali Teatru Rozbark Julia Lewandowska i Daniel Zych, mentorem wydarzenia był Paweł Murlik. Dzieci były odbiorcami opowieści o wszechświecie przedstawionej przy użyciu technik multimedialnych: projekcji 3D, pokazu laserowego, dźwięku przestrzennego 5.1 i profesjonalnego oświetlenia.
_________________
CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
W dniach 04 - 12.05.2022r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja wolontariatu pt. "Charytatywna zbiórka książek", której organizatorem było Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem inicjatywy było zebranie książek, które następnie trafią na charytatywne licytacje. Wszystkie środki pozyskane z licytacji zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych "Fundacji Ostoja dla Zwierząt" i ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", w której również nasz szkoła bierze udział. 13 maja książki zostały przeliczone (ilość książek z danej klasy została przeliczona procentowo na punkty w konkursie KLASA ROKU) i zmagazynowane w kartonach zbiorczych. „Charytatywna zbiórka książek” cieszyła bardzo dużym uznaniem wśród społeczności szkolnej. Rodzice naszych uczniów byli zadowoleni z faktu, że w okresie wiosennych porządków nasza szkoła znalazła miejsce, gdzie mogli przynieść zalegające im (i niepotrzebne) książki, których nie mieli serca wyrzucić, a które przydały się na jakże szczytny cel. Podczas trwania akcji zebrano łącznie 304 książki, które spakowano do pięciu oznaczonych na ten cel kartonów: Literatura dziecięca: 137 książek Literatura młodzieżowa: 65 książki Literatura dla dorosłych: 27 książek Literatura popularno–naukowa: 75 książek Koordynator akcji: opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu Sandra Cieśla
_________________
DYPLOM LAUREATA Nasza uczennica Hanna Skop z klasy IIa otrzymała dyplom laureata za publikację utworu poetyckiego w XVIII tomie Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej 2021/2022 wydanego w ramach Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
_________________
WYCIECZKA DO INTERAKTYWNEGO PARKU 12C 17 maja 2022r. Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego zawędrowali do interaktywnego Parku 12C przy Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Mali odkrywcy mieli okazję przesłać wiadomość za pośrednictwem sygnalizatorów świetlnych, odnaleźć drogę w skalnym labiryncie, spróbować swoich sił we wspinaczce, toczeniu i przeciąganiu ciężkich przedmiotów zgodnie z prawami fizyki. Obserwowali różnorodne zjawiska przyrodnicze, fizyczne i astronomiczne takie jak zegar słoneczny czy fontanna słoneczna. Dotarli również do strefy relaksu, gdzie na piaszczystej plaży pod palmami wypoczywali po aktywnie spędzonym popołudniu.
https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA
_________________
WIZYTA KLASY 1B W KRONICE 11 maja 2022r. W dniu 11 maja uczniowie klasy 1B wraz z wychowawcą udali się do Centrum Sztuki Współczesnej KRONIKA, aby zobaczyć wystawę pt. "Te buty są nie do chodzenia" oraz "Zwierzęta urodzone w ZOO nie wariują". Dzieci miały możliwość poznania, jaką wartością jest praca oraz wolność.
________________
„Ulubiona książka w obiektywie”
Podajemy wyniki szkolnego konkursu fotograficznego „Ulubiona książka w obiektywie” Klasy I-IV 1miejsce: Paulina Kopeć kl. 2a Hanna Skop kl. 2a 2 miejsce: Piotr Pernak kl. 2a Ewa Ciołek kl. 1a 3 miejsce: Oliwia Miszkowicz-Adamowicz kl. 2b Kateryna Volochaieva kl. 2b Wyróżnienia: Oliwia Litańska kl. 2a, Kira Lytvyn kl. 2a, Yvanhelina Shumilo
Klasy V-VIII 1 miejsce: Hanna Czerny kl. 5a 2 miejsce: Julia Dziubek kl. 8c 3 miejsce: Patrycja Humska kl. 7a Wyróżnienia: Kamila Owczarek kl. 5a, Wiktoria Nandzik kl. 8c, Anna Kuna kl. 8c  https://photos.app.goo.gl/FgWquQQLZRaVk9k58
_________________
WARSZTATY PSZCZELARSKIE 10 maja 2022r. W dniu 10.05 wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego wzięli udział w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez "Moje Pszczoły". Dzieci zostały zapoznane z cyklem życiowym pszczół, mogły przyjrzeć im się z bliska dzięki mikroskopowi, obejrzały ul od środka, degustowały owoc pracy pszczół - miód, a także wykonały świece z węzy z wosku pszczelego.  https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA
________________
SZKOLNE OBCHODY DNIA EUROPY 9 maja 2022r. 9 maja obchodzony jest tradycyjnie jako Dzień Europy. W naszej szkole nauczyciele języków obcych i biblioteki zorganizowali z tej okazji szereg ciekawych konkursów- konkurs plastyczny „Europa palcem po mapie…” dla klas 1-4 oraz konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „Europa w rozumie” dla klas 5-8. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w rywalizację oraz wspólną zabawę. Najciekawszym zadaniem czekającym na uczniów tego dnia było jednak ozdobienie drzwi swojej klasy w symbole i barwy wylosowanego wcześniej kraju Unii Europejskiej. Uczniowie wręcz prześcigali się w kreatywnych pomysłach! Bardzo motywująco na uczniów zadział również fakt, że wybrane przez jury zwycięskie klasy miały otrzymać odpowiednio 15,10 i 5 punktów w konkursie „Klasa Roku”. Werdykt jury prezentuje się następująco: w kategorii klas młodszych (1-3) pierwsze miejsce zajęły dwie klasy: 2b (Włochy) i 3c (Niemcy), drugie miejsce- klasa 2a (Cypr), a trzecie miejsce - klasa 3a (Francja). W kategorii klas 4-8 pierwsze miejsce zajęła klasa 8b (Polska), drugie miejsce zajęły dwie klasy: 6a (Rumunia) i 7c (Malta), a na trzecim miejscu uplasowała się klasa 8c (Irlandia). Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy, dziękujemy klasom oraz ich wychowawcom za zaangażowanie w szkolne obchody Dnia Europy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia! https://photos.app.goo.gl/f5Nq2MwQNB6BNmrE9
___________________
SUKCESY W KONKURSIE PLASTYCZNYM Igor Szychowski z klasy IVc zdobył nagrodę w kategorii kartka świąteczna, a Paulina Soballa z klasy VIId wyróżnienie w kategorii rysunek i malarstwo w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kolorowe święta". Prace były wykonane pod kierunkiem pani Benigny Misty.

___________________
WARSZTATY PRZYRODNICZE w ŚLĄSKIM OGRODZIE BOTANICZNYM 6 maja 2022r. W ramach zajęć Placówki Wsparcia Dziennego dzieci uczestniczyły w podróży po świecie przyrody. Naszym przewodnikiem była pani doktor Magdalena Maślak - zastępca dyrektora Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Pani doktor przygotowała dla nas warsztaty pod hasłem "Życie w glebie". Uczestnicy zajęć własnoręcznie zbierali preparaty i różnorodne owady do prowadzenia obserwacji wykorzystując do tego pojemniki z lupą, siatki na owady oraz ekshaustory. Następnie znalezione okazy przekazywali w ręce pani biolog, która umieściła je w pudełkach przeznaczonych do prowadzenia obserwacji. Wśród zebranych okazów znalazły się: ślimaki winniczki, stonogi, wije, kulanki, prosionki, kowale bezskrzydłe oraz wstężyki. Dzięki obserwacjom mikroskopowym dzieci mogły przyjrzeć się bliżej budowie poszczególnych zwierząt. Po skończonych warsztatach przeszliśmy do kamieniołomu, w którym czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Pełni wrażeń, uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.  https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA
____________________
WYNIKI KWIETNIOWEGO WYZWANIA "COOL-turalna klasa na 6" 5 maja 2022r.
__________________
SZKOLNE UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3MAJA
https://youtu.be/HmS5O16yJv4
____________________
WOJEWÓDZKI MULTITEST Z FIZYKI I CHEMII
Szanowni Nauczyciele,
Zapraszamy serdecznie Państwa uczniów klas 7-8 do udziału w I Wojewódzkim Drużynowym MULTITEŚCIE z fizyki i chemii. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu. Konkurs został objęty patronatem honorowym prezydenta Bytomia. Poniżej mogą Państwo pobrać: regulamin przedmiotowy wraz z 3 załącznikami (zgłoszenie nauczyciela , zgoda rodziców ucznia oraz fragment układu okresowego pierwiastków chemicznych - materiał pomocniczy dla uczniów do konkursu).
I Wojewódzki Drużynowy MULTITEST z fizyki i chemii w skrócie: Termin konkursu: Etap I - piątek 27.05.2022r. g. 13:00 Etap II - poniedziałek 13.06.2022r. g. 13:00 Konkurs w całości ma formułę online. Jest to konkurs drużynowy - każda zainteresowana szkoła wyznacza dwóch uczniów (z klas 7-8), którzy razem współpracując, rozwiązują test konkursowy. Termin zgłoszenia uczniów do konkursu: piątek 20.05.2022r. Wszystkie szczegóły dotyczące realizacji konkursu zostały zawarte w regulaminie przedmiotowym.
Komisja Konkursowa: Sandra Cieśla – nauczyciel fizyki i chemii Lidia Łuczyńska – nauczyciel chemii Aneta Góra – nauczyciel matematyki oraz informatyki
Pliki do pobrania: Regulamin I Wojewódzkiego Drużynowego MULTITESTU z fizyki i chemii dla uczniów klas 7-8 Załącznik nr 1 - formularz zgłoszeniowy
Załącznik nr 2 - oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego
Załącznik nr 3 - fragment układu okresowego pierwiastków chemicznych

_________________
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYCH OBCHODACH DNIA EUROPY

__________________
WYCIECZKA NA HAŁDĘ POPŁUCZKOWĄ 29 kwietnia 2022r. Druhna Ola Simon - nasza przewodniczka po świecie przyrody - zabrała uczestników zajęć Placówki Wsparcia Dziennego do Parku Kulturowego "Hałda Popłuczkowa" w Tarnowskich Górach. Miejsce to jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z historią powstania hałdy oraz z jej zasobami przyrodniczymi i krajobrazowymi.  https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA
___________________
ZAJĘCIA Z ANATOMII 27 kwietnia 2022r. 27 kwietnia uczniowie na zajęciach kółka biologicznego mieli okazję poczuć się jak prawdziwi chirurdzy. Poznawali anatomię serca, nerek i mózgu na przykładzie organów świni domowej. Każda grupa miała za zadanie odpowiednio podpisać poszczególne części narządów i umieścić szpilki z ich nazwą.
__________________
Martha finalistką Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego! 26 kwietnia 2022r.
Uczennica klasy 7a Martha Antoniak została finalistką Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego pod honorowym patronatem Prezydenta Bytomia organizowanej corocznie przez Szkołę Podstawową nr 32. Konkurs, do którego przystąpiło 400 uczniów, składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie musieli wykazać się znajomością struktur leksykalno-gramatycznych, a w drugim przygotowywali filmik z prezentacją wybranej bytomskiej legendy w języku angielskim. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 26.04. br. w obecności Pana Adama Frasa - trzeciego zastępcy Prezydenta Bytomia. Marcie serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za jej kolejne sukcesy!
_________________
Wizyta grupy świetlicowej w CSW Kronika 26 kwietnia 2022r. W ramach projektu edukacji kulturalnej „ Zmysły Kultury”- dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w aktualnych wystawach w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika: Alicji Pakosz – "Te buty są nie do chodzenia" i Elizy Proszczuk – "Zwierzęta urodzone w zoo nie wariują". Na dzieci czekała nowa przestrzeń do eksplorowania i odbierania nowych bodźców. Dzieci opuściły galerię pełne nowych doświadczeń i chęci powrotu do znanej przestrzeni.
https://photos.app.goo.gl/bb5FC1kUo5MwpypX8
__________________
Laureatki konkursów plastycznych 25 kwietnia 2022r. Ewa Ciołek z klasy Ia zdobyła I miejsce, a Nadia Biliszak z klasy IIb i Agnieszka Nokielska z klasy Ia zdobyły wyróżnienie w Międzyświetlicowym Konkursie Plastyczno - Technicznym "Pisanka i palma wielkanocna 2022" organizowanym przez SP nr 21 w Bytomiu.

