Biblioteka szkolna oraz Samorząd Uczniowski zaprosili uczniów do udziału w akcji "Czytanie na polanie". Zabawa polegała na tym aby podczas klasowego wyjścia w plener wykonać zdjęcie, na którym widać jak czytamy książki.
"Czytanie na polanie" to międzynarodowa akcja edukacyjna promująca czytelnictwo. Głównym celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgania po książki w dowolnym miejscu i sytuacji, pokazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu oraz aktywności na świeżym powietrzu. Udało nam się wyjść z tradycyjnych szkolnych ławek i sal lekcyjnych, by udowodnić, że czytać można wszędzie – w parku, na kocu, na plaży, czy na trawie.