Ewa Ciołek z klasy Ia zdobyła również II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pisanka 2022" organizowanym przez Ogród Jordanowski w Poznaniu. Na konkurs napłynęło 3000 prac z całej Polski. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Benigny Miśty.
__________________
WIZYTA W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNO-HOTELARSKICH 25 kwietnia 2022r. 25 kwietnia uczniowie z klas ósmych gościli w ZSGH w Bytomiu. Uczniowie odwiedzili pracownie technologiczne, w których uczniowie klasy IIT1 przedstawili informacje o zawodach kształconych w ZSGH. Ósmoklasiści mieli możliwość bliższego zapoznania się ze specyfiką szkoły, zadania nurtujących pytań i rozmowy ze starszymi kolegami i koleżankami na temat wątpliwości co do trafnego wyboru szkoły średniej. Wizyta została uwieńczona drobnym poczęstunkiem.
__________________
CHARYTATYWNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
Szkoła Podstawowa nr 3 wraz z drużyną e-wolontariuszy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w "Charytatywnej zbiórce książek". Celem inicjatywy jest zebranie książek, które następnie trafią na charytatywne licytacje. Wszystkie środki pozyskane z licytacji zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych "Fundacji Ostoja dla Zwierząt" i ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", w której również nasz szkoła bierze udział (wszyscy uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami) Lubisz pomagać? Masz książki, z których już nie korzystasz? Przekaż je na licytację i wspieraj dwie wyjątkowe inicjatywy. Tematyka zbieranych książek może być różnorodna: mogą to być książki do nauki, dla dzieci, literatura dla młodzieży i dorosłych, książki popularnonaukowe. Zbierane książki powinny być w możliwie jak najlepszym stanie. Termin przeprowadzenia akcji : 04 - 12.05.2022r. Każdy uczeń może przynieść dowolną ilość książek w wyznaczonym powyżej terminie. Książki przechowywane są w klasach uczniów. W dniu 13.05.2022r. książki zostaną przeliczone (ilość książek z danej klasy zostanie przeliczona procentowo na punkty w konkursie KLASA ROKU) i zmagazynowane w kartonach zbiorczych, a następnie pracownicy Centrum Rozwoju Lokalnego odbiorą książki z naszej szkoły i przekażą je na charytatywną licytację. Przyłącz się do nas i pozbądź się niepotrzebnych książek, a razem pomożemy biednym i porzuconym zwierzętom!!
Koordynator akcji : Opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu Sandra Cieśla  _____________________
SPEKTAKL W TEATRZE ROZBARK 25 kwietnia 2022r. 25 kwietnia klasy 7a i 7d wraz z wychowawcami uczestniczyli w wyjściu do Teatru Rozbark na spektakl pt. "Hamlet: makieta". Przedstawienie wyreżyserowane przez Mirę Mańkę oraz Annę Rogoż składało się z 4 części inspirowanych dziełami Williama Szekspira: "Poskromienie złośnicy', "Romeo i Julia", "Tytus Andronikus" oraz "Hamlet". Aktorzy w ciekawy dla widza sposób połączyli tradycyjny teatr, teatr tańca i ruchu oraz elementy multimedialne. Po występie wykonawcy z chęcią odpowiadali na pytania widzów, a także dzielili się swoimi refleksjami na temat przygotowań do spektaklu. Obejrzane przez nas przedstawienie zrobiło na wszystkich widzach niesamowite wrażenie!
https://photos.app.goo.gl/JSDA23Nurs6hWvkz5 _________________
WYCIECZKA DO GRODU BOTANICZNEGO 22 kwietnia 2022 W ramach kolejnej wyprawy do świata przyrody wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego odwiedzili Ogród Botaniczny w Radzionkowie, gdzie wzięli udział w grze terenowej "Pokemony". Uczestnicy wyprawy musieli wykazać się spostrzegawczością i szybkością w odnajdywaniu kryjówek pokemonów. Nagrodą za zdobycie kompletu punktów była wizyta na leśnym placu zabaw. 
https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA
_________________
DZIEŃ ZIEMI 22 kwietnia 2022r. Dnia 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu ubrani byliśmy w kolory zielony i niebieski. Na zajęciach zapoznaliśmy się z historią tego święta, dowiedzieliśmy się, że małe rzeczy wykonywane przez wiele osób mają duże znaczenie dla naszej planety oraz co można robić podczas Dnia Ziemi i nie tylko.
Ogłoszone zostały też wyniki szkolnych konkursów.
LAUREACI SZKOLNYCH KONKURSÓW Z OKAZJI DNIA ZIEMI
„ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-IV
I miejsce Martyna Kurzacz z kl. I a
II miejsce Brian Klocko z kl. II b
III miejsce Roksana Jakubiak z kl. IV a
Wyróżnienie Oliwia Litańska z kl. II a
KONKURS QR-KODY DLA KLAS V-VIII
I miejsce Wiktoria Śmiertka z kl. VII b
II miejsce Hanna Czerny z kl. V a
III miejsce Julia Dziubek z k. 8 c
Zapraszamy do galerii zdjęć z Dnia Ziemi: https://photos.app.goo.gl/zZum2vMpMk76kQ3U8
_________________
ECHO TRÓJKI
Zapraszamy do lektury wiosenno - świątecznego wydania naszej szkolnej gazetki - Echo Trójki!
https://drive.google.com/file/d/1_QGf34q_lEVcGaVVt-hq9D_gDSMxyrLJ/view
__________________
WIELKANOCNE ŻYCZENIA
__________________
WĘDRÓWKA PRZEZ SKALNY LABIRYNT 12 kwietnia 2022r.
Podczas kolejnego spotkania z naszą przewodniczką po świecie przyrody – druhną Olą – wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego eksplorowali Suchogórski Labirynt Skalny. Tym razem wędrowali po ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej wiodącej przez zespół krajobrazowy "Doły Piekarskie".
https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA ________________
KONKURS FOTOGRAFICZNY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI
_______________
STUDIO TELEWIZYJNE - ECHO TRÓJKI 8 kwietnia 2022r.
https://youtu.be/V_z9-gi8lZM
________________
WYNIKI ŚWIĄTECZNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

.
________________
CERTYFIKAT PROGRAMU INSTA.LING DLA SZKÓŁ

_________________ WIOSENNA WYPRAWA 5 kwietnia 2022r. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego wybrali się na poszukiwania wiosny do miechowickiego lasu. Druhna Ola - nasza przewodniczka po świecie przyrody zwróciła uwagę dzieci na cechy charakterystyczne drzew iglastych, pokazała zakątki, w których ukrywały się dzikie kaczki i łabędzie oraz szukała razem z dziećmi oznak wiosny w przydomowych ogródkach. Wyprawa zakończyła się odpoczynkiem w sali zabaw, gdzie dzieci miały możliwość bawić się i ćwiczyć z wykorzystaniem metody Montessori.
https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA ___________________
UWAGA! KONKURS z OKAZJI DNIA ZIEMI
________________
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU 4 kwietnia 2022r. Co roku na całym świecie na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to ma na celu promocję teatru i uświadomienie roli sztuki w życiu człowieka. Teatr to wspólnota otwarta na wielość języków i potrzeb kultur. Tego dnia odbywają się spotkania , sympozja, przedstawienia i warsztaty teatralne. W naszej szkole też świętowaliśmy ten niezwykły dzień. W każdej klasie nauczyciele poloniści przeprowadzili lekcje teatralne, a młodzież wzięła udział w konkursach: „ Kostium teatralny”, „ Afisz teatralny”, „ Maska teatralna”. Oprócz tego klasy szóste i siódme uczestniczyły w warsztatach teatralnych w Teatrze Nowym w Zabrzu. Sympatycy teatru zapoznali się z twórcami dzieła teatralnego oraz zasadami zachowania się w czasie trwania spektaklu. Atrakcją warsztatów była wizyta w miejscach na co dzień niedostępnych dla widza. Młodzież miała też okazję spotkania z aktorem teatralnym i filmowym, Zbigniewem Stryjem, znanym nie tylko z wielu ról w Teatrze Nowym, ale również z filmów : ,,Czas honoru”, „Prawo Agaty”, „Na wspólnej”, „M ja miłość” i „Ojciec Mateusz”. Natomiast Szkolne Kółko Teatralne „Maska” i uczniowie klasy 4b przygotowali przedstawienie teatralne z kategorii „Teatr jednego wiersza”. Członkowie koła dokonali interpretacji wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima, a uczniowie klasy 4b utworu „Na straganie” Jana Brzechwy.
https://photos.app.goo.gl/dRSjxw6XCJgPXJMD8
WYNIKI KONKURSÓW „Maska teatralna” KLASY IV-VI I miejsce Kateryna Masalitina 6a, Magdalena Skop 6a, Dorota Dziurok 5a, Oskar Kurzacz 4a, Marcel Szmelik 5b II miejsce Roksana Jakubiak 4a, Maja Miszak 4a III miejsce Oskar Szuster 5c, Julia Miszewska 5c, Samanta Miler 5a Wyróżnienia Oliwia Knitel 6b, Oskar Mazurkiewicz 4a, Anastaziia Yarychevska 5b, Denis Bezia 5c, Lena Tomczyk 5c, Wiktoria Tomczyk 5c, Alex Trzeciak 4a, Justyna Plath 4b, Nataniel Jóźwik 5a, Paweł Bogacki 6b KLASY VII-VIII I miejsce Martyna Bujoczek 7d, Wiktoria Śmiertka 7b II miejsce Paulina Matysiak 7b, Magdalena Bagińska 8d, Olimpia Haas 8d III miejsce Michael Zuba 7a Wyróżnienia Nicole Jankowska 7a, Daniel Dworaczek 8d „Afisz teatralny” Klasy IV-VI I miejsce Katarzyna Nawrat 5a, Anastaziia Yarychevska 5b, Anastazja Żurawka 4b II miejsce Maja Olek 4a III miejsce Justyna Plath 4b, Paulina Rodziewicz 4b, Wiktoria Czernikarz 4b Wyróżnienia Szymon Zawisza 4b, Aleksander Tyrala 4b, Szymon Jonetzko 4b, Mateusz Lazaj 4b, Adam Zapała 4b, Bryan Boritzka 4b, Nikola Kołodziej 4b, Alex Kadzimierz 6b, Kuba Brzuszek 6b, Wiktoria Granek 4b, Zuzanna Roskosz 6b, Denis Bezia 5c, Wiktoria Tomczyk 5c, Lena Tomczyk 5c, Julia Miszewska 5c, Oliwier Sowa 4b, Sławomir Socha 4b, Szymon Ochnio 6b, Karolina Myszka 4a, Julia Sendor- Karczewicz 4b KLASY VII- VIII I miejsce Wiktoria Śmiertka 7b, Justyna Kukulak 7d II miejsce Martyna Bujoczek 7d Wyróżnienia Magdalena Bagińska 8d, Olimpia Haas 8d „Strój teatralny” KLASY IV-VI I miejsce Roksana Jakubiak 4a, Hanna Czerny 5a,Dorota Dziurok 5a, Anastaziia Yarychevska 5b II miejsce Julia Mieczkowska 5b, Maja Dąbrowska 5b, Julia Zapartowicz i Tamara Wołyniec 6a, Julia Rudziak 6a III miejsce Samanta Miler 5a, Natalia Pyzik 5b Wyróżnienia Nikola Stala 6a, Dominika Płaczek 5b, Julia Szuster 5b KLASY VII-VIII I miejsce Emilia Dziwnik i Olivia Holas 7c, Justyna Kukulak 7d II miejsce Wiktoria Śmiertka 7b, Maja Frączek 7b III miejsce Roksana Król 7d
"Na straganie" - przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 4b youtu.be/5J47RajdVyo "Lokomotywa" - przestawienie przygotowane przez Szkolne Kółko Teatralne "Maska" youtu.be/5IFbEEgsVOA ________________
WYNIKI KONKURSU "BUKIET WIOSENNY" 🌻💐🌹 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na klasowy bukiet wiosenny w ramach "Projektu wiosna" , który był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Bukiety były tak piękne, że trudno było wyłonić miejsca na podium, dlatego postanowiliśmy nagrodzić wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami : Klasy I-III I miejsce : 2a II miejsce : 1a, 1c, 2b, 3a oraz 3b III miejsce : 1b, 2c oraz 3c
Klasy IV- VIII I miejsce: 4a, 7b oraz 8b II miejsce : 5a, 5c, 6b oraz 7c III miejsce: 4b, 4c, 5b, 6a, 7a, 7d, 8a, 8c oraz 8d Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
https://photos.app.goo.gl/VSLdBvH2XSkbMYzt8
________________
KWIETNIOWE WYZWANIE!
________________
PODZIĘKOWANIE dla SZKOŁY 29 marca 2022r.
________________
UWAGA! ŚWIĄTECZNY KONKURS ORTOGRAFICZNY!
__________________
PROJEKT WIOSNA 🌻 21 marca 2022r. Dzisiaj uczniowie naszej szkoły obchodzili pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji każda klasa przyszła ubrana w wylosowanym wiosennym kolorze. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
https://photos.app.goo.gl/VSLdBvH2XSkbMYzt8
________________
AKCJA UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" 16 marca 2022r. Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!Bardzo miło mi poinformować,że aukcja laleczek UNICEF dobiegła końca. Zostało sprzedanych 19 laleczek za łączną kwotę 960zl! Najwyższa oferta to 120zl za lalkę nr 7, następnie po 100 zł za lalki o nr 11, 44, 3 i 17. 🥳 Lalki kupowali zarówno nauczyciele jak i rodzice naszych uczniów. Wszystkim gorąco dziękujemy za zaangażowanie w akcję. Cała zebrana kwota zostanie wpłacona na konto UNICEF Polska. Opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu - Sandra Cieśla
________________ GŁOSOWANIE w KONKURSIE UNICEF 10 marca 2022r. Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Z ogromną przyjemnością informujemy, że w akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata” wygrała laleczka nr 30, której twórcą jest Piotruś z klasy 2a oraz jego mama. Kolejnym etapem akcji jest udział w konkursie ogólnopolskim na najoryginalniejszą laleczkę. Zdjęcie naszej laleczki – jako reprezentanta wszystkich laleczek z naszej szkoły zostało umieszczone na platformie UNICEF wszystkiekoloryswiata.unicef.pl/ Możemy już głosować na naszą laleczkę! Termin głosowania: 10-18 marca 2022r. Jak głosować? Kliknij w link żeby dowiedzieć się jak oddać głos: https://drive.google.com/file/d/1sOqR5EhP D7OIC8aY1RjanYQKdAN06NLv/view?usp=sharing
__________________
SZKOLNE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO 10 marca 2022r.
21 lutego każdego roku jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego celem jest pokazanie roli języka ojczystego w życiu człowieka. Z tej okazji warto zastanowić się nad naszym szacunkiem dla języka polskiego oraz dbałością o jego poprawność. Ponieważ w tym roku szkolnym 21 lutego wypadł w czasie ferii zimowych, jego obchody rozpoczęliśmy 1 marca. Od tego dnia uczniowie mogli wziąć udział w wielu konkursach: Mistrz ortografii, Znawca gramatyki, Mistrz frazeologii, Mistrz kaligrafii oraz w konkursie na ilustrację do lektury szkolnej. Serdecznie zapraszamy na podsumowanie obchodów Dnia Języka Ojczystego.
youtu.be/BrHXTSYr4r8
https://photos.app.goo.gl/ydk9A39XkuRQ1pwz9
__________________ POMOC DLA UKRAINY 9 marca 2022r. 9 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia dla dzieci i ich mam przybyłych do nas z Ukrainy. Spotkanie okazało się bardzo ważne dla dzieci ich rodziców i ogromnie ważne dla nas samych. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie, okazane serce, dobroć i empatię. Szczególne podziękowanie dla Pani Oksany, Kiry z 2a i Kateryny z 6a- za pomoc w przełamaniu bariery językowej i wsparcie duchowe😊 Anita Kowalkowska-Marcola Anna Bujnarowska
__________________
WIZYTA W TEATRZE - "OSKAR i PANI RÓŻA" 9 marca 2022"
Klasy: 7b, 8b i 8d wzięły udział w spektaklu teatralnym pt: "Oskar i Pani Róża ". Przedstawienie, które przygotował Teatr Nowy w Zabrzu potwierdza, że scena kameralna dysponuje potencjałem aktorskim, który przekonuje, że jest to kapitał pozwalający swobodnie poszukiwać nowych konwencji teatru dla młodzieży.
__________________ DZIEŃ KOBIET 8 marca 2022r. Jak co roku miłym wydarzeniem w naszej szkole był Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek różne upominki w postaci kwiatów, słodkości czy nawet poduszek z nadrukami. Wszystkim wspaniałym kobietom składamy najserdeczniejsze życzenia samych miłych chwil na każdy dzień w roku!!! 💐💐💐💐
https://photos.app.goo.gl/bNWK7zsMGtAoV8j26
_____________ WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH 8 marca 2022r. 8 marca wszystkie klasy piąte uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. W kopalni czekało na nas wiele atrakcji, poznaliśmy też historię utworzenia miasta Tarnowskie Góry oraz przemysłu górniczego na tamtych terenach. Dowiedzieliśmy się jak ciężko musiały pracować dzieci od dwunastego roku życia, czyli nasi rówieśnicy! W kopalni przepłynęliśmy łodziami podziemny kanał, a niektórzy z nas trochę się przestraszyli, że się zmoczą... ale wszystko skończyło się dobrze. Następnie zwiedziliśmy Sztolnię Czarnego Pstrąga i tam, 40 metrów pod ziemią - w Szybie Sylwester, znowu wsiedliśmy do łódek, gdzie płynęliśmy najdłuższym podziemnym kanałem w Polsce. Wszyscy wrócili z wycieczki szczęśliwi i zadowoleni.
https://photos.app.goo.gl/jgWMDFpdSggFdBau7
________________ SUKCESY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH
Ania Pęciak z klasy 2b zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym: "Zimowy pejzaż", a Kaja Bernat z klasy 4c zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie "Kartka bożonarodzeniowa lub noworoczna". Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Benigny Miśty. Gratulacje!
__________________
AKCJA UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" 7 marca 2022r. Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Szkolna Rada Wolontariatu ogłasza wielką LICYTACJĘ ręcznie uszytych laleczek, które powstały w ramach realizacji akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Na szkolnym Facebooku oraz stronie internetowej naszej szkoły została zamieszczona Galeria Laleczek UNICEF, gdzie każdy może zobaczyć wszystkie 54 laleczki. Każda laleczka ma swój indywidualny numer (od 1 do 54), co ułatwi ich identyfikację podczas licytacji. Każdy rodzic będzie miał możliwość wyrazić w ten sposób chęć nabycia jednej z laleczek (lub więcej jeżeli ma taką chęć ). Cena wywoławcza takiej laleczki wynosi 10zł, gdyż jest to koszt zakupu 1 szczepionki dla jednego dziecka, aby było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec,błonica, krztusiec czy polio. Jak można kupić laleczkę dowiesz się klikając w link: https://drive.google.com/file/d/1PTRifjhLO2F0snoYk0A6q-qTIiPW4dGB/view?usp=sharing
_________________
PROJEKT WIOSNA
________________ STUDIO TELEWIZYJNE - ECHO TRÓJKI 7 marca 2022r.
https://youtu.be/-DphvkmFdEM
. _________________
VI BYTOMSKI BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH 6 marca 2022r. W niedzielę 6 marca w całej Polsce odbyły się biegi Tropem Wilczym. To biegi, które upamiętniają walkę i ofiarę Żołnierzy Niezłomnych, Żołnierzy Wyklętych walczących o Wolność i Niepodległość Polski w sytuacji wydawałoby się beznadziejnej, kiedy to po drugiej wojnie światowej został nam narzucony system komunistyczny. W całej Polsce wzięło udział łącznie w biegach Tropem Wilczym ponad 200 tysięcy biegaczy i biegaczek. Taki bieg odbywa się również już od siedmiu lat w Bytomiu. Zeszłoroczna edycja została odwołana w związku z pandemią, natomiast w tym roku biegacze spotkali się ponownie na VI Bytomskim Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych im. pułkownika Piotra Woźniaka pseudonim "Wir". W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów wystartował nauczyciel naszej szkoły - pan Lechosław Jacyszyn.
_________________
AKCJA UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" 4 marca 2022r. Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Samorząd Uczniowski z dumą informuje, że akcja UNICEF "Wszystkie kolory świata" zakończyła się niebywałym sukcesem! Nasi uczniowie wraz z rodzicami uszyli 54 laleczki. Poniżej przedstawiamy galerię. Te cudowne lalki powstały dzięki Państwa ogromnemu zaangażowaniu, za co z całego serca dziękujemy! Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: S.Cieśla, I.Pudełko, A.Sieczka-Stasiak
https://photos.app.goo.gl/UFwLkqitckAwaLts5 ________________
POMOC DLA UKRAINY 4 marca 2022r.
Uczniowie naszej szkoły przekazali do Centrum Wolontariatu drugą partię darów rzeczowych. Zostały przekazane między innymi środki medyczne, żywność, chemia oraz kosmetyki. Liczba darów przerosła nasze oczekiwania, za co bardzo wszystkim dziękujemy!!! Kolejny raz cała społeczność szkolna pokazała swoje wielkie serca. 2 marca 2022r. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali do Centrum Wolontariatu pierwszą partię darów rzeczowych w ramach akcji #pomocUkrainie organizowanej przez Miasto Bytom. Przekazaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy takie jak koce, poduszki, pościel oraz ręczniki. W piątek zostaną przekazane pozostałe dary: żywność, chemia, kosmetyki oraz środki medyczne. Zbiórka darów będzie trwała do 5.03.2022r. _________________ POMOC DLA UKRAINY!
_________________
BYTOM POMAGA UKRAINIE
___________________
EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY
____________________ FINAŁ AKCJI "ANIOŁKOWE GRANIE" Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Serdecznie dziękujemy za udział w akcji charytatywnej "Aniołkowe granie". Zapraszamy do obejrzenia koncertu finałowego, w którym wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. ____________________ OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ORZEŁ ORTOGRAFICZNY"
Miło mi poinformować i jednocześnie pogratulować naszym laureatom w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł ortograficzny”. Są nimi: Hanna Czerny z klasy 5, 10 miejsce w kraju Jakub Brzezina z klasy 8, 11 miejsce kraju.
Wszystkie konkursy zostaną podsumowane w najbliższym czasie. Gratuluję wszystkim, Aneta Góra
___________________
1 MARCA - DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
_______________ DYPLOM LAUREATA Nasza uczennica Hanna Skop z klasy IIa otrzymała dyplom laureata za publikację utworu poetyckiego w XVIII tomie Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej 2021/2022 w ramach Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 
________________ STUDIO TELEWIZYJNE - ECHO TRÓJKI 28 lutego 2022r.
https://youtu.be/JBG60xVlVbM
_________________
FERIE ZIMOWE w PLACÓWCE WSPARCIA DZIENNEGO 14-25 lutego 2022r. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego spędzili ferie zimowe biorąc udział w różnorodnych zajęciach i ciekawych wycieczkach. Podczas zajęć "Z igłą i nitką za pan brat" - poznali podstawy szycia i modelingu - projektowali stroje na miniaturowych modelach, wykonali też praktyczne workoplecaki. W Miejskiej Bibliotece Publicznej zwiedzili wystawę "Stan wojenny w Polsce 1981–1983", grali w grę planszową "Podróż przez Krainę Baśni", wykazali się kreatywnością podczas zajęć artystycznych "Królowa Śniegu". Odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie wzięli udział w przedstawieniu teatru kamishibai "O orle, który myślał, że jest kogutem" oraz zajęciach plastycznych „Nasze marzenia”. Zwiedzili nowe lodowisko imienia Braci Nikodemowiczów, zabytkowy kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, wystawę "Przyroda Górnego Śląska" w Muzeum Górnośląskim, siedzibę Straży Miejskiej, oraz nową remizę Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Wybrali się też koleją na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Wychowankowie placówki spędzili czas ferii zimowych radośnie, kreatywnie i bezpiecznie.
https://photos.app.goo.gl/uZ3TSyLUsS5PEdnPA
______________
PODSUMOWANIE KONKURSU WALENTYNKOWEGO
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z podsumowaniem konkursu Samorządu Uczniowskiego na najciekawszą klasową e-kartkę walentynkową:
drive.google.com/file/d/18Zw4lr8rfYZT37HFlYqtdFAOpVhuceMR/view
_______________ KLASOWE WALENTYNKI 10 lutego 2022r. Walentynki już 14 lutego. Z tej okazji klasy 1-3 obchodziły swoje klasowe walentynki. W szkole działała również poczta walentynkowa, która sprawiła uczniom wiele radości. 😍😍❤️❤️
https://photos.app.goo.gl/zKCFzGfcgPUPMPPW9
_______________
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY 10 lutego 2022r.
https://youtu.be/VpdxzYo5Oto __________________
PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW w I SEMESTRZE
Zapraszamy do obejrzenia filmiku prezentującego osiągnięcia uczniów w I półroczu roku szkolnego 2021/2022:
drive.google.com/file/d/1EgzQ8uWQl2eaYYYouY61N-UJUaKrAjDg/view
__________________
ORZEŁ INFORMATYCZNY 2021 Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Informatyczny” w roku szkolnym 2021/2022 (sesja jesienna) Wśród laureatów są : Jakub Rożnowski klasa 8b - 7 miejsce w kraju Jakub Sitek klasa 8a - 21 miejsce w kraju Serdecznie gratulujemy!!! Dyplomy dla uczestników i laureatów zostaną wręczone po feriach. Aneta Góra
__________________
RZĄDOWY PROGRAM "AKTYWNA TABLICA" Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024. Głównym celem programu jest wyposażenie placówek oświatowych w innowacyjne sprzęty multimedialne. Mają one za zadanie rozwinąć umiejętności niezbędne w społeczeństwie informatycznym, zarówno u uczniów, jak i nauczycieli. __________________
"UNIWERSYTET DZIECI"
Uczniowie klasy 3a z sukcesem ukończyli projekt "Ciekawscy Trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?", realizowany od września 2021r. w ramach programu Uniwersytet dzieci w klasie. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwinęli kluczowe umiejętności związane z wybraną tematyką lekcji.
___________________
ORZEŁ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Z wielką radością informuję, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Języka Angielskiego”. Gratuluję wszystkich naszym 11 uczestnikom tegorocznej edycji. Wykazaliście się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki oraz pokazaliście szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję. Laureatami konkursu są: Marcel S. klasa 5 - 12 miejsce w kraju Dorota D. klasa 5 - 18 miejsce w kraju Dyplomy dla wszystkich zostaną rozdane po feriach zimowych. Gratuluję, Aneta Góra ________________ "WIRUSOOCHRONA" - LEKCJA HIGIENA
Uczniowie z klas I-III ponownie wzięli aktywny udział w #lekcjiHIGIENY w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Do przeprowadzenia zajęć wykorzystano materiały przygotowane dla tej akcji przez organizatorów. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poszerzenia wiedzy dotyczącej profilaktyki chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową, prawidłowej higieny rąk, podstawowych zasad postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa. Poruszano tematykę: - Gdzie możemy spotkać się z wirusami? - Kiedy jesteśmy narażeni na kontakt z wirusami? - Jak walczyć z wirusami? - Kiedy myć ręce? Uczniowie wysłuchali piosenki „Mydło, woda – tak się zaczyna Wirusoochrona”, ćwiczyli prawidłowe mycie rąk, rozwiązywali krzyżówki i kolorowali obrazki, które zabrali do domu, aby przekazać zdobytą wiedzę swoim rodzicom. 
________________ KONKURS WALENTYNKOWY
_________________
NAGRODY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH 3 lutego 2022r. Uczennica klasy 1b Joanna Świętek zdobyła nagrodę w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Anioły" organizowanym przez MDK w Aleksandrowie Łódzkim. Kolejna nasza uczennica, Ewa Ciołek z klasy 1a zajęła I miejsce w miejskim konkursie plastycznym "Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa" organizowanym przez szkołę Podstawową nr 51 w Bytomiu. Obie prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Benigny Miśty.
________________ BAL PRZEBIERAŃCÓW w KLASIE 2A 2 lutego 2022r. Uczniowie klasy 2a bawili się wesoło w karnawale podczas klasowego balu przebierańców.
https://photos.app.goo.gl/V8xcadt4by7dLsN49
___________________
WYCIECZKA DO ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO DUCHA 28.01.2022r.
Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego skorzystali z zaproszenia księdza Pawła Gwoździa do odwiedzenia zabytkowego kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego w Bytomiu. Ksiądz Paweł przybliżył dzieciom historię murów miejskich oraz okoliczności budowy kościoła i oprowadził po zabytkowym wnętrzu. Ponadto dzieci wzięły udział w adoracji najświętszego sakramentu, słuchały muzyki organowej i podziwiały wystawę szopek betlejemskich, która powstała przy ich udziale.
https://photos.app.goo.gl/mSFPvbWqHEwkWf959
__________________
KONKURS KLASA ROKU

______________
AKCJA "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"
Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska, w której nasza szkoła będzie uczestniczyć od lutego do marca 2022r. Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury; pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne; zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci; wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.
https://drive.google.com/file/d/1UUGsinP21ck398GnOckuTe8-sBZvAG1X/view?usp=sharing
____________________
AKTYWNA ŚWIETLICA!
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej angażują się w wiele różnych aktywności. Grają w gry planszowe i konstrukcyjne, biorą udział w różnorodnych zabawach, zajęciach czytelniczych i artystycznych, tworzą oryginalne prace plastyczne. Czas spędzony w świetlicy szkolnej to swoisty treningi wyobraźni i kreatywności.
https://photos.app.goo.gl/nMmAEbByfBTp9gYR9
________________
"WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY"
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza całą społeczność szkolną do przyłączenia się do charytatywnej zbiórki – bierzemy udział w tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W dniu 28.01.2022r. (piątek) w naszej szkole wyznaczeni uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wstąpią do każdej klasy i będą zbierali pieniądze na ten szczytny cel.Wszystkie uzbierane fundusze zostaną wpłacone na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pomocą e-skarbonki (https://eskarbonka.wosp.org.pl) w dniu 28.01.2022r.
____________________ AKCJA CHARYTATYWNA "GÓRA GROSZA"
Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej " Góra grosza", której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, które wspiera rocznie ponad 1000 dzieci z całej Polski. W tym roku nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania, gdyż uzbieraliśmy największą ilość groszy od początku organizowania akcji na terenie naszej szkoły - aż 72 kg groszy, co daje sumę 831,61 zł!
____________________
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA 21 stycznia 2022
W dniu Święta Dziadka i Babci zamiast poczciwych kapci od wnuków serdeczne życzenia: niech się Wam spełnią Wasze marzenia! Bo nie jest za późno na ten uśmiech na twarzy płynący ze spełnienia marzeń.💐💐💐💐💐 Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez wychowanków świetlicy szkolnej 😊
https://youtu.be/wlw3zVhGDGc
____________________
W ŚWIECIE ZMYSŁÓW 18 stycznia 2022r. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego Spędzili wtorkowe popołudnie w świecie smaku, zapachu i dotyku. Wzięli udział w warsztatach sensoplastyki pod kierunkiem druhny Aleksandry Simon. Mieszali, odmierzali, dodawali różnorodne produkty spożywcze, stworzyli masę solną, płyn nienewtonowski, przeprowadzili doświadczenie z sodowym wulkanem doprowadzając do erupcji, malowali na wodzie i tworzyli gwiezdne galaktyki. Zapraszamy do galerii zdjęć.
https://photos.app.goo.gl/mSFPvbWqHEwkWf959
_____________ AKCJA CHARYTATYWNA "ANIOŁKOWE GRANIE"
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pragną podziękować całej społeczności szkolnej za udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej " Aniołkowe granie", mającej na celu propagowanie i wspieranie rodzicielstwa zastępczego. W ramach akcji udało nam się uzbierać środki czystości, nowe ubrania, środki higieniczne, suchy prowiant, gry dydaktyczne oraz liczne przybory szkolne, które zostaną przekazane do organizatora akcji , którym jest Przedszkole Miejskie nr 48.
______________
INNOWACJA - FIZYKA I CHEMIA UKRYTE W 4 ŻYWIOŁACH 17 stycznia 2022r. W ramach wdrażanej innowacji pedagogicznej pt. „Fizyka i chemia ukryte w 4 żywiołach”, uczniowie klas 8 zostali fizykami – konstruktorami! Zadanie przed nimi postawione nie należało do najłatwiejszych, ale poradzili sobie z nim znakomicie! Polegało ono na zbudowaniu własnego ELEKTROMAGNESU... Więcej możecie dowiedzieć się klikając w link: https://drive.google.com/file/d/1lHNf4QbRil0T2gZYZUtDoCOR0RvwL0gB/view?usp=sharing
https://photos.app.goo.gl/3iCXxiycL5x1Cf8B8 ________________ BAL KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ 14 stycznia 2022r. W tym tygodniu dzieci ze świetlicy szkolnej bawiły się wesoło na balu karnawałowym w salach świetlicowych. Dominowały zabawy przy muzyce w samodzielnie wykonanych, fantazyjnych maskach karnawałowych.
https://photos.app.goo.gl/dRBRJAcGzJvf21QU6
________________
KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
Zapraszamy do obejrzenia wystawy szopek bożonarodzeniowych 😊😊
____________________
GRA MIEJSKA „WROTA CZASU” 11 stycznia 2022r. Podczas gry miejskiej „Wrota czasu” wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego poznali bogatą historię Radzionkowa i jego zasłużonych obywateli. Rozwiązując zagadki poznali historię założenia miasta oraz jego ciekawe zakątki takie jak Urząd Miejski, apteka u Laury, kościół pod wezwaniem Świętego Wojciecha oraz miejsca upamiętniające ważne wydarzenia z dziejów Radzionkowa. Podsumowanie gry miało miejsce w „Kuchni Babki Any”, gdzie uczestnicy gry zostali ugoszczeni kreplami i kołoczkami a także szolką tyju przy byfyju (to znaczy: pączkami, drożdżówkami i szklanką herbaty przy zabytkowym kredensie)
____________________
WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM "JA i KRÓL MACIUŚ I"
10 stycznia 2022r. Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ja i król Maciuś I" organizowany przez MDK w Płocku napłynęło 480 prac z całej Polski. Troje uczniów naszej szkoły Karolina Myszka, Oskar Kurzacz I Bartek Kurpiel z klasy 4a zdobyli wyróżnienia. Prace były wykonane pod kierunkiem pani Benigny Miśty. ________________ SUKCESY UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "ORZEŁ MATEMATYCZNY"
12 października 2021 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny”, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas 2-8. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując wysokie wyniki. Składam gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję. Wśród uczestników najlepszymi okazali się : Krzysztof Grzyszek klasa 8 - laureat, 15. miejsce w kraju Natalia Pyzik klasa 5 - laureat, 22. miejsce w kraju Amelia Sulewska klasa 6 - laureat, 22. miejsce w kraju Zgodnie z regulaminem konkursu za w/w miejsca uczniowie otrzymają tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu, a pozostali uczestnicy bez względu na uzyskany wynik - dyplom uznania. Jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych sukcesów Aneta Góra __________________ NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO 27 grudnia 2021r. 
________________ ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
_______________ ECHO TRÓJKI - WYDANIE ŚWIĄTECZNE Zapraszamy do przeczytania świątecznego wydania naszej szkolnej gazetki "Echo Trójki". Pozdrawiamy świątecznie, Redakcja! :)
https://drive.google.com/file/d/ 1GkejxdviIS67g0sgOnONDkOd10aazhKX/view?usp=sharing
_______________ W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU - SZKOLNE JASEŁKA 17 grudnia 2021r. Całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Bytomiu, a w sposób szczególny rodzicom, opiekunom i uczniom życzymy pogodnych i obfitujących w Boże dary świąt Bożego Narodzenia, radości budzącej się z przyjęcia na świat naszego Pana – Jezusa Chrystusa oraz pełnej miłości atmosfery podczas spotkań z bliskimi jak i z nieznajomymi. Wesołych świąt!
https://youtu.be/NSl5qgTocFo
_________________
"BIEG DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW" 16 grudnia 2021r. W sobotę 11 grudnia 2021R. nasz nauczyciel wychowania fizycznego pan Lechosław Jacyszyn wziął udział w Biegu 9 Górników. 16 grudnia mija 40 lat od masakry górników na kopalni Wujek w Katowicach. Bieg odbył się dla uczczenia ich pamięci. Trasa biegu prowadziła spod kopalni Wujek i dalej przez tereny Parku Kościuszki w Katowicach. Trzy pętle - łącznie 9 kilometrów w trudnych warunkach pogodowych. Jedno ze zdjęć przedstawia moment gdy wszyscy uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanych górników; inne moment złożenia wieńca pod Krzyżem - Pomnikiem upamiętniającym 9 Górników z Wujka. W czwartek 16 grudnia 2021 roku czyli dokładnie w 40. rocznicę masakry górników na kopalni Wujek nasi uczniowie wraz ze swoim nauczycielem Lechosławem Jacyszynem wzięli udział w kolejnym biegu upamiętniającym to wydarzenie i oddającym cześć zamordowanym Górnikom.Przebiegli szlakiem wybranych bytomskich pomników upamiętniających ważne dla nas Polaków wydarzenia historyczne. _________________
WIZYTA W MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIM 14 grudnia 2021r. Swoje drzwi dla wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego otworzyło Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Wychowankowie mieli możliwość zwiedzać wystawy poświęcone polskiemu malarstwu na przestrzeni dziejów, zapoznać się z tradycyjnymi strojami rozbarskimi oraz wyposażeniem śląskiego domu. Dzieci poznały również faunę i florę Górnego Śląska oraz ciekawostki związane z naszym regionem.
https://photos.app.goo.gl/mSFPvbWqHEwkWf959
_________________
LITERATURA USKRZYDLA - WIERSZE NA ŚWIĘTA
Już za kilka dni Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w ramach Międzyszkolnego Projektu Czytelniczego "Literatura uskrzydla" przygotowaliśmy wiersze świąteczne:
W radosnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia wiersz Rafała Lasoty "Świąteczne podarki" czyta uczennica naszej szkoły - Nadia z klasy 3b.
https://youtu.be/zJr8BggAXkw Świąteczny wiersz Jadwigi Koleśnik "Choinka" czyta uczennica naszej szkoły - Dajana z klasy 3b 🎄
https://youtu.be/3JJ0rXcajpg Zimowy wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Śnieg" czyta Magda - uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu.
https://youtu.be/NreaNvduFy8 Utwór "Wieczór wigilijny" Lucyny Krzemienieckiej czytają nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu - Aldona Młynek- Gaj oraz Daria Jacalska.☃🎄
https://youtu.be/mPcKgBzGvNo
Utwór Zbigniewa Trzaskowskiego "Gwiazdka" czytają nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu - Beata Szołtysik oraz Weronika Macioł.🎄
https://youtu.be/98mqgnHDxis
__________________
SREBRNA STATUETKA TRIADY BIEGOWEJ POWSTAŃ ŚLĄSKICH
Nasz nauczyciel wychowania fizycznego Lechoslaw Jacyszyn został zdobywcą srebrnej statuetki Triady Biegowej Powstań Śląskich. Wyczyn ten polegał na przebiegnięciu trzech półmaratonów w kolejnych latach okrągłych setnych rocznic trzech Powstań Śląskich.Biegi odbywały się w ramach Silesia Półmaratonu. Gratulujemy sukcesu!
___________________
ZIMOWE SPOTKANIA W ŚLĄSKIM OGRODZIE BOTANICZNYM 8 -14 grudnia 2021r. Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego wzięli udział w cyklu zimowych spotkań w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie. W ramach zajęć dzieci zapoznały się z warunkami w jakich zimują leśne zwierzęta. Odwiedziły paśnik, wypełniły go smakołykami dla małych i dużych zwierząt, prowadziły obserwacje ornitologiczne, poszukiwały różnych tropów na śniegu. Rozwiązywały zagadki i łamigłówki dotyczące zwyczajów świata zwierząt, by na koniec wykonać odcisk tropu wybranego zwierzęcia w masie solnej.
https://photos.app.goo.gl/mSFPvbWqHEwkWf959
__________________
SZKOLNE "MIKOŁAJKI" 6 grudnia 2021r. Dzień, który przynosi wiele radości, zabawy i upominków - to 6 grudnia czyli "Mikołajki". Tradycją naszej szkoły jest organizowanie spotkań z Mikołajem, który przynosi uczniom drobne upominki. W tym dniu uczniowie wzięli również udział w akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski "Załóż czapkę świętego Mikołaja". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 😊🎅🏻
https://photos.app.goo.gl/Hd2DTkmxrMcB9ZkA9
____________ DZIEŃ ŚLĄSKI w NASZEJ SZKOLE 3 grudnia 2021r. Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Śląski. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas obejrzeli film z akademią pełną znanych piosenek oraz wierszy w gwarze śląskiej. Dzieci zaprezentowały swoje talenty również w konkursach: fotograficznym i modowym w klasach IV- VIII oraz plastycznym w klasach I-III. Wszyscy mieli dzisiaj charakterystyczne śląskie nakrycia głowy - dziewczęta założyły kwieciste wianki, a chłopcy czapki górnicze (czako). Ten mroźny grudniowy dzień był radosny i bardzo kolorowy!  https://photos.app.goo.gl/jTgiYkNFQoKhvAAG7
________________ ZIMOWE SPOTKANIE W HERBACIARNI 3 grudnia 2021r. Wychowankowie PWD odbyli podróż do zabrzańskiego Czajnika - miejsca niezwykłego i bardzo tajemniczego. Herbaciarnia Czajnik otwarła swe pokoje dla naszych podopiecznych. Dzieci miały okazje poznać zakamarki tego miejsca, a przede wszystkim delektować się różnymi gatunkami herbat kryjącymi się pod trudno wymawiającymi nazwami. Mimo obcobrzmiących nazw każdy zamówił czajniczek herbaty i oczywiście wypił ją do końca. Oprócz pachnących napojów na stole pojawiły się pyszne ciasta, które stanowiły uzupełnienie popołudniowej "herbatki".  _______________
WYSTAWA "ŻWIRKO I WIGURA. BOHATEROWIE PRZESTWORZY" 2 grudnia 2021r. "Żwirko i Wigura. Bohaterowie przestworzy" to temat wystawy, którą można zobaczyć w naszej szkole. Ekspozycja zainicjowana przez Górnośląski Odział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Katowicach, poświęcona jest pamięci pilota Franciszka Żwirki i konstruktora Stanisława Wigury - podniebnych mistrzów, zwycięzców wielu prestiżowych zawodów lotniczych. W 1932 roku zwyciężyli oni w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego - Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge w Berlinie. Kilkanaście dni później - 11 września - zginęli w katastrofie, odbywając lot do Czechosłowacji. Prelekcje na temat wystawy oraz życia i działalności pilotów wygłosiła Pani Anna Dziadek. Wystawa użyczona została przez Dom Polski Żwirki i Wigury w Cierlicku, jej autorami są Jan Przywara i Marian Steffen.
https://photos.app.goo.gl/V7HCRTsT6CpTBWrM7
________________
SZKOLNE MIKOŁAJKI
________________
AKCJA CHARYTATYWNA "BIEG DO MICHY" Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Serdecznie dziękujemy za udział w akcji charytatywnej "II Bieg do michy". Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc Fundacji Ostoja dla Zwierząt. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: S.Cieśla, I.Pudełko, A.Sieczka-Stasiak.

________________
AKCJA "PODARUJ GRĘ MŁODSZEMU KOLEDZE" 30 listopada 2021r. Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Samorząd Uczniowski z radością informuje, że udało nam się zebrać 120 różnych gier na potrzeby naszej świetlicy szkolnej! Akcja "Podaruj grę młodszemu koledze" spotkała się z dużym zaangażowaniem zarówno uczniów jak i rodziców. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za pomoc w przeprowadzeniu akcji. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: S.Cieśla, I.Pudełko, A.Sieczka-Stasiak.
_______________ KLASA IB W KRONICE 30 listopada 2021r. W dniu 30 listopada uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą udali się do Centrum Sztuki Współczesnej KRONIKA na wystawę "Chłód w pokoju sączy waniliowe mleko". Naszym przewodnikiem po wystawie była pani Anita Kowalkowska-Marcola. Wystawa była wizualnym manifestem praw dziecka, a uczniowie do jej odbioru zaangażowali wszystkie zmysły.
https://photos.app.goo.gl/RTsEfL45PbRQkJm36
________________
WEŹ UDZIAŁ w KONKURSIE PLASTYCZNYM!

_______________ SUKCES W KONKURSIE "POCZTÓWKA z WAKACJI"
Kolejny sukces naszych uczniów: Jagoda Rodziewicz z klasy Ib i Oliwia Litańska z klasy IIa zdobyły wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: "Pocztówka z wakacji" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku. Na konkurs plastyczny napłynęło 2500 prac z całej Polski. Uczennice wykonały prace pod kierunkiem Pani Benigny Miśty w świetlicy.
________________ KLASY CZWARTE W PROGRAMIE EKOEKSPERYMENTARIUM
Uczniowie klas czwartych w listopadzie 2021 roku brali udział w programie ekologicznym EkoEksperymentarium pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu. Dzięki zajęciom online uczniowie pogłębili wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
________________
KONKURS PLASTYCZNY "OWOCE i WARZYWA CODZIENNIE SPOŻYWAM"
Szkolny konkurs plastyczny „Owoce, warzywa codziennie spożywam” zorganizowano dla uczniów klas I- III w listopadzie 2021r. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej na podany temat. Konkurs zorganizowano w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego,"Owoce, warzywa codziennie spożywam". Wcześniej na zajęciach edukacyjnych uczniowie rozmawiali na temat wykorzystania w żywieniu owoców i warzyw oraz utrwalali zdrowe nawyki żywieniowe. W trakcie zajęć oglądali prezentację multimedialną na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów: I miejsce - Jan Świąder kl Ib II miejsce - Maja Grzesik kl. IIIc III miejsce - Oliver Świąder kl. IIa oraz Paulina Wawrzonek kl. Ia Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
https://photos.app.goo.gl/9bgc2xqNCKbDbQbv5 _______________
AKCJA "ZAŁÓŻ WIANEK LUB CZAKO"

______________
"ANIOŁKOWE GRANIE"

______________
PROJEKT "BOHATERON" W ramach projektu "Bohateron" uczniowie klas ósmych mieli okazję zapoznać się z tematyką powstania warszawskiego oraz losami powstańców. Przeprowadzono cykl zajęć poświęconych tematyce powstańczej, wykorzystując bogatą ofertę scenariuszy oraz materiałów ze strony projektu. Uczniowie obejrzeli również film "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Uczniowie klas 8 oraz 6 i 7 w ramach zajęć dodatkowych śpiewali piosenki powstańcze oraz samodzielnie wykonali plakaty oraz kartki z życzeniami, które zostaną wysłane do sędziwych bohaterów powstania. Uczniowie młodszych klas obejrzeli filmik o powstaniu, uczestniczyli w słuchowisku oraz wykonali mnóstwo kolorowych plakatów. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom za żywe zaangażowanie w projekt BOHATERON! Agnieszka Kamińska i Iwona Pudełko.
https://photos.app.goo.gl/7YL6N8qWyiiBo11z7 _________________
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25 listopada 2021r. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. W tym dniu uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje ulubione pluszowe maskotki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z bibliotekarzem.
https://photos.app.goo.gl/FEHBoQNtffhwN1kj9
_______________ "FIZYKA I CHEMIA UKRYTA W 4 ŻYWIOŁACH" - INNOWACJA PEDAGOGICZNA
W ramach wdrażanej innowacji pedagogicznej pt. „Fizyka i chemia ukryte w 4 żywiołach”, już drugi raz nasi uczniowie z klas siódmych i ósmych zostali fizykami – konstruktorami! Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykułach pod linkami:
https://drive.google.com/file/d/1VjkROfz180EeQ5qFynfj7ILxwNVkrDrj/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/1bup5--aR2nqDj1Un3NLM4J--NV3oPhgr/view?usp=sharing .
https://photos.app.goo.gl/3iCXxiycL5x1Cf8B8
________________ AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
__________________
SUKCES w KONKURSIE PLASTYCZNYM Uczennica naszej szkoły, Maja Grycner z klasy IIIA zdobyła 2 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka". Na konkurs napłynęło ponad 670 prac z całej Polski. Maja wykonała pracę konkursową w świetlicy pod kierunkiem pani Benigny Miśty. Gratulujemy!
_________________ PROJEKT "OD OKRUSZKA DO BOCHENKA" 22 listopada 2021r.
Uczniowie klasy 3B pod opieką wychowawcy odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 2 w Bytomiu, gdzie zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom tradycyjny strój śląski w ramach projektu edukacyjnego "Od okruszka do bochenka".
__________________
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI i DZIAŁAŃ PRZECIWKO NIKOTYZMOWI i UZALEŻNIENIOM 18.11.2021r. Zakończył się tydzień profilaktyki i działań przeciw nikotyzmowi i uzależnieniom. Przeprowadzone w klasach prezentacje i pogadanki przedstawiły uczniom ogrom zagrożenia. Podsumowaniem projektu były prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów w klasach. Zapraszamy do albumu z pracami!
https://photos.app.goo.gl/DtNcVZeCoL853Let6
________________
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
_________________
ZAKŁADKA SAMORZĄDU SZKOLNEGO 18 listopada 2021r. Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Z przyjemnością informujemy, że Samorząd Uczniowski zakończył akcję sprzedaży zakładek do książek. Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Zakładki kupowali nie tylko uczniowie, a także Dyrekcja, nauczyciele, panowie konserwatorzy, panie sprzątaczki, panie kucharki oraz panie z administracji 😁 Wszystkim bardzo dziękujemy za udział! Zebraliśmy kwotę 386zl!!! Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: S.Cieśla, I.Pudełko, A.Sieczka-Stasiak. 
_____________
"TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY"
Zakończyliśmy ogólnopolski projekt „Tydzień uczniowskiej supermocy”, który miał na celu lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, budowanie poczucia własnej wartości, wzmocnienie własnego pozytywnego wizerunku oraz integracji klasy. W tym roku hasłem przewodnim było „Droga na szczyt”, ponieważ każdy wędrując swoją drogą może dotrzeć tam gdzie chce i osiągnąć życiowe szczyty swoich możliwości. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły chętnie zaangażowali się w projekt. Dlatego dziękuję każdemu z osobna za zaangażowanie i włożoną pracę. Uważam, że dla nas wszystkich był to tydzień kreatywnej zabawy, pełen nowych odkryć i wyzwań. Myślę, że w przyszłym roku również, jako społeczność szkolna, dołączymy do projektu.
https://youtu.be/BfFOv_dr2G4

________________
DZIEŃ ŚLĄSKI

_______________
GRA TERENOWA W ŚLĄSKIM OGRODZIE BOTANICZNYM 12 listopada 2021r. Podopieczni naszej Placówki Wsparcia Dziennego ponownie zagościli na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Tym razem ruszyli śladem bocianicy Cicionio, której celem była podróż do Afryki. Nasi podróżnicy napotkali na swej drodze zadania, które ułatwiały lub utrudniały podróż. Jednak grupowe podejmowanie decyzji, dobra orientacja w terenie oraz umiejętność posługiwania się mapą przyczyniły się do osiągnięcia celu gry. Nagrodą za podjęte wyzwanie było ognisko oraz pieczenie kiełbasek.
https://photos.app.goo.gl/mSFPvbWqHEwkWf959
___________
BYTOMSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada 2021r. Nasi uczniowie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Lechosława Jacyszyna wzięli udział w VII BYTOMSKIM BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI. Bieg odbył się w Parku Miejskim. Wystartowaliśmy punktualnie o godzinie 11:11. Najmłodszym uczestnikiem był Piotruś z klasy IIIA. Przed biegiem wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn Polski. W biegu wzięło udział ponad 300 uczestników. Bieg miał charakter rekreacyjno-sportowy bez rywalizacji. Można było przebiec jedną pętlę alejkami parkowymi czyli około 2,5 kilometra albo pełny dystans czyli około 5 kilometrów (dwie pętle). Warto zaznaczyć, że w biegu wziął udział wiceprezydent Bytomia pan Adam Fras. Biegł również były prezydent miasta Bytomia pan Piotr Koj. A starterem był obecny prezydent Bytomia pan Mariusz Wołosz. Wśród kibiców był również przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu pan Mariusz Janas i kilku radnych. Na żywo w internecie relacjonował wydarzenie dziennikarz Bytomskiego Portalu Informacyjnego pan Łukasz Kałdonek notabene absolwent naszej szkoły. Większość naszych uczniów biegła w koszulkach z nazwą naszej szkoły. Dzieci wzbudziły spore zainteresowanie i zbierały same pochwały za sportową i patriotyczną postawę. A na koniec były pyszne pączki i gorąca herbata, no i zostały wspaniałe wspomnienia. Nad całością czuwała Miechowicka Grupa Biegowa - główny organizator VII BYTOMSKIEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI oraz BTM RUNNERS.
https://photos.app.goo.gl/6WsTm3iP6QvRhtd9A
________________ AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 10listopada 2021r. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia akademii przygotowanych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Akademia dla klas 1-3: youtu.be/Q3buvpDWE0k Akademia dla klas 4-8: youtu.be/oV_sfFF-dm8
_________________
SZKOŁA DO HYMNU! 10 listopada 2021r. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji #szkoładohymnu Wszystkie klasy o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewały hymn państwowy.

_________________ SEANS FILMOWY 9 listopada 2021r. Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego przy SP nr 3 uczestniczyli w projekcji filmu animowanego „Ron Usterka”. Jest to opowieść o dorastaniu w świecie zdominowanym przez nowoczesne technologie, o samotności w tłumie i wykluczeniu społecznym. Historia opowiada o wartościach, bez których trudno byłoby funkcjonować w życiu codziennym, takich jak szacunek, przyjaźń, odwaga czy odpowiedzialność. Ponieważ film nasycony był ciepłym humorem, dzieci i wychowawcy wyszli z kina jednocześnie wzruszeni i rozbawieni. _______________
ŚNIADANIE DAJE MOC! 8 listopada 2021r. Dzień Zdrowego Śniadania od kilku lat obchodzony jest w naszej szkole. Jest to dzień, kiedy wspólnie organizujemy warsztaty kulinarne i wspólne jedzenie zdrowego i pysznego śniadania. W ten sposób dzieci uczą się o dwunastu zasadach zdrowego odżywiania oraz o bardzo ważnej roli śniadania, które daje siłę do nauki i zabawy. Śniadanie daje moc!
https://photos.app.goo.gl/AXrhEEnnWV4RnaEr5
___________________
GÓRA GROSZA
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w XXII edycji akcji " Góra grosza". Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się w pieczy zastępczej. Zbieramy monety o nominałach 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 1 zł, 2 zł oraz 5 zł. Akcja trwa od 2.11.2021r. do 23.12.2021r.
____________________ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI z BAJEK 5 listopada 2021r. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w niezwykłą krainę barwnych, bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat; fascynują i bawią, ale też uczą i przekazują ważne życiowe prawdy.
https://photos.app.goo.gl/akr5B9SyeRhzX6JdA
___________________
AKCJA "PODARUJ GRĘ MŁODSZEMU KOLEDZE" W miesiącu listopadzie ruszamy z akcją Samorządu Uczniowskiego: „Podaruj grę młodszemu koledze”. Akcja wlicza się do konkursu KLASA ROKU! Za udział w akcji klasy otrzymają 10 pkt. , natomiast klasy, które uzbierają najwięcej gier (w sztukach), otrzymają dodatkowo 15/10 oraz 5 pkt. Jeżeli masz w domu jakąś fajną grę planszową lub inną, z której już wyrosłeś lub po prostu Ci się znudziła i nie masz co z nią zrobić, a żal Ci ją wyrzucić... To nasz akcja jest idealna dla Ciebie!! Młodsi uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej w naszej szkole bardzo lubią grać w różne gry i niezmiernie się ucieszą jeżeli podarujesz im swoją grę. Warunek jest jeden: Gra musi być kompletna (tzn. plansza, pionki i inne elementy niezbędne do danej gry muszą się znajdować w opakowaniu) i w dobrym stanie (może nosić ślady użytkowania, ale nie może być zniszczona) – tak aby inni uczniowie mogli w nią grać. W dniach 02- 26.11.2021r. każdy uczeń może przynieść do szkoły (do swojej klasy) swoją grę planszową, gdzie wychowawca wskaże miejsce przechowywania gier w okresie trwania akcji. Najpóźniej w dniu 26.11.2021r. gry powinny zostać dostarczone przez wychowawcę lub uczniów wskazanych przez wychowawcę - do sali nr 18. Wszystkie gry z danej klasy powinny być spakowane do worków/reklamówek opatrzonych informacją : klasa/ilość gier. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. S. Cieśla, p. I. Pudełko, p. A. Sieczka - Stasiak
__________________ MIĘDZYSZKOLNY PROJEKT CZYTELNICZY "LITERATURA USKRZYDLA"
Od 26 października publikujemy nagrania fragmentów książki "Asiunia" Joanny Papuzińskiej w ramach międzyszkolnego projektu "Literatura uskrzydla". Książka zawiera wspomnienia pisarki z czasów dzieciństwa. Codziennie na szkolnej stronie oraz szkolnym profilu na Facebooku pojawia się jeden rozdział "Asiuni" przeczytany przez uczniów lub nauczycieli z trzech bytomskich szkół realizujących projekt: SP3, SP36, SP46. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej książeczki!
"Asiunia" - rozdział I, czyta Maciek z SP46
https://youtu.be/LKJ9sgmv0Vw "Asiunia" - rozdział II, czyta Hania z klasy 5a z SP3 https://youtu.be/5GLGPNW4DRc "Asiunia" - rozdział III, czyta pani Mariola Konieczna z SP nr 36
https://youtu.be/FyfiIzmVbIg "Asiunia" - rozdział IV, czyta pani Agnieszka Rozner z SP nr 46
https://youtu.be/wDnUSQ1FtVg "Asiunia" - rozdział V, czyta Wiktoria z klasy 4b z SP3
https://youtu.be/tc0R3DfnwGs "Asiunia" - rozdział VI, czyta pani Mariola Konieczna z SP nr 36
https://youtu.be/PR--9sXOX6o "Asiunia" - rozdział VII, czyta pani Aneta Laskowska z SP nr 46
https://youtu.be/4wS11zUh7k4 "Asiunia" - rozdział VIII, czyta Anastazja z klasy 4b z SP nr 3
https://youtu.be/PtE7g9RmPtw "Asiunia" - rozdział IX, czyta pani Aneta Kozłowska z SP nr 36
"Asiunia" - rozdział X, czyta pani Beata Jankowska- Śliwka z SP nr 46 w Bytomiu "Asiunia" - rozdział XI, czyta pani Joanna Synecka z SP nr 3 w Bytomiu "Asiunia" - rozdział XII, czyta pani Aneta Kozłowska z SP nr 36 w Bytomiu _____________________ DZIEŃ KUNDELKA 29 października 2021 Z okazji Dnia Kundelka w naszej szkole jak co roku zorganizowano zbiórkę karmy dla zwierząt z bytomskiego schroniska. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za tak duże zaangażowanie w akcję. Dzięki Waszym darom zwierzakom łatwiej będzie przetrwać zimę!
__________________
AKCJA SPRZEDAŻY ZAKŁADEK SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W naszej szkole w dniach 08 -10.11.2021r. (poniedziałek, wtorek, środa) będzie prowadzona akcja sprzedaży zakładek do książek, które zostały samodzielnie wykonane przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolną Radę Wolontariatu. Cena zakładki – cegiełki wynosi tylko 2zł. Z uzyskanych środków Samorząd Uczniowski będzie wspierał akcje charytatywne organizowane na terenie naszej szkoły. W wyznaczonych dniach, tj. 8 -10 listopada, uczniowie wyznaczeni przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego będą przychodzili do klas z zakładkami w celu ich sprzedaży. Każdy uczeń będzie mógł zakupić dowolną ilość zakładek. Zapraszamy do kupna naszej cegiełki w cenie 2 zł. Akcja sprzedaży zakładek do książek jest akcją charytatywną organizowaną przez Samorząd Uczniowski w naszej szkole. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. S. Cieśla, p. I. Pudełko, p. A. Sieczka - Stasiak
______________________
PRZERWA NA CZYTANIE 29 października 2021r. 29 października cała szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie". Organizatorami akcji w naszej szkole był Samorząd Szkolny oraz biblioteka szkolna. "Przerwa na czytanie" zrealizowana została w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Podczas naszej "Przerwy na czytanie" wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zagłębili się w lekturze!
https://photos.app.goo.gl/xfKB9ZcfiyVzRSG26
__________________ WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH DO PSZCZYNY 27 października 2021r. W środę 27 października odbyła się wycieczka klas siódmych do Pszczyny. W planie wycieczki znalazło się zwiedzanie Muzeum Zamkowego wraz z przewodnikiem, spacer po urokliwym parku zamkowym oraz lekcja przyrodnicza w Zagrodzie Żubrów. Podczas wycieczki spotkaliśmy też inne zwierzęta mieszkające w Zagrodzie: m.in. pawie, daniele, osły, sarny. Cały dzień towarzyszyła nam świetna, słoneczna pogoda oraz dobre humory :)

____________________
TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY Dzień piąty - piątek 29 października 2021r 
_____________
TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY Dzień czwarty - czwartek 28 października 2021r

________________
TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY Dzień trzeci - środa 27 października 2021r

__________________ TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY Dzień drugi - wtorek 26 października 2021r.
_________________
TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY Dzień pierwszy - poniedziałek - 25 października 2021r. Rozpoczynamy Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w SP3. To ogólnopolski projekt, którego tegoroczne hasło brzmi: DROGA NA SZCZYT. Każdy z nas wędrując swoją drogą może dotrzeć gdzie chce i osiągnąć życiowe szczyty swoich możliwości. Im mocniejszy będzie fundament naszej drogi, w oparciu o nasze mocne strony, tym szybciej dojdziemy na szczyt. Nadchodzący tydzień będzie okazją dla Uczniów naszej szkoły do zaprezentowania swoich talentów, mocnych stron, a może będzie inspiracją dla innych. Każdego dnia będzie towarzyszyć nam "motywator" do działania.
___________________
PRZERWA NA CZYTANIE

___________________
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA - WYCIECZKA DO ŚLĄSKIEGO OGRODU BOTANICZNEGO 22 października 2021r. W piątek 22 października wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego uczestniczyli w obchodach Święta Pieczonego Ziemniaka. Impreza miała miejsce w Śląskim Ogrodzie Botanicznym na Księżej Górze, w Radzionkowie. Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w grze terenowej przygotowanej przez drużynę harcerską, nauczyli się samodzielnie sadzić ziemniaki, a na koniec zostali poczęstowani aromatycznymi, pieczonymi ziemniakami, wyciągniętymi prosto z ogniska.
https://photos.app.goo.gl/mSFPvbWqHEwkWf959 ___________________
PODSUMOWANIE AKCJI "PODARUJ ZNICZ NA KRESY" 20 października 2021r. Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła w dniach 22.09.2021r. – 19.10.2021r. przyłączyła się do Akcji charytatywnej „Podaruj Znicz na Kresy” - dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zebrać aż 336 zniczy! W dniu 20.10.2021r. znicze zostały zaniesione do BIURA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH w BYTOMIU, pl. Jana III Sobieskiego 3 – mieszczącego się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Bardzo dziękujemy naszym uczniom z klas 7a, 8a oraz 8c, którzy pomogli zanieść wszystkie znicze do punktu odbioru. Chłopcy byli naprawdę bardzo dzielni! Opiekun Akcji: Sandra Cieśla - Opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu przy SP nr 3
__________________ SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ CHOTOMSKĄ 20 października 2021r. Uczniowie klasy 3b i 2c spotkali się z autorką książeczek dla dzieci panią Ewą Chotomską. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu "Apetyt na książkę".
https://photos.app.goo.gl/Kn4NUjirurLCaFaV6
__________________ PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO NA WYCIECZCE EDUKACYJNEJ W KOLONII ZGORZELEC 19 października 2021r. Uczniowie uczęszczający do Placówki Wsparcia Dziennego działającej przy naszej szkole wzięli udział w wycieczce edukacyjnej, która odbyła się na zaproszenie PWD przy SP nr 6 w ramach współpracy pomiędzy placówkami. Dzieci wraz z wychowawcami odwiedziły zabytkowe osiedle górnicze "Kolonia Zgorzelec" oraz tereny zielone położone bezpośrednio za osiedlem. Pod kierunkiem przewodnika poznawały ptaki gniazdujące nad pobliskim zbiornikiem wodnym oraz w okolicy rzeki Bytomki.
https://photos.app.goo.gl/mSFPvbWqHEwkWf959
__________________
WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO CHLEBOWEJ CHATY W GÓRKACH MAŁYCH 19 października 2021r. Klasy drugie wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Podczas zajęć dzieci poznały tajniki prowadzenia gospodarstwa wiejskiego, pieczenia chleba, wyrobu masła oraz opieki nad pszczelimi ulami.
https://photos.app.goo.gl/c6F92QqMZs3nXn1X8
___________________
PROJEKT "ZIEMIA" - INNOWACJA - GALERIA PRAC UCZNIÓW W ramach wdrażanej innowacji pedagogicznej pt. „Fizyka i chemia ukryte w 4 żywiołach”, nasi uczniowie z klas 7 zostali fizykami – konstruktorami! Zadanie przed nimi postawione nie należało do najłatwiejszych, ale poradzili sobie z tym znakomicie! Zadanie polegało na zbudowaniu własnego SIŁOMIERZA... Co to jest? Do czego to służy? Dowiedz się więcej klikając w link: https://drive.google.com/file/d/1Z3xmoQ8-WhcCAP0_4gKatZjqhIZpGhMo/view?usp=sharing
Link do galerii prac: https://photos.app.goo.gl/3iCXxiycL5x1Cf8B8
___________________
SUKCES w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU SZTUK WALKI 18 października 2021r. Zuzia Fogel uczennica klasy 8c, a zarazem zawodniczka klubu karate tradycyjnego MUKS Ippon Bytom zdobyła 2 medale. W VIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra zdobyła złoty medal w kategorii kata junior młodszy oraz srebrny medal w kategorii kumite junior młodszy. Gratulujemy Zuzi i życzymy dalszych sukcesów!
ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA NAJNOWSZEGO NUMERU GAZETKI SZKOLNEJ "ECHO TRÓJKI"

https://drive.google.com/file/d/1ckC7-2N-rQKM_ZdxRqj4g5azUJZOqosf/view?usp=sharin
____________________
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ 14 października Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za codzienny trud, wrażliwość na potrzeby młodych ludzi, poświęcenie oraz zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. Zapraszamy do obejrzenia akademii przygotowanej przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły:
 drive.google.com/file/d/1ek_SYEDfQINXwG1xVBE4GCZCo1O-0oDr/view?usp=sharing
________________________ "KOBIETA NA KSIĘŻYCU" 12 października 2021r. Uczniowie klasy VI a dnia 12 października udali się do Centrum Sztuki Współczesnej KRONIKA na wystawę "Kobieta na Księżycu". Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracom, które opowiadają o kobietach z przeszłości, teraźniejszości, przyszłości, a także o samych sobie. W prezentowanych pracach pojawia się motyw podróży niemożliwej i podróży od nas niezależnej, również w kontekście pandemicznego zamknięcia. Podczas warsztatów również nasi uczniowie tworzyli prace związane ze sztuką współczesną.
___________________
PROJEKT ZIEMIA - GALERIA PRAC UCZNIÓW
W ramach wdrażanej innowacji pedagogicznej pt. „Fizyka i chemia ukryte w 4 żywiołach”, nasi uczniowie z klas 8 zostali fizykami – konstruktorami! Zadanie przed nimi postawione nie należało do najłatwiejszych, ale poradzili sobie z tym znakomicie!Zadanie polegało na zbudowaniu własnego ELEKTROSKOPU... Co to jest? Do czego to służy? Nasi ósmoklasiści już to wiedzą. Elektroskop to urządzenie służące do wykrywania ładunku elektrycznego. Prosty elektroskop posiada dwa listki, wykonane z przewodzącej prąd blaszki lub – jak u naszych młodych naukowców... z folii aluminiowej. Listki przymocowane są do pionowego pręta prowadzącego na zewnątrz elektroskopu. Jak działa elektroskop? Elektroskop wykrywa ładunek elektryczny na listkach. Naelektryzowane listki elektroskopu będą się wychylały bez względu na znak ładunku, ponieważ ładunki jednoimienne się odpychają. Im większy ładunek tym większe rozchylenie listków. A czy wiecie, że taki elektroskop można uziemić? Co to znaczy? – Zapytajcie naszych ósmoklasistów... Na pewno chętnie Wam wytłumaczą! Więcej informacji i szczegóły projektu znajdziecie pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/18bE_YD-Hpd9BvLVzv_GveFtJ0OFKG8zK/view?usp=sharing
Opiekun innowacji: Sandra Cieśla – nauczyciel fizyki i chemii Galeria prac uczniów:
 https://photos.app.goo.gl/3iCXxiycL5x1Cf8B8
________________________
WIZYTA W CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ KRONIKA 12 października 2021r. W ramach współpracy między Placówkami Wsparcia Dziennego nasi podopieczni zaprosili swoich kolegów i koleżanki z PWD przy SP 6 do Centrum Sztuki Współczesnej Kronika na warsztaty artystyczne, których tematem przewodnim były wrażenia związane z wystawą „Ad Majorem Poloniae Gloriam” Łukasza Dziedzica. Wystawa była punktem wyjścia i inspiracją do wykonania autorskich komiksów tworzonych z godnie z wyobraźnią i fantazją dzieci.  https://photos.app.goo.gl/CfNX4nBstQfKuDo96
________________________
WYCIECZKA do MIECHOWIC 11 października 2021r. Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego stanęli przed kolejnym zadaniem w ramach Bytomskiego Festiwalu Podróżniczego Dzieci i Młodzieży. Wzięli udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci „Oko Kalejdoskopu”. Twórcami filmów są dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Techniki jakimi się posługują są bardzo różnorodne: rysunek, masy plastyczne, klocki lego, animacje komputerowe i inne. Tematyka filmów animowanych również była zróżnicowana. Przykładowe tytuły to: „Greek Tree”, „Małe kreatury”, „Ząbek Kapu Kapu”, „Wejście awaryjne”. Po projekcji dzieci zwiedziły odrestaurowaną część pałacu Tiele-Winklerów w Miechowickim Parku Ludowym. Podziwiały także panoramę Miechowic widoczną z pałacowej wieży.  https://photos.app.goo.gl/CfNX4nBstQfKuDo96
________________________ WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA 9 października 2021r. Podczas Mistrzostw Śląska w lekkoatletyce w kategorii dzieci, które odbyły się 9 października 2021r. w Rudzie Śląskiej nasz uczeń Alex Kadzimierz z klasy 6b zdobył brązowy medal w biegu na 300 metrów i srebrny medal w biegu na 60 metrów. Alex trenuje lekkoatletykę pod okiem nauczyciela naszej szkoły Lechosława Jacyszyna. Treningi odbywają się w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego" na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Powstańców Śląskich w Bytomiu.  https://photos.app.goo.gl/FaLu6HB1CTetgogE9
________________________
WIZYTA W WOJEWÓDZKIM OŚRODKU RUCHU DROGOWEGO 2 października 2021r. Klasy 3b oraz 3c uczestniczyły w lekcjach bezpieczeństwa zorganizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bytomiu. Uczniowie zwiedzili również Galerię Motoryzacji i Techniki, gdzie poznali historię motoryzacji i mogli wygodnie rozsiąść się w luksusowej amerykańskiej limuzynie 😉
__________________
UNIWERSYTET DZIECI
Uniwersytet Dzieci to Fundacją, która działa non-profit na rzecz pozytywnej zmiany edukacji, zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspierając edukację dzieci w szkołach podstawowych. Od 2007 roku realizuje nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Misją Fundacji jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać. W roku szkolnym 2021/2022 klasy 1 A i 1 B biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w Klasie: „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?” Projekt to cykl 8 lekcji składający się z zaproponowanych scenariuszy związanych z tematyką podstawy programowej do klasy 1. Podczas realizacji projektu uczniowie będą trenować pracę indywidualną i w zespole, rozwiną swoją kreatywność i umiejętność krytycznego myślenia. Zobaczą, że warto nie tylko pytać, ale też poznawać świat wszystkimi zmysłami. Klasy 3 A i 3 B biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w Klasie: „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?” Klasa 1C bierze udział w projekcie pt.: „Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?”. W ramach projektu uczniowie będą realizować serię scenariuszy związanych z tematyką podstawy programowej do klasy 3. Przeniosą się do odległych miejsc na mapie. Sprawdzą, czy szkło przemaka, policzą planety w Układzie Słonecznym, dowiedzą się, co jest dziełem sztuki i czy w Afryce buduje się pałace. Podczas lekcji projektowych uczniowie, pracując indywidualnie i w grupie, nauczą się koncentrować na zadaniu, będą trenować krytyczne myślenie, kreatywność i rozpoznawanie emocji. Poczują, że pogłębianie wiedzy to przygoda, która nigdy się nie kończy.
________________________
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT Światowy Dzień Zwierząt – to święto corocznie obchodzone 4 października w dzień wspomnienia w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października W naszej szkole co roku obchodzimy to święto. Wychowawcy podczas swoich zajęć uświadomili uczniom, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Ponadto uczniowie wykonywali prace plastyczne dotyczące zagrożonych gatunków zwierząt na świecie.

________________
SUKCES w MIEJSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM 2 października 2021r. Gratulujemy Sebastianowi Małkowi z klasy 8b, który został laureatem Miejskiego Konkursu Ekologicznego "Nie wyrzucaj - wykorzystaj" w kategorii klas V-VIII. Sebastian w swojej pracy plastycznej przedstawił pomysł na ponowne wykorzystanie odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym. Podczas pikniku ekologicznego 2 października uczeń otrzymał nagrody: tablet oraz gadżety ekologiczne.
__________________
GRATULACJE DLA NASZEGO ABSOLWENTA DAMIANA CIESKA!
Absolwent naszej szkoły Damian Ciesek, w ubiegłym roku szkolnym uczeń klasy 8a, otrzymał Nagrodę Prezydenta Bytomia za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021. Damian jest m.in. laureatem Ogólnopolskiego konkursu " Orzeł informatyczny", brał udział w wielu konkursach, angażował się w działania samorządowe, aktywnie pracował na rzecz szkoły i klasy.
___________________ BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 5 października 2021r. Szkolny konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” rozstrzygnięty! I miejsce zajął Brian Klocko z klasy 2b II miejsce zajął Piotr Pernak z klasy 2a III miejsce zajęła Karolina Yanchura z klasy 1b Wyróżnienie zdobył Olivier Świąder z klasy 2a Gratulujemy!
https://photos.app.goo.gl/yKBiLS8asMERpf4t9
_______________
PODRÓŻNICY W AKCJI! 4 października 2021r. Trwa Bytomski Festiwal Podróżniczy Dzieci i Młodzieży. Nasi podróżnicy z Placówki Wsparcia Dziennego na swojej drodze do Gdańska napotkali egzotyczne zwierzęta i drzewa owocowe, które musieli rozpoznać i uporządkować.
https://photos.app.goo.gl/CfNX4nBstQfKuDo96
_______________
AKCJA CHARYTATYWNA "BIEG DO MICHY" Nasza szkoła oraz drużyna naszych uczniów zaangażowanych w akcję “E-wolontariat” serdecznie zapraszają do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego biegu charytatywnego “Bieg do Michy”, którego celem jest zbiórka środków na zakup karmy i potrzebnych rzeczy dla porzuconych zwierzaków. “Bieg do Michy” to wyjątkowa inicjatywa realizowana już drugi rok z rzędu. W pierwszej edycji wzięło udział ponad 450 miłośników zwierząt i sportu z całej Polski. Dzięki ofiarności uczestników udało się uzbierać blisko 5000 zł, co pozwoliło na zakup 300kg karmy oraz potrzebnych rzeczy (m.in specjalistycznych smyczy, koców) dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Zawierciu. Podczas drugiej edycji biegu będziemy zbierać środki na pomoc podopiecznym Fundacji Ostoja dla Zwierząt. Nasza Szkoła już w zeszłym roku szkolnym wspierała Fundację Ostoja dla Zwierząt podczas Charytatywnej zbiórki książek. Fundusze uzyskane z licytacji zebranych książek zostały przekazane na pomoc bezdomnym i porzuconym zwierzętom, którymi opiekuje się właśnie ta Fundacja. Fundacja Ostoja dla Zwierząt to wyjątkowe miejsce, gdzie zwierzęta mogą znaleźć schronienie, dach nad głową i pod fachową opieką wracać do zdrowia. Wyjątkowość tego miejsca to przede wszystkim zwierzęta, które żyją razem jak jedna wielka rodzina – pies z kotem czy królik z jeżem. Utrzymanie zwierzaków, zapewnienie im wyżywienia i profesjonalnej opieki wymaga dużych nakładów finansowych. Dlatego też środki zebrane podczas drugiej edycji “Biegu do Michy” zostaną przeznaczone na zakup karmy i potrzebnych rzeczy dla sympatycznych zwierzaków, których domem jest Fundacja Ostoja dla Zwierząt. Co należy zrobić aby pomóc? To bardzo proste! W dniach 18-24 października wykonaj aktywność na świeżym powietrzu i udokumentują ją zdjęciem, zdjęcie prześlij na Mobidziennik do pani Sandry Cieśli – w tytule wiadomości napisz „Bieg do Michy”. Przez aktywność na świeżym powietrzu rozumie się: - spacer (zachęcamy do spacerów ze zwierzakami – jeżeli nie masz zwierzątka nic nie szkodzi! - jogging (wolny bieg, trucht) - Nordic Walking (marsz z kijkami do chodzenia) Dystans, intensywność i czas trwania aktywności dostosuj do swoich możliwości i stanu zdrowia. Pamiętaj! W wydarzeniu charytatywnym liczy się udział, nie wyniki! Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnej Rady Wolontariatu: p. Sandra Cieśla, p. Iwona Pudełko, p. Agata Sieczka - Stasiak
_______________
UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA 30 września 2021r. 30 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły, w obecności rodziców, zostali uroczyście pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci przygotowały pod kierunkiem wychowawców klas: pani Ilony Goldman, pani Joanny Król oraz pani Katarzyny Kokoszki-Olszówki pierwszy w swojej szkolnej karierze program artystyczny. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie i dołączyły tym samym do grona uczniów naszej szkoły.
https://photos.app.goo.gl/dvkC8htFTbaKhwdX7
______________
ZAŁÓŻ MUSZKĘ LUB KRAWACIK! 30 września 2021r. Uczniowie naszej szkoły wspólnie świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłosił akcję "Załóż muszkę lub krawacik!". Akcja przerosła nasze oczekiwania! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszych klas. Samorząd Uczniowski dziękuje za zaangażowanie i za wspólną zabawę! Klasy, które wzięły udział w dzisiejszej akcji i zaprezentowały się na zdjęciu, otrzymają punkty w konkursie "Klasa roku".
https://photos.app.goo.gl/veXTppo5z4hjLFyv8
___________________ BYTOMSKI FESTIWAL PODRÓŻNICZY DZIECI I MŁODZIEŻY 28 września 2021r.
Podjęliśmy wyzwanie pod hasłem „Bytom z dostępem do morza” w ramach Bytomskiego Festiwalu Podróżniczego Dzieci i Młodzieży. Realizujemy następujące zadania: 1. Biegniemy na trasie Bytom-Gdańsk. Mamy wyznaczoną trasę, numery startowe i na pewno się nie zgubimy. Gotowi, do biegu, start!
2. Szukamy informacji o Piotrkowie Trybunalskim, który leży na trasie z Bytomia do Gdańska. Wirtualnie zwiedzamy ciekawe miejsca w Piotrkowie Trybunalskim i prezentujemy je na plakacie i na mapie Polski. W poszukiwaniu informacji nasza grupa zwiadowcza zawędrowała nawet do Miejskiej Biblioteki Publicznej.
https://photos.app.goo.gl/CfNX4nBstQfKuDo96
____________________ WIZYTA W KAMPUSIE UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO 28 września 2021r. Co roku we wrześniu Uniwersytet Śląski otwiera swój kampus w Katowicach dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. To wydarzenie, na które zaproszone są zorganizowane grupy. Na mapie kampusu pojawia się kilka przystanków naukowych, co roku oferujących inne interaktywne wykłady z wybranej dziedziny. Uczniowie mogą uczestniczyć w kilku wykładach, prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego oraz pracowników innych placówek naukowo-badawczych. Wykłady uzupełniają i rozszerzają szkolną podstawę programową, z pewnością zafascynują, staną się początkiem nowej pasji, a może nawet przyszłej kariery naukowej! W dniu 28.09.2021r. 57 uczniów naszej szkoły z klas 7 a,b,c oraz 8a,b,c w ramach wycieczki przedmiotowej z fizyki, uczestniczyło w tych fantastycznych wykładach! W tym roku odwiedziliśmy „Osobliwości świata fizyki”, które opierają się na przeprowadzanych na żywo eksperymentach i są prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki. Pokazują, jak prawa fizyki działają w rzeczywistości. Oryginalne aranżacje eksperymentów, często w skali makro i z udziałem publiczności, nie tylko zaskakują i budzą emocje, ale pozwalają na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w dwóch niesamowitych wykładach: 1/ Bezcenna energia. Od starożytności ludzkość starała się wykonywać prace przy użyciu jak najmniejszej siły i zużywanej energii. Jest na to wiele sposobów. Odkryjemy je, wykonując zaskakujące eksperymenty z Waszym udziałem. Konstrukcje huśtawek, katapult, łuków oraz kusz czekają na śmiałków, a na zmęczonych życiem czeka domino… 2/ Na fali. Fale są wokół nas. Jesteśmy w nich zanurzeni, choć nie uświadamiamy sobie ich obecności. Dzięki falom surfujemy, ale też widzimy, słyszymy, czujemy, rozmawiamy przez telefon czy badamy odległe zakątki kosmosu. Edward Stachura powiedział „wszystko jest poezją”, a fizyk powie „wszystko jest falą”. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie okazali tak duże zainteresowanie oraz dziękujemy za ich zaangażowanie podczas wykładów. Opiekunowie wycieczki: p. Cieśla, p. Czerny, p. Michałowska-Jęczek, p. Sieczka-Stasiak, p. Wiśniowska 
https://photos.app.goo.gl/L96mza6ytpDyyrX19
_______________
AKCJA INFORMACYJNO - EDUKACYJNA "WIRUSOOCHRONA" 27 września 2021r. W dniu 27.09.2021r. uczniowie z klas I-III wzięli aktywny udział w #lekcjiHIGIENY w ramach wojewódzkiej Akcji informacyjno – edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Do przeprowadzenia zajęć wykorzystano wszystkie materiały przygotowane dla tej Akcji. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poszerzenia wiedzy na temat prawidłowej higieny rąk, podstawowych zasad postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa, podstawowych zasad zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna. Uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowach o dostosowaniu ubrań do warunków atmosferycznych, z zainteresowaniem rozwiązywali krzyżówki i kolorowali obrazki, jak również odgrywali scenki sytuacyjne przedstawiające prawidłowe zachowania pomagające w walce z wirusami.
_________________
BYTOMSKI FESTIWAL PODRÓŻNICZY DZIECI I MŁODZIEŻY We wrześniu i październiku uczniowie uczęszczający do Placówki Wsparcia Dziennego działającej przy naszej szkole biorą udział w Bytomskim Festiwalu Podróżniczym Dzieci i Młodzieży.
W ramach Festiwalu Podróżniczego Dzieci i Młodzieży uczniowie realizują międzyszkolne wyzwanie sportowe pod hasłem"Bytom z dostępem do morza" i pieszo pokonują dystans z Bytomia do Gdańska!
_________________
AKCJA "Załóż muszkę lub krawacik" Samorząd Uczniowski ogłasza akcję "Załóż muszkę lub krawacik"!!! 30 września z okazji Dnia Chłopaka zachęcamy do przyjścia do szkoły w muszce lub krawacie. Będzie to forma docenienia naszych kolegów z okazji ich święta, a przy okazji może nauczymy się wiązać krawaty. 😊 Czekamy na zdjęcia klas, które wezmą udział w akcji! Zachęcamy do wspólnej zabawny!!!
_______________
"1981 - GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE..."
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu, którego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania czterdziestej rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.
Kącik patriotyczno - historyczny "40 lat po stanie wojennym" przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Kamińskiej oraz pani Iwony Pudełko.
_______________ WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 23 września 2021r.

________________ SPEKTAKL w TEATRZE ROZBARK
21 września pod szyldem „Pokłady Kultury” Miejskiego Programu Edukacji Kulturalnej działającego w naszej szkole wszystkie klasy ósme odwiedziły Teatr Rozbark. Mieliśmy przyjemność zobaczyć spektakl dyplomowy IV roku Akademii Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu pt.”Flying Fish”. Wszyscy uczniowie po raz pierwszy mieli okazję na żywo obserwować artystów w bytomskim teatrze. Po spektaklu artyści wyszli ze swoich ról i rozmawiali z młodą widownią o tym co właśnie zobaczyła. Myślę, że dla wielu było to ogromne przeżycie i wrócą tam, aby chłonąć atmosferę tego miejsca i energię aktorów. Dziękujemy Teatr Rozbark.
Wrażenia uczniów spisane po spektaklu:
· Jakub: cyt.„ Spektakl był interesujący. Na początku myślałem, że to jeden wielki chaos. Czasem zdarzały się śmieszne sytuacje, które doprowadziły mnie w trakcie spektaklu do śmiechu. Pomyślałem, że przedstawienie może być na temat agresji albo chaosu życia. Spektakl oglądałem z wielkim zainteresowaniem. Z przyjemnością poszedłbym do Teatru Rozbark jeszcze raz.
. Emilia: cyt. „Fantastyczny świat zwierząt”
· Vanessa: cyt. „Spektakl „Flying Fish” moim zdaniem był niesamowity. Oglądając tancerzy wydawało mi się, że widziałam zwierzęta a dokładniej ryby, które walczą o przetrwanie na tym brutalnym świecie. Kondycja tancerzy zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Tańczyli bez chwili wytchnienia. Przekazali tą całą magię i wizję choreografa. Dźwięki idealnie pasowały do ruchów tancerzy. Podsumowując – bardzo mi się podobało i chętnie zobaczyłabym go jeszcze raz”
________________
SPRZĄTANIE ŚWIATA 17 września 2021r. 17 września 2021 roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie na wstępie przypomnieli sobie historię akcji, nauczyciele wyjaśnili tegoroczne hasło, następnie uczniowie przygotowali plakat zgodny z tegorocznym hasłem „Myślę -więc nie śmiecę”. Nasi młodzi ekolodzy przygotowali ciekawe prace, które zdobią ich sale. Ponadto będą przypominać, że nie tylko w dniu Sprzątania Świata powinniśmy dbać o naszą planetę.
https://photos.app.goo.gl/ZrhaBwHwHqmB1fem8
_____________
PODARUJ ZNICZ NA KRESY
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej „Podaruj Znicz na Kresy”. Akcja „Podaruj Znicz na Kresy” prowadzona jest od 15 lat. Obejmuje polskie groby na cmentarzach w obwodzie lwowskim (Sambor, Drohobycz, Borysław, Stryj, Lwów, polska wioska Łanowice) oraz Chmielnicki , Żytomierz. Znicze rozpalają na grobach działacze organizacji polonijnych oraz uczniowie polskich szkół. Stowarzyszenie Zabytek zajmuje się wyszukiwaniem zaniedbanych mogił oraz w ramach możliwości ich ocalaniem od zapomnienia, co wiąże się z nakładami finansowymi. Znicze w Polsce zbierają uczniowie szkół, przedszkolaki, przedsiębiorcy, parafie oraz osoby indywidualne. Rozpalamy znicze oraz składamy wiązanki patriotyczne w miejscach polskiej pamięci. W naszej szkole także będziemy zbierali znicze na ten szczytny cel! Każdy uczeń może przynieść znicz do sali nr 18. Termin trwania zbiórki: 22.09.2021r. – 19.10.2021r. W dniu 20.10.2021r. uzbierane znicze zostaną zaniesione do BIURA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W BYTOMIU, pl. Jana III Sobieskiego 3.
Opiekun akcji: Sandra Cieśla Opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu przy SP nr 3 https://drive.google.com/file/d/1YUfEVXK31NSl3dLHlpze76ywY1Kz1NCV/view?usp=sharing
_____________ KLASA 4A I 4C w CENTRUM SPORTÓW WSPINACZKOWYCH Podczas dni otwartych w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych, które powstało na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego Rozbark, klasy 4a i 4c zdobyły najwyższe szczyty pod opieką instruktorów oraz nauczycieli wychowania fizycznego Aleksandry Bukowskiej i Lechosława Jacyszyna.
https://photos.app.goo.gl/a3D8pwYyN7SrLUMe7
________________ WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

... Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku:
https://drive.google.com/file/d/1tLsmY8y5jaBdvMaOv7HnzHs8iRu1q_3K/view?usp=sharing ___________________
OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPOŁECZNA "RÓŻOWA SKRZYNECZKA"
_____________________ "FIZYKA I CHEMIA UKRYTA W 4 ŻYWIOŁACH" - INNOWACJA PEDAGOGICZNA Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym w naszej szkole będzie wdrażana innowacja pedagogiczna pt.: „Fizyka i chemia ukryta w 4 żywiołach”. Szczegółowe informacje na temat innowacji znajdziecie po kliknięciu w link: https://drive.google.com/file/d/1pD53sxepoV9dYpIRMYRR9-RWMdJemIWt/view?usp=sharing
_____________________
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 1 września 2021r. Pierwszego września uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny.
__________________ UWAGA! INFORMACJA W SPRAWIE WEJŚCIA DO SZKOŁY! Szanowni Państwo, informujemy, że do szkoły uczniowie wchodzą dwoma wejściami: wejściem A - wejście główne do szkoły wejściem B - dodatkowe wejście od ulicy Strażackiej: klasa 1a - wejście A - sala 49
klasa 1b - wejście B - sala 44
klasa 1c - wejście B - sala 3
klasa 2a - wejście B - sala 43
klasa 2b - wejście A - sala 52
klasa 2c - wejście A - sala 42
klasa 3a - wejście B - sala 54
klasa 3b - wejście B - sala 46
klasa 3c - wejście A - sala 53
klasa 4a - wejście A - sala 25
klasa 4b - wejście A - sala 47
klasa 4c - wejście A - sala 24
klasa 5a - wejście A - sala 50
klasa 5b - wejście B - sala 18
klasa 5c - wejście A - sala 27
klasa 6a - wejście B - sala 30
klasa 6b - wejście A - sala 40
klasa 7a - wejście A - sala 26
klasa 7b - wejście A - sala 39
klasa 7c - wejście A - sala 38
klasa 7d - wejście A - sala 51
klasa 8a - wejście A - sala 37
klasa 8b - wejście A - sala 35
klasa 8c - wejście B - sala 19
klasa 8d - wejście A - sala 28
__________________
__________________ WAKACYJNA AKCJA PLACÓWEK WSPARCIA DZIENNEGO 28-30 czerwca 2021r.
Ruszyła wakacyjna akcja Placówek Wsparcia Dziennego działających przy SP3, SP5, SP6 oraz ZHP Hufiec Bytom. W ramach zajęć uczestnicy akcji biorą udział w wycieczkach, spacerach, grach sportowych i różnorodnych zabawach. Zapraszamy do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/mSFPvbWqHEwkWf959
....
